Woda w astrologii
Woda w astrologii

Woda w astrologii

Woda w astrologii: To jest element ciągłego ruchu, ale powolnego i stałego, wirowania wewnątrz każdego z nas i trzymania się swojej tajemnicy. To jest element poczęcia i śmierci, iluzji i baśni, który przechowuje tajemnicę naszej duszy – jej początek i koniec.

W elemencie Wody mamy do czynienia dosłownie z sprawami życia i śmierci, naszego dziedzictwa genetycznego i wszystkich naszych przodków. Dziwnym trafem, jest to także element emocji. Musimy zrozumieć, że nasze emocje zostały już przeżyte przez kogoś w naszym drzewie genealogicznym i są przekazywane z pokolenia na pokolenie, przede wszystkim poprzez rolę matki.

Znaki Wodne

Znaki należące do elementu Wody to Rak, Skorpion i Ryby. To sprawia, że cała potrzeba tego elementu jest trochę skomplikowana, ponieważ władca Raka jest w Skorpionie, a Ryby wydają się być tam, aby ukryć jego ciało. Może to być największe zadanie dla każdego z nas – aby objąć emocje, zaakceptować zarówno negatywne, jak i pozytywne uczucia, gniew i smutek, tak samo jak miłość.

Typowi przedstawiciele elementu Wody często byli uważani za zbyt emocjonalnych. Mogą znosić wiele cierpienia, zanim zrozumieją, że nie ma czegoś takiego. Ich wrażliwość i delikatna natura sprawiają, że są idealni jako doradcy i współczujący terapeuci, pomagając tym, którzy mają głębokie problemy emocjonalne. Przyszli na ten świat, aby nauczyć wszystkich innych, że miłość jest naprawdę nieskończona, a uczucia są naszą największą wartością.

Jak zrównoważyć Wodę?

Ludzie, u których element Wody jest wyróżniony, mają wiele do nauczenia się o swojej naturze emocjonalnej. To jest element największych możliwości, ale często sprawia, że zasypiamy i uniemożliwia twórcze wyrażanie siebie. To jest dziedzina wszystkich talentów i wszystkiego, co nam pozostawiono do podjęcia w tym życiu. Tutaj płynie rzeka wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wszystkich tych, którzy jeszcze się urodzą.

Woda jest basenem nieskończonych możliwości, i prawie niemożliwe jest znalezienie w niej kierunku, jeśli nie ma kontaktu z Ogniem. Element Ognia płonie jasnym światłem przewodnim, daje osobie energię, pasję i kierunek, w którym można znaleźć swoje talenty i odpowiednio je wykorzystać przez tworzenie. Samotny element Wody po prostu przenosi nas z brzegu na brzeg, z lewej na prawą, i choć życie może być magiczne i bajkowe w jej wnętrzu, możemy po prostu kręcić się w kółko, nie znajdując nigdy wyjścia.


Sprawdź pozostałe elementy w astrologii

Ogień w astrologii
Ogień w astrologii
Powietrze w astrologii
Powietrze w astrologii
Ziemia w astrologii
Ziemia w astrologii

You cannot copy content of this page