Pluton w astrologii
Pluton w astrologii

Pluton w astrologii

Kolory: ciemnoczerwony, metaliczny czarny


Pluton w astrologii

Pluton w astrologii: Mimo że Pluton nie jest już oficjalnie uznawany za planetę, wciąż będziemy interpretować go w naszych astrologicznych analizach. Podjęto staranne badania i wiele pracy w celu określenia jego roli, i nie powinno się tego wszystkiego zmarnować z powodu obecnej terminologii. Częścią natury Plutona jest bycie odrzucanym jako to, czego ludzkość nie chce się zmierzyć i zaakceptować w całości.

Jako Astrologowie, mamy zadanie przyjąć i dać wolność wszystkim, i nasze podejście do Plutona nie powinno być inne. Faktem jest, że ta planeta została odkryta kilka lat przed powstaniem Trzeciej Rzeszy i przez cały czas wiąże się z zasadami Skorpiona i wszystkim, co się z nimi wiąże.

Pluton jest władcą wszystkich destrukcyjnych wyborów i zakazów na świecie, przede wszystkim mówiąc o ludzkiej potrzebie seksualnej represji, która prowadzi do głębokiej nieświadomej frustracji, która tendencję do uwolnienia się. Rządzi znakiem Skorpiona, który jest przecież znakiem seksu i wojny, a Pluton łączy w sobie wszystko to, co składa się na jeden punkt, gdzie rzeczy wybucha, rozpala się, reprezentując punkt energii jądrowej, który nie może być opanowany.

Może pomieścić wiele, wszystko, co schowaliśmy pod dywanem i pod naszymi materacami, w poszukiwaniu nierealizowalnego instynktownego spełnienia. Jednak przychodzi taki moment, w którym Pluton nie może już pomieścić więcej represji i po prostu wymyka się spod kontroli, prowadząc do różnego rodzaju destrukcyjnych okoliczności i wyborów. Poza naszymi przekonaniami i normami społecznymi, Pluton zabierze nas w zupełnie nową całość, gdzie sprawiedliwość jest po prostu tym, czym jest, znajdując się w pierwotnych potrzebach, których nie chcemy się zmierzyć. – Pluton w astrologii

Karłowata planeta Pluton

Pluton został zdegradowany do roli karłowatej planety ze względu na swój niewielki rozmiar. Nazwany na cześć greckiego boga Podziemi, został odkryty dopiero w XX wieku ze względu na swój rozmiar i odległość od Ziemi. Położenie Plutona zostało przewidziane przed jego faktycznym odkryciem, ponieważ orbity Uranu i Neptuna wyraźnie wskazywały na istnienie dziewiątej planety za sferą, która była wtedy widoczna. Pluton jest mniejszy od niektórych księżyców, które krążą wokół planet w naszym Układzie Słonecznym, ale ma własną orbitę wokół Słońca, co nadal sprawia, że działa w “planetarny sposób”.

Ma ekscentryczną i nachyloną orbitę, która czasami przybliża go do Słońca bardziej niż Neptun. Odkąd został zdegradowany do statusu karłowatej planety, Pluton znalazł nowych przyjaciół w postaci innych karłowatych planet – Ceres, Makemake i Eris przede wszystkim. Ten fakt wydaje się ukrywać jego misję pomagania nam odkryć znaczenie jednego lub wszystkich tych małych wyrzutków w naszym astrologicznym podejściu. – Pluton w astrologii

Pluton w astrologii

Niezależnie od jego statusu jako planety, Pluton wciąż jest uważany za władcę Skorpiona, obok tradycyjnego władcę tego znaku – Marsa. Znak Barana reprezentuje tę bezpośrednią, męską energię, wyrażoną poprzez inicjatywę i jasność, którą Mars ma tendencję dawać, a Pluton jest jego żeńskim odpowiednikiem, coś prezentującego koniec Marsa i Jin dla Jang.

Rzeczywista siła Marsa jest widoczna poprzez jego zdolność do zaakceptowania żeńskiego wewnątrz, a Pluton ma za zadanie pokazać, jak bardzo zostało to zaakceptowane. Podział świata na męskie i żeńskie nie byłby problemem, gdyby nie było tak wielu nieporozumień i fałszywych przekonań, które były pielęgnowane przez całe pokolenia, gdzie jeden nie jest tak dobry ani tak zdolny jak drugi.

Znak Skorpiona wywyższa Urana, a wraz z nim naszą naturę ludzką, indywidualność i bezpłciowy charakter, który pokonuje konkretne części naszego ciała fizycznego. Jeśli nasza dusza może przechodzić z jednego wcielenia na inne, a nasza nieświadomość ma zdolność poruszania się przez wszystkie możliwe role, jak to możliwe, że wciąż trzymamy się powierzchownych nieporozumień, które pozbawiają znaczenia roli każdej płci, rasy i religii w ogólnym obrazie społeczeństwa?

Jeśli szukasz w horoskopie planet, które wpływają szkodliwie, musisz zatrzymać się i przyjrzeć Plutonowi przez więcej niż sekundę. Tradycyjna astrologia go nie uwzględnia, i przez większość naszego życia nie odczujemy jego wpływu tak bardzo, jakbyśmy się spodziewali.

Choć są ludzie, których życie jest zaciemnione przez jego rządzenie lub pozycję blisko ascendentów, osiągnięcie go i odczuwanie jego wpływu codziennie byłoby czymś więcej niż znalezieniem punktu oświecenia. Byłoby to wyrażane poprzez naszą zdolność do zakotwiczenia każdego naszego marzenia w jednej chwili, rządząc zarówno czasem, jak i przestrzenią, i pokonując samą śmierć. – Pluton w astrologii


Manifestacje

Pluton nie manifestuje się dokładnie w najpiękniejszy sposób. Nie dlatego, że jest zły, ale dlatego, że wierzymy, że zło istnieje. Jeśli w twoim horoskopie byłby diabeł, na pewno byłby to Pluton, a z domu, w którym się znajduje, zobaczysz, gdzie możesz go szukać. W zależności od naszego największego strachu, Pluton będzie manifestował się jako zachowanie posiadawcze, zazdrość, destrukcja i nasze najgłębsze i najciemniejsze wewnętrzne anomalie i impulsy. To jesteśmy poza instynktem, wywołani przez odrzucenie, osąd i głęboką represję, które rządzą naszym całym istnieniem.

Na poziomie codziennym, Pluton manifestuje się poprzez wojny lub katastrofy naturalne, jako energetyczne wyładowanie, które musi nadejść w pewnym momencie, jeśli całe społeczeństwo i powszechne świadomość nie pozwolą przepływać. Jego rządy i manifestacje są typowo związane z obszarami na Ziemi, gdzie ludzie mają trudności z “rzekami” przodków, są związani z nimi lub nie mogą zaakceptować zniszczenia i śmierci poprzedzających ich wcielenie.

Jeśli ustawienie Plutona jest silne, a jego aspekty dobre, zobaczymy, że reprezentuje regenerację, transformację i energię atomową, którą niesiemy w sobie. Pokaże nam naszą własną drogę do głębokiej zmiany, której możemy się obawiać lub postawić prawdziwych uzdrowicieli i poszukiwaczy wolności na naszej drodze. To jest energia skompresowana w jednym punkcie i reprezentuje rdzeń planety Ziemia. Jeśli się z nią skontaktujemy, zrozumiemy, że nasze życie jest w pełni naszą własną odpowiedzialnością i że w naszej rzeczywistości nic nie jest niemożliwe, nawet pokonanie śmierci. – Pluton w astrologii