Ceres w astrologii
Ceres w astrologii

Ceres w astrologii

Ceres w astrologii: Nadal nie odkryliśmy prawdziwej roli Ceres w naszym horoskopie, która jest jedną z karłowatych planet krążących wokół Słońca, podobnie jak Pluton. Chociaż pojawiły się sugestie, że może ona być nowoczesnym władcą Panny, jej żeński wpływ nie został jeszcze jednoznacznie określony i nadal wymaga obszernych i szczegółowych badań astrologicznych, abyśmy mogli wyjaśnić jej rolę z jasnością.

Jako najmniejsza z karłowatych planet, nie była tak często obserwowana w astrologii, jak można by przypuszczać, i nadal ma długą drogę do pokonania, zanim rzeczywiście zrozumiemy znaczenie jej pozycji w horoskopie natalnym.

Na początek powinniśmy rozważyć ją jako matczyną, ziemską postać, żeńską istotę, która daje owoce naszej ciężkiej pracy i sprawia, że pracujemy jeszcze ciężej w skromności, aby nakarmić głodne usta tych wokół nas. – Ceres w astrologii

Mitologia i rządy Panny

W mitologii Ceres była rzymską boginią rolnictwa, upraw zbożowych, płodności i relacji matczynych. Główny festiwal dla Ceres odbywał się w kwietniu i nosił nazwę Cerealia, przypominając nam o naszej codziennej rutynie rządzonej przez znak Panny w pozornie nieznaczącym żartobliwym ujęciu, które wskazuje na jej możliwe rządy.

Prawa Ceres determinowały przebieg legalnego, cywilizowanego życia, a przestępstwa przeciwko polom i plonowi były uważane za przestępstwa przeciwko ludziom. Jeśli spróbujemy znaleźć jeszcze jedno połączenie ze znakiem Panny, zobaczymy, że jest to jeden z nielicznych sprawiedliwych i inteligentnych znaków ludzkich. Często jest kojarzony z Astraeą, boginią niewinności i czystości, która porzuciła ludzi, gdy stali się “zepsuci” i “skaleni”, pozostawiając świat ziemski, aby mierzyć Dusze w zaświatach (symbolicznie mówiąc o przejściu z Panny do znaku Wagi).

Nic dziwnego, że Panna stale poszukuje czystości, czystości i celibatu, zawsze zwracając się ku kobiecej, inteligentnej roli, którą nosimy w sobie. Przeciwstawiając się magii Ryb, Ceres może ponownie być uważana za jednego z symbolicznych władców Panny, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że starożytne prawa Ceres zakazywały magicznego uprawiania pól i groziły karą śmierci za nielegalne usuwanie granic pól.

Najciekawszy fakt jednak kryje się w symbolice jej odpowiednika w mitologii greckiej – Demeter. Demeter była matką Persefony, zagubionej córki, która łączy się z rolą Wenus. Dziwnym trafem, upadek Wenus w znaku Panny nie stworzył połączenia między tym znakiem a Cererą, chociaż jest całkiem oczywiste, że pokrywa się z podstawowym archetypem karłowatej planety, lub przynajmniej jej odpowiednikiem w mitologii greckiej. Ceres w astrologii

Ceres w astrologii

Jeśli obserwujemy pozycję Ceresa w naszym horoskopie, zauważymy, że symbolizuje ona płodność i sposoby zapewnienia naszego fizycznego bytu. Jeśli osobista planeta lub nasz Ascendent znajduje się w bliskim kontakcie z nią, pokaże ona silną kobiecą rolę ważną w naszym życiu, jako praktyczną naturę, która pomaga nam nakarmić siebie i naszych bliskich.

Jeśli Ceres znajduje się w znakach panowania Jowisza lub ma kontakt z samym Jowiszem, będziemy widzieć, jak prowadzi nas na drodze do pracy humanitarnej, zaspokajając fizyczne potrzeby tych mniej szczęśliwych, wykazując skłonność do ratowania dzieci, ludzi, którzy stracili wszystko, i całej ludzkości, z przekonaniami wykraczającymi poza jednostkę.

Ceres to ostateczna ofiara, niosąca energię wszystkich ofiar dokonanych w imię żniw, a jak możemy się domyślić, jest to ogromna liczba istnień. Gdy krawędź drugiego domu, jej władca – Wenus lub Księżyc są w kontakcie z Ceres, wegetarianizm jest dobrym wyborem, aby zamknąć energię odebranych żyć.

Wrażliwość osoby w takich przypadkach często przekracza potrzebę spożycia mięsa, i chociaż te osoby mogą nie czuć współczucia wobec zabijanych zwierząt z powodu nadmiernego racjonalizowania swoich ról, całe ich emocjonalne ciało wibracje z większą jasnością, gdy oczyszczają się i uwolnią od energii zabicia.

Najbardziej niefortunna rola Ceresa w naszym horoskopie manifestuje się poprzez utratę córki lub młodszej siostry do “Podziemi”, do “złego mężczyzny” (tak jak Persefona zakochała się w samym diable), spędzając życie w poszukiwaniu piękna, które ona reprezentowała. Ukryta natura Wenus i jej upadek będą trudne do zrozumienia, a satysfakcję trudno będzie osiągnąć w tej inkarnacji, jak marchewkę, którą goni się każdego dnia, tylko po to, aby znaleźć ją w najciemniejszych podziemiach i wszystkim, czego się kiedykolwiek obawialiśmy.

Ta symbolika mówi o “złowrogiej” potrzebie Ceresa, aby stawić nas twarzą w twarz z naszymi cieniami i naszymi najgłębszymi lękami, o utracie miłości i piękna w naszym życiu, tylko po to, abyśmy mogli zakwitnąć i uwolnić się, obejmując wszystkie tabu i mroczne strony naszej osobowości. Ceres w astrologii
You cannot copy content of this page