Mars w astrologii
Mars w astrologii

Mars w astrologii

Dzień: wtorek

Kolory: czerwony


Mars w astrologii

Mars w astrologii: Mars to planeta rządząca znakiem Barana i tradycyjnie Skorpiona. Jej główny paradoks tkwi w tym, że jest odpowiedzialna zarówno za pierwszy oddech, jak i ostatni, początek życia symbolizowany przez początek koła zodiakalnego, a także jego koniec w śmiertelnym znaku Skorpiona. Mars jest często kojarzony z wojną, szkodą, zniszczeniem i walkami, ale tak naprawdę jest to nieświadoma, zwierzęca natura, której nie dajemy wystarczająco dużo swobody.

Ograniczenia w wyrażaniu naszej energii (przede wszystkim seksualnej) prowadzą do hamowania w różnych sferach naszego życia i gromadzenia złości i frustracji pod naszą powierzchnią, poza twarzą, którą pokazujemy światu. Mars reprezentuje naszą podstawową energię, naszą pierwszą czakrę i mówi o lękach, które mają tendencję do kontrolowania naszego życia.

Jeśli będziemy wystarczająco odważni, by wykorzystać nasz pełny potencjał na planecie Ziemia, Mars pomoże nam znaleźć nasze zakorzenienie, rozwiązać wszelkie problemy materialne i egzystencjalne oraz dostarczy nam energii, którą potrzebujemy do realizacji naszych planów i osiągnięcia wszystkich naszych celów. – Mars w astrologii

Planeta Mars

Nazwana na cześć rzymskiego boga wojny, Mars jest często opisywana jako “Czerwona Planeta” ze względu na kolor, jaki odbija i który można dostrzec gołym okiem. Ten kolor w rzeczywistości wynika z rdzy pokrywającej jej powierzchnię, widocznej z naszej perspektywy jako czerwone światło na nocnym niebie. Wbrew obecnie popularnemu przekonaniu, Mars nie jest bardzo przyjazną planetą.

Z 39 misji na Marsa tylko 16 odniosło sukces. Jej atmosfera jest cienka, burze piaskowe silne, a powierzchnia staje się naprawdę zimna ze względu na odległość od Słońca. Jej towarzyszące dwa księżyce noszą nazwy Phobos (co oznacza “strach”) i Deimos (co oznacza “panikę”), jakby tylko przypominały nam o wyzwaniach, które go otaczają. – Mars w astrologii

Mars w astrologii

Jeśli chcemy opisać wpływ, jaki Mars ma na cały zodiak, musimy zrozumieć, że reprezentuje on początek wszystkiego. To nasz pierwszy oddech i pierwszy krzyk, odpowiedzialny za ciało, w którym jesteśmy w danej chwili. Jako silny symbol niezmiennej przeznaczenia i karmy, Mars jest często uważany za największego złoczyńcę w tradycji wschodniej, podczas gdy Saturn wydaje się być jego “przeciwnikiem” w tradycji zachodniej.

Prawda jest taka, że obaj reprezentują nasz nieświadomy świat i potrzeby, których nie rozumiemy za pomocą naszych zmysłów. Chociaż głównie polegamy na umyśle i sercu, instynkty często są źle zrozumiane i odsunięte na bok jako mniej pożądane lub niegodne. Poprzez zdrowe podejście seksualne i instynktowne do życia, bez strachu i z silnymi granicami, mamy możliwość korzystania z korzyści, jakie daje Mars, aby osiągnąć wszystko, czego pragniemy.

We wszystkich interpretacjach astrologicznych Mars jest postrzegany jako szybki, instynktowny, pochopny, agresywny, nachalny i gniewny. Z drugiej strony, jest to zbiór energii, którą musimy wykorzystać w życiu, gdziekolwiek zostanie umieszczony w naszym horoskopie. W zależności od znaku, godności i aspektów, jakie tworzy, będziemy mogli zobaczyć zdolności osoby do skierowania swojej energii w kierunku swoich celów.

Jeśli Mars jest słaby, umieszczony w Rakach lub w wyzwaniu kwadratów, energia osoby ulegnie skrzywieniu, co prowadzi do destrukcyjnego lub autodestrukcyjnego zachowania. Jako panująca nad naszymi podstawowymi, instynktownymi i nieświadomymi skłonnościami, jest mistrzem zbrodni pasji, kiedy nasz umysł staje się mroczny, a nasze wybory stają się mgliste i niejasne. Może to być powodem wszelkiej agresji na świecie, ale to tylko wskazuje na to, jakie fizyczne potrzeby w naszym życiu nigdy nie zostały spełnione. – Mars w astrologii


Manifestacje

Mars to wszystko, co jest gorące, pikantne, czerwone, płonące i ostre. To nóż i pistolet, broń wszelkiego rodzaju i wszystko, co ma zdolność do zadawania bólu. Wszystko, z czym się styka, ma tendencję do stłuczenia i zranienia, chyba że nasze granice są silne, a instynkty są szanowane. Jest to planeta walki i mówi o naszej potrzebie wejścia w konflikt, walki o to, na co zasługujemy lub czego chcemy dla siebie, i nie ma świadomości ani zdrowego rozsądku bez pomocy Słońca i Merkurego, ani nie rozumie emocji bez pomocy Księżyca i Wenus.

Mars to żołnierz i oficer, mężczyzna w mundurze i młody strzelec, który celuje wysoko. To energia, która pomaga nam podnieść głowę do góry i popycha nas do przodu, dlatego też jego ruch wsteczny często jest odczuwany jako najtrudniejszy ze wszystkich wstecznych ruchów w kręgu zodiakalnym. Reprezentuje wszystkie ostre stany, w jakie wpadamy, fizyczne, emocjonalne lub mentalne, i głównie manifestuje się przez element, w którym się znajduje.

Ponieważ zarówno jego rządzenie, jak i upadek znajdują się w elemencie Wody, możemy zauważyć, że emocje stanowią jego największe wyzwanie i największą nagrodę. Kluczem do zdrowego Marsa w naszym horoskopie zawsze ma związek z Księżycem i wodowym charakterem naszego serca, emocjami, współczuciem, głębokim zrozumieniem i wsparciem płynącym z naszej rodziny i przodków. – Mars w astrologii
You cannot copy content of this page