Chiron w astrologii
Chiron w astrologii

Chiron w astrologii

Chiron w astrologii: Chiron to kolejna planeta karłowata krążąca wokół Słońca, będąca również w silnym związku ze znakiem Strzelca i gwiazdozbiorem Centaura. Tutaj nie będziemy mówić o jej roli, ponieważ wyróżnia się i nie pasuje do żadnego systemu. Naszym jedynym celem jest zrozumienie jej możliwych przejawów, gdy tylko zrozumiemy jej rolę w mitologii i interpretacjach astrologicznych.

Jako pierwszy astrolog i osoba nieakceptowana przez społeczeństwo, “pospólstwo” i wszystkich skoncentrowanych na ziemskich, instynktownych i podstawowych potrzebach i instynktach, Chiron jest czymś najbliższym oświeceniu, do czego mamy możliwość dotarcia w tej inkarnacji. Jego orbita jest ustawiona między Saturnem a Uranem, i możemy zauważyć, że symbolizuje most, który musimy przekroczyć, aby dotrzeć do punktu niewidzialnego, uniwersalnego, ponad zwyczajnego, osiągając nasze prawdziwe spełnienie poprzez oświecenie.

Chiron w mitologii

W mitologii Chiron był jednym z centaurów, udającym ich nauczyciela, uzdrowiciela i innowatora, będąc również pierwszym astrologiem w grupie. Podczas gdy inni centaurowie mieli ciało człowieka i nogi konia, Chiron był jedynym, który miał również przednie nogi człowieka i był odrzucony od urodzenia jako różniący się i bardziej ludzki od reszty swojego gatunku. Jego natura również była inna, i podczas gdy jego towarzysze pili i zaspokajali swoje instynktowne potrzeby, Chiron praktykował różne techniki leczenia, odkrywał ziołowe lekarstwa i studiował niebo.

Mimo że był inny od reszty swojego gatunku, zdołał współistnieć z grupą, aż Herakles przyszedł go odwiedzić i podarowano mu święte wino. Jego zapach przyciągnął centaury i we wszystkich wersjach mitu doprowadził to do konfliktu i wystrzelenia trujących strzał, z których jedna trafiła Chirona przez pomyłkę. Ponieważ Chiron był nieśmiertelny, trucizna z tej strzały powodowała mu nieznośny ból z dnia na dzień, ale nie mogła go zabić. Na koniec uwolnił się od bólu, zamieniając swoją nieśmiertelność na wolność Prometeusza i przeniósł się na Olimp wraz z bogami. – Chiron w astrologii

Chiron w astrologii

Prawie jakby rola Chirona to rola połączenia Jowisza i Urana, pozwalająca mu leczyć ludzkość, ale także będąca poddawana osądowi przez otaczającą grupę “pospólstwa”. Reprezentuje wszystko to, czego jeszcze nie jesteśmy gotowi osiągnąć i zaakceptować jako normalne, stanowiąc naszą ostatnią granicę wobec Uranu. Nie jest łatwo włączyć rolę Chirona w nasze codzienne życie, przede wszystkim ze względu na archetypalny ból, który niesie w sobie. Będąc gdzieś prawie poza naszym zasięgiem, może manifestować się poprzez obiektywne okoliczności, które przynoszą wiele bólu i presji do naszego istnienia, z którymi wydaje się, że jesteśmy niezdolni do zmiany.

Mit o Chironie przedstawia Heraklesa jako jego przyjaciela, a jednocześnie przypadkowego wykonawcę. W języku interpretacji astrologicznej, oznacza to, że Chiron jest obciążony przypadkowym cierpieniem spowodowanym przez naszego przyjaciela lub bliską osobę, kogoś bohaterskiego i osoby, do której patrzymy z podziwem. Dom, w którym się znajduje, zawsze mówi o ranie, z którą musimy żyć, a jego najtrudniejsza pozycja to pierwszy dom, dając nam rolę Chirona na osobistym i fizycznym poziomie.

Jego umiejętności nauczania i związki z centaurami mówią o naturze i cechach Strzelca, ale kładą nacisk na ludzką stronę tego znaku, gdzie wiedza jest o wiele bliższa ludziom, a instynkty dalej. Im większa ta różnica i nasze oddzielenie od materialnego świata ciała i instynktów, tym większe mają tendencję do pojawiania się trudności związane z Chironem. Jego ostateczną ofiarą jest jego nieśmiertelność, mówiąca o symbolice gotowości oddania życia tylko po to, aby pomóc innym żyć.

Z pozytywnej strony niesamowite umiejętności nauczania i uzdrawiania, jakie niesie w sobie Chiron, często czynią go najlepszymi lekarzami, psychologami i alternatywnymi uzdrowicielami, jakich kiedykolwiek znano. Bycie pod silnym wpływem Chirona daje nam zdolność do pomocy innym, podczas gdy sami nie potrafimy pomóc sobie. Motywacją do pomocy jest nasz własny nierozwiązywalny ból i cierpienie.

Choć jego historia wcale nie jest łatwa, może być całkiem satysfakcjonująca, jeśli przyjmuje się pozytywną rolę i utrzymuje w równowadze z otoczeniem, tak aby nasze imię pozostawało ukryte przed wzrokiem, ale nasze nauczanie znalazło sposób, aby wpływać na ludzką świadomość.
You cannot copy content of this page