Lilith w astrologii
Lilith w astrologii

Księżyc w astrologii

Dzień: poniedziałek

Kolory: biały i srebrny


Lilith w astrologii

Lilith w astrologii: Istnieje wiele sposobów interpretacji Lilith i najczęściej postrzegana jest jako manifestacja żeńskiego Marsa bliżej Ziemi niż Plutonu. W pewien sposób jest to mroczna strona żeńskiej roli we wszystkich nas, tabu seksualne, a gdy jest uwypuklona na wykresie, nieuchronnie będzie mówić o dyskryminacji płci, niezdolności kogokolwiek do przyjmowania poleceń oraz potrzebie uwolnienia się od uprzedzeń i presji otaczającego społeczeństwa. Według niektórych podejść astrologicznych w każdym wykresie znajduje się cztery lub nawet pięć punktów związanych z Lilith. Są nimi:

Czarny Księżyc Lilith (średni)

Ciemny Księżyc Lilith (Waldemath Black Moon)

Prawdziwy Księżyc Lilith (Osculating Lilith)

Asteroid Lilith Algol (gwiazda stała z konstelacji Perseusza)

Asteroid Lilith i gwiazda stała Algol są jedynymi rzeczywistymi ciałami fizycznymi, podczas gdy Ciemny Księżyc Lilith może lub nie musi być rzeczywistym ciałem.

Otoczona przez Lilith w różnych formach, musimy zastanowić się, czy wpływ Lilith na nasze życie może być znacznie głębszy, niż nam się wydaje.

Kim była Lilith?

Lilith była pierwszą żoną Adama, jego partnerką przed pojawieniem się Ewy, była równa mężczyźnie. Podczas gdy Ewa jest głównie przedstawiana jako krągła, matczyna postać posłuszeństwa i ślepego szacunku, Lilith była wszystkim tym, co niepohamowane, niekontrolowane, atrakcyjne, seksualne i nieposłuszne, wykazujące własną wolę i niemożliwe do ujarzmienia. Wygnana z Nieba ze względu na swoją naturę i kłopoty, jakie stwarzała Adamowi, Lilith stała się zgorzkniała, skrzywdzona niesprawiedliwością i przemieniła się w istotę przypominającą wiedźmę, najlepiej przedstawioną jako Meduza w mitologii greckiej.

Lilith w astrologii

Aby prawdziwie zrozumieć Lilith, niezależnie od płci, musimy być świadomi naszej żeńskiej natury seksualnej, której nie można ujarzmić ani kontrolować. Podczas gdy Pluton odsuwa potrzeby seksualne na bok, poddając się tabu i tworząc pole energetyczne, które musi w końcu eksplodować, Lilith nie godzi się na takie odrzucenie i represję, ma potrzebę walki o swoje prawa. Temat żeńskiej seksualności ewoluował przez wieki, ale wciąż nie osiągnął punktu, w którym byłby równy męskiej. Współczesne chrześcijaństwo nie posunęło się zbyt daleko od punktu, w którym Ewa jest najlepszym przejawem kobiet, i trudno powiedzieć, kiedy rola Lilith zostanie zaakceptowana, jeśli w ogóle.

Silna wewnętrzna potrzeba wyrażenia energii i gniewu Lilith jest tak naprawdę bardzo korzystna dla ogólnej energii naszego społeczeństwa. Uwolnienie tego pola energii zmniejsza nacisk na znak Skorpiona i planetę Plutona, sprawiając, że jesteśmy mniej skłonni do destrukcji, ślepej nienawiści i okolicznościowych tragedii. Choć pozornie niezgodne z wizją cnoty, Lilith jest w istocie najczystszą formą żeńskiej seksualności, a jej brak taktyki, subtelności i kontroli sprawia, że jest wyobcowana.

Wszystkie interpretacje tej wspaniałej, gniewnej damy muszą być podjęte z najwyższą ostrożnością, ponieważ dotknięcie punktu, w którym powoduje ból, wywołuje różnego rodzaju negatywne emocje u osoby, której wykres próbujemy odkryć. Lilith zawsze jest brzydkim rozstaniem, nieporozumieniem i brakiem szacunku w swojej istocie, i nie będzie łatwo interpretować jej jako czegokolwiek innego niż to, czym jest.


Symbol Lilith w astrologii

Jeśli spojrzymy na symbol Lilith, zauważymy, że składa się z półksiężyca i krzyża, oznaczających umysł i materię odpowiednio. Jest to jedyny ciało niebieskie, które posiada to powiązanie jako jedyne w swojej symbolice, co nadaje mu niesamowite znaczenie w naszej astrologicznej analizie. Podczas gdy Wenus składa się z boskiego kręgu i krzyża, łącząc niebo z Ziemią, nie ma w sobie takiego ludzkiego dotyku jak Lilith. Z drugiej strony, sam Księżyc, przedstawiony przez półksiężyc, mówi tylko o oderwanej od ziemi pasywnej żeńskiej zasadzie, lub czymś, co najlepiej opisuje Ewę, jakby to była Lilith pozbawiona swojej ziemskiej roli.

Podczas gdy wszystkie planety transcendentalne, które znajdują się poza Saturnem, mają pewien rodzaj kombinacji tych symboli, żadne z nich nie jest tak klarowne jak ten i wszystkie są przedstawione przez utylitarność symboliki. Na przykład nasza karłowata Pluton, będący najbliższy naturze seksualnej żeńskiej Lilith, jest przedstawiony jako Księżyc “leżący na plecach”, zakorzeniony w krzyżu, ale trzymający boski krąg między swoimi “skrzydłami”. Z drugiej strony, Merkury dosłownie umieszcza boski krąg między matczynym a ziemskim, co dobrze świadczy o ludzkiej potrzebie oddzielenia tych dwóch sfer.

Klarowność tego symbolu musi cię oślepiać i popychać do poszukiwania odpowiedzi, ponieważ w naszym wykresie nie ma podobnego powiązania. Jakby seksualność nie była częścią boskiej żeńskiej natury, a matka nie mogła być kochanką nikogo. Podczas gdy sprzyjające aspekty Wenus z Księżycem mogą tworzyć pewną harmonię między tymi rolami na poziomie osobistym, musimy zrozumieć, że profanowane pojęcie kobiecości nie wspiera tego związku, dopóki Lilith nie zostanie zaakceptowana w swojej naturalnej roli.
You cannot copy content of this page