Neptun w astrologii
Neptun w astrologii

Neptun w astrologii

Kolory: fioletowy, liliowy


Neptun w astrologii

Neptun w astrologii: Neptun to prawdziwie wspaniały olbrzym, który łączy w sobie idealizm i oszustwo. Jego tajemnice nie zawsze są przeznaczone do ujawnienia, a ogromna przestrzeń, którą rządzi w naszym życiu, wydaje się obejmować całe nasze istnienie. Neptun rządzi znakiem Ryb i jest to deszczowy dzień, który można zobaczyć przez okno, tak samo jak jest to bajkowe zakończenie, którego szukamy w tym życiu.

To połączenie dwóch życiowych doświadczeń jako Jedności prowadzi drogę, łącząc przeszłość z przyszłością w jedno oświecone całość. Jeśli chcesz zrozumieć Neptuna, musisz zanurzyć się w najgłębszym oceanie i być przygotowanym na rozczarowanie i magię połączoną w jedno.

Nie będzie łatwo poradzić sobie z nim, gdy zostanie uwypuklony w horoskopie osoby, ponieważ stoi w sprzeczności z rzeczywistością, której uczymy się możliwej, i w dużej mierze polega na czystości naszych przekonań, które mają podstawy w Jowiszu, oraz na naszej zdolności do dostrzegania piękna życia z perspektywy Wenus.

Tylko w przypadku, gdy zarówno Wenus, jak i Jowisz są silne w horoskopie osoby, będą w stanie ujawnić choćby fragment potencjału Neptuna w zakresie magii i kosmicznych emocji. – Neptun w astrologii

Planeta Neptun

Nazywany zarówno gazowym, jak i lodowym olbrzymem, Neptun to zimowa struktura o dużej masie i sile grawitacyjnej. Podobnie jak wiele innych dużych obiektów w Układzie Słonecznym, otoczony jest pierścieniami, choć rola pierścieni należy przede wszystkim do Saturna. Ze względu na swoją odległość od Ziemi, Neptun nie był znany starożytnym cywilizacjom i niemożliwy do zobaczenia go z Ziemi bez teleskopu. Odkryto go w XIX wieku.

Aby okrążyć Słońce, tej planecie potrzeba około 165 lat, czyli około 2 ludzkich życiowych. To dobrze pokazuje jej rolę astrologiczną i części niezauważalne dla nas. Neptun jest bardzo zimny, ze średnią temperaturą wynoszącą -214°C, i interesujące jest obserwowanie, że Astrologia uważa go za władcę Ryb, znaku, w którym Wenus, najcieplejsza ze wszystkich planet, jest wywyższona. Po odrzuceniu roli Plutona w Układzie Słonecznym, Neptun stał się ostatnią oficjalną planetą w kolejce, krążącą wokół Słońca. – Neptun w astrologii

Neptun w astrologii

Aby zrozumieć znaczenie Neptuna w horoskopie jednostki, wydarzeń codziennych, państw i przywódców, musimy zaakceptować pewną mglistość. Podobnie jak teraz jest “ostatnią planetą” w Układzie Słonecznym po latach niebycia nią, zobaczymy wiele niezgodności co do jej znaczenia i ról w naszym istnieniu. Neptun to planeta złudzeń i kłamstw, tak samo jak planeta ostatecznej wiary i zaufania. Istnieje delikatność w jej sferze emocji, i gdy nasze osobiste planety nawiązują kontakt z Neptunem, łatwo stajemy się niestabilni, przestraszeni, a czasami zbyt wrażliwi, by poradzić sobie ze światem wokół nas.

Neptun jest miejscem wszechwzględnej współczucia i poczucia człowieczeństwa oraz źródłem talentów i niesamowitych możliwości w naszym życiu. Aby go zrozumieć, musimy zaakceptować fakt, że nie można go zrozumieć, i tylko czysta wiara może pomóc nam zrozumieć jego znaczenie i zrealizować jego rolę.

W naszym energetycznym ciele Neptun reprezentuje aurę, która nas otacza, ciało koloru, które jest niemożliwe do zobaczenia przez nasze oczy, chyba że jesteśmy na tyle otwarci, by pokładać wiarę w wizję i sprowadzić ją na poziom naszych zmysłów. Zawsze czymś innym niż wspólny świat i poza granicami Saturna, Neptun to każda iluzja, w którą zdecydujemy się wierzyć na naszej drodze, w tym te, które nadają naszemu życiu poczucie magii.

Wyobraź sobie, że rola Neptuna jest wszechobecna i głęboka. Jego podstawy mitologiczne łączą go w silny związek z Saturnem, i obaj mają tendencję do otwierania “innych światów” i rzeczywistości poza tą, z którą jesteśmy codziennie świadomi. Jedynym sposobem, aby przynieść go na Ziemię, jest odnalezienie wiary w absolutne piękno i odkrycie naszej misji i talentów tutaj, gdzie jesteśmy, łącząc nagrody z poprzedniego życia z przyszłością, którą stworzymy. – Neptun w astrologii


Manifestacje

Neptun często manifestuje się poprzez swój potencjał złowieszczy, przynajmniej do momentu, gdy nie zdobędziemy świadomości naszych talentów i misji, które mamy spełnić w tym życiu. Silne przyciąganie Neptuna otwiera nas na “wyższe sfery” i świat poza tym, w którym przychodzimy na świat, biorąc to ciało ludzkie.

Jeśli nie zostanie ustanowiona mocna podstawa w rodzinie, w której marzenia jednostki powinny być pielęgnowane i szanowane zawsze, pokaże swoją trudną naturę poprzez nadużywanie substancji, nieuczciwość oraz zaburzenia psychiczne i snu. Na poziomie naszego ciała i fizjologii, jego negatywna rola prowadzi do alergii, problemów hormonalnych i chorób o nieznanym pochodzeniu i leczeniu.

W pozytywnym przejawie sprawi, że staniesz się misjonarzem na drodze uznanego i poświęcenia dla innych ludzi, lub utalentowanym czarodziejem, który inspiruje ludzkość na codziennym poziomie. Dlatego właśnie manifestacje Neptuna w naszym osobistym i zawodowym życiu są obserwowane w medycynie, zdrowieniu, psychologii, pracy charytatywnej i opiece nad osobami wymagającymi specjalnej troski. Jeśli nasze talenty będą nas prowadzić, będziemy podążać za naszą misją poprzez muzykę i inne formy sztuki, przywołując je na Ziemię, aby inspirować i wspierać duże grupy ludzi.

Im bliżej jesteśmy naszej misji, tym większą popularnością musimy się zmierzyć, a nasza psychika musi być wystarczająco silna, aby znieść presję otoczenia, lub negatywne objawy Neptuna mogą pojawić się ponownie. To główny powód, dla którego tak wielu znanych ludzi sięga po wszelkiego rodzaju uzależnienia i nadużywanie substancji, zgodnie z czymś, czego ich umysły i emocjonalne podstawy nie są w stanie odpowiednio znieść.

Pamiętaj, że niektóre z największych umysłów i talentów pozostają nieznane, wyłaniając się z cieni tajemnicy, gdzie imiona pozostają ukryte jako nieistotne dla większego dobra. To właśnie prawdziwa siła Neptuna, ponieważ im bardziej pragniemy uznania za nasze dobre uczynki i zdolności, tym dalej wydaje się być nasza krucha wewnętrzna prawda. – Neptun w astrologii
You cannot copy content of this page