Ziemia w astrologii
Ziemia w astrologii

Ziemia w astrologii

Ziemia w astrologii: Element Ziemi jest jedynym celem wszystkich innych elementów, ponieważ reprezentuje podstawę dla każdego z nich, dla naszego istnienia i czegoś, czego wszyscy pragniemy – materializacji naszych pragnień. Jest to element nieco skomplikowany, ponieważ jest sztywny i nieruchomy, zwłaszcza gdy osoba ma w nim wiele planet, ale nie wystarczającą ilość planet w elemencie Powietrza, aby to zrównoważyć.

To jest element naszej planety i swoją nazwę zawdzięcza właśnie jej. Powinniśmy pamiętać o tym, interpretując horoskop kogokolwiek, ponieważ brak Ziemi może wskazywać na poważne problemy osoby związane z odnalezieniem stabilności czy łączeniem się z glebą, na której się urodziła.

Znaki Ziemi

Znaki rządzone przez element Ziemi to Byk, Panna i Koziorożec. Od razu widać, że są to praktyczne znaki, które cenią materialne rzeczy, ciężko pracują i potrafią opracować plan i wcielić go w życie. Wszyscy trzej mają zdolność do bycia konkretnymi i konkretnymi, oczekując, że wszyscy inni podzielą ich praktyczne spojrzenie na świat i rozsądne podejście.

Ziemia reprezentuje samą materię, nasze fizyczne ciało, a wraz z nim nasze finanse, jedzenie, które spożywamy, i naszą codzienną rutynę. Osoby, u których jest to akcentowany element, mają silne przywiązanie do swoich nawyków i mają skłonność do trzymania się niezmiennej rutyny przez wiele lat, czasami zbyt przerażone, aby się z niej wydostać. W trudnych sytuacjach będą trzymać się nawyków, które nie sprawiają im szczęścia, tylko dlatego, że są przekonane, że muszą to robić, lub będą trzymać się pracy ze względu na bezpieczeństwo finansowe, całkowicie zaniedbując swoją inteligencję i kreatywność. – Ziemia w astrologii

Jak zrównoważyć Ziemię?

Największym wyzwaniem, przed którym stoi Ziemia, jest uznawanie czegoś tak szybkiego, niestabilnego i przezroczystego jak Powietrze. Osoby z elementem Ziemi, które są niezrównoważone, muszą porzucić swoje sztywne nawyki, wprowadzić zmiany w swoim życiu i rutynie bez żalu i przestać kwestionować każdą podjętą już decyzję. Ich poczucie celu musi być jasne, a kontakt z emocjami silny i niezachwiany, co wymaga szczególnego wysiłku, zwłaszcza dla takich znaków jak Panna, która ma Wenus w upadku.

Aby nawiązać kontakt z elementem Powietrza, te osoby powinny czytać, robić przerwy na kawę, spacerować bez celu i jak najwięcej towarzyszyć innym. Potrzebują słowa mówionego, a nie pisemnego, nowego komputera, ludzi, którzy zmieniają miejsca i ambicji, by nauczyć ich jak poruszać się, oraz dużo relaksu i rozciągania, aby przygotować swoje ciało do zmian. Najlepszym ćwiczeniem dla tych, którzy czują presję związane z Ziemią, jest taniec – spontaniczny i beztroski, przy głośnej nowoczesnej muzyce i najlepiej z wyluzowanym partnerem.


Sprawdź pozostałe elementy w astrologii

Woda w astrologii
Woda w astrologii
Powietrze w astrologii
Powietrze w astrologii
Ogień w astrologii
Ogień w astrologii