Ogień w astrologii
Ogień w astrologii

Ogień w astrologii

Ogień w astrologii: Gdy mówimy o elemencie Ognia, musimy pamiętać, że jest to jedyny element, który świeci. Woda może iskrzyć, to prawda, ale tylko jeśli odzwierciedla światło stworzone przez Ogień, czy to ognisko czy Słońce jako ogromne ogniste ciało niebieskie.

To jest element, który reprezentuje samą energię, i choć w elemencie Wody jest wiele ziemskiej energii, nie może ona się równać z ilością energii, która żyje w Słońcu, choć mogą być równie ważne dla ludzkości.

Znaki Ogniste

Element Ognia reprezentowany jest w zodiaku przez Barana, Lwa i Strzelca. Te znaki naprawdę podnoszą siłę Słońca, a każda osoba urodzona jako jedno z tych znaków Słońca ma zadanie pielęgnowania i szanowania swojej strony emocjonalnej. Często muszą być szkoleni w współczuciu i głębszym zrozumieniu innych ludzi, oraz mają podstawowe problemy w relacjach spowodowane potrzebą dawania więcej niż powinni tym, którzy nie prosili o nic.

Każda osobowość ognista musi skupiać swoją energię wyłącznie na swoim własnym życiu, chyba że ktoś prosi o ich radę i zaangażowanie. Spośród tych trzech znaków, Strzelec jest najbardziej hojny, ponieważ jest na końcu tego trójkąta ognia, już wiele nauczył się, posiada silną filozofię życiową i liczne dobre intencje.

Jak zrównoważyć Ogień?

To jest pierwszy element o silnej energii męskiej, i łatwo zaniedbuje zasady żeńskie wewnątrz, spalając wszystko wokół osoby i powodując, że cała Woda w ich ciele i życiu odparowuje. Życie bez miłości nie jest warte życia, a aby sprawić, żeby byli szczęśliwsi, wszyscy ognisti ludzie muszą szanować swoją stronę emocjonalną i uznawać swoje emocjonalne potrzeby. W świecie zewnętrznym przełoży się to na ich relacje z kobietami, tłumienie zasady żeńskiej na szerszą skalę, prowadząc do wszelkiego rodzaju konfliktów, które ostatecznie odbierają życie ludzkie.

Największym wyzwaniem dla każdej osoby kierowanej przez element Ognia jest pozostanie spokojnym i pokojowym w drodze. Ludzie urodzeni z ascendentem lub wieloma planetami w Ogniu mają silną potrzebę posuwania się naprzód, często zapominając, że podejście pasywne jest tak samo potrzebne jak aktywne. Terapia może zdziałać cuda w tej dziedzinie, ponieważ nie brakuje im świadomości ani ekscytacji, gdy uczą się czegoś nowego i mają okazję zaoszczędzić lub wykorzystać część swojej marnowanej energii.


Sprawdź pozostałe elementy w astrologii

Powietrze w astrologii
Powietrze w astrologii
Woda w astrologii
Woda w astrologii
Ziemia w astrologii
Ziemia w astrologii

You cannot copy content of this page