Cztery elementy w astrologii
Cztery elementy w astrologii

Cztery elementy w astrologii

Istnieją cztery elementy w astrologii, które są to inaczej elementy natury, istotne dla naszego głębszego zrozumienia astrologii i wielu innych rzeczy w życiu: Ziemia, Woda, Ogień i Powietrze.

Mają one długą historię, rozpoznawaną już przed naszym czasem. Wykorzystywane przez alchemików do znalezienia odpowiedzi lub przez zwykłych ludzi starających się zrozumieć Matkę Naturę, te cztery elementy były filarem wszystkiego, co nas otacza i nosimy w sobie. – Cztery elementy w astrologii

Zodiak a cztery elementy w astrologii

Wszystkie cztery elementy mówią o pewnych tendencjach, jakie posiada każdy znak zodiaku, po prostu dlatego, że należy do jednego z nich. Pomagają nam zrozumieć, że istnieją inne sposoby patrzenia na każdego człowieka, dają nam cierpliwość dla tych, którzy są od nas różni, i wyjaśniają, dlaczego niektóre znaki są bardziej kompatybilne niż inne.

Mniej więcej interpretując, Ziemia dobrze łączy się z Wodą, a Ogień dobrze łączy się z Powietrzem. To dość logiczne, jeśli się nad tym zastanowić, ponieważ Woda nadaje Ziemi płodność i ożywia nas, podczas gdy Powietrze utrzymuje Ogień płonący i rozpala światło oraz naszą moc twórczą.

Naturalny porządek rzeczy

Jeśli obserwujemy tę podziałkę na wyższą skalę, zauważymy, że życie samo w sobie nie byłoby możliwe bez żadnego z tych elementów. W przyrodzie są one w doskonałej harmonii, współpracując ze sobą każdego dnia. Podział na ich wyższe i niższe energie tylko odzwierciedla potrzebę ludzkości w dzieleniu rzeczy na dwie części – dobre i złe, emocje i rozum, męskie i żeńskie, plus i minus.

Cokolwiek zrobisz z tym, co przeczytasz tutaj, pamiętaj, że żaden z tych elementów nie jest wiele warty bez drugiego, a wszystkie elementy mają coś wspólnego w świecie, takim jakiego go znamy – materię. Jest to powiązanie, które łączy je wszystkie w obraz, jaki mamy naszego ciała, i jest gęsto reprezentowane przez element Ziemi. Bez niego życie w tej formie nie byłoby możliwe, a ty nie byłbyś w stanie smakować, dotykać, wąchać ani nawet słuchać. Oznacza to, że manifestacja wszystkich rzeczy zależy od elementu Ziemi, a jest to najtrudniejszy element do znalezienia substytutu w własnym horoskopie urodzeniowym, jeśli nie jest on mocno umiejscowiony. – Cztery elementy w astrologii


Interpretacja elementów

Gdy tylko spojrzysz na horoskop kogoś, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy każdy z elementów jest obecny. Jeśli zobaczysz, że osoba nie ma planet w jednym z nich, oznacza to bardzo szeroki, ale nadal konkretny problem, który muszą rozwiązać w tym życiu.

Brak planet w jednym z elementów świadczy o niezdolności osoby do nawiązania z nim kontaktu, co tworzy problemy na wszystkich innych płaszczyznach istnienia, ponieważ wszystkie cztery elementy muszą ze sobą współpracować, abyśmy mogli stworzyć coś prawdziwego i istotnego w naszym życiu. Tego braku często można pokonać poprzez wykorzystanie domów w związku z danym elementem, ale dla kogoś, kto ma taką sytuację w swoim horoskopie, znalezienie równowagi między poziomami istnienia, o których mówią elementy, nigdy nie będzie łatwe.

Kiedy sytuacja jest zupełnie inna, a twój klient ma wiele planet tylko w jednym z elementów, trudno będzie utrzymać równowagę na tej płaszczyźnie we wszystkich innych i pozostać w spokojnym stanie. – Cztery elementy w astrologii

Specjalne planety

Bardzo szczególna sytuacja pojawia się, gdy osoba ma tylko jedną planetę w jednym z elementów, zwłaszcza jeśli jest to jedno z ciał niebieskich lub widocznych planet. Będzie to się czuć trochę jak tonący człowiek, który trzyma się tylko jednej słomy, trzymając ją jak swoją jedyną drogę ucieczki. Jeśli w twoim horoskopie jest taka planeta, prawdopodobnie zauważysz, że poświęciłeś dużo energii, aby się na nią skupić, po to, aby mieć trochę spokoju w poszukiwaniu ogólnego równowagi. – Cztery elementy w astrologii


You cannot copy content of this page