Uran w astrologii
Uran w astrologii

Uran w astrologii

Kolory: metaliczny, srebrny


Uran w astrologii

Uran w astrologii: Uran jest pierwszą planetą poza widzialną sferą określoną przez orbitę Saturna i jako taki reprezentuje nasz pierwszy krok poza granice oczywistego, normalnego czy okolicznościowego. Tradycyjna astrologia nie uznaje jego wpływu jako jednego z trzech planet transcendentnych, tych poza naszym zasięgiem, które przekraczają nasze ziemskie istnienie.

Nie jest łatwo pojąć Uran z naszego ziemskiego punktu widzenia i musimy zrozumieć, że jego rolą jest oddzielenie nas od spraw ziemskich, wyniesienie nas wysoko w górę, aby prowadzić nas ku uniwersalnemu myśleniu, wyższej świadomości i ostatecznie – oświeceniu. Jeśli rozumiemy, że Saturn reprezentuje wszystkie ograniczenia, Uran jest tylko o krok od tego, dając nam absolutną wolność wyrażania siebie, wolność myśli i zimną, śmiałą prawdę o ludzkości.

Rządzi znakiem Wodnika i zawsze wyraża się na wyższym poziomie, tworząc możliwości wyskoczenia z rutyny, wymiany starego na nowe i dążenia do postępu i innowacji.

Planeta Uran

Uran to “olbrzym lodowy” o najniższych temperaturach w całym Układzie Słonecznym i jedyna planeta tutaj, której nazwa pochodzi z mitologii greckiej. Nachylenie osi Urana wynosi około 99 stopni, co oznacza, że obraca się wokół Słońca na boku, dlatego jedna pora roku na nim trwa 42 lata, a to z perspektywy tej planety stanowi jedno długie dni. Była to pierwsza planeta odkryta po wynalezieniu teleskopu, chociaż można ją zobaczyć w pogodną noc i od czasu do czasu gołym okiem.

Ze względu na swoją niską jasność przez wiele lat był mylony z gwiazdą. Posiada co najmniej 27 znanych księżyców, nazwanych imionami postaci stworzonych przez Williama Shakespeare’a i Alexandra Pope’a. Uran otoczony jest przez satelity mniejsze od poprzedzających go olbrzymów gazowych. Uran obraca się w przeciwnym kierunku niż inne planety, podobnie jak Wenus, co wydaje się być istotne dla zrozumienia jego natury sprzeczności, złośliwości i ekscentryczności.

Uran w astrologii

Samą astrologię reprezentuje Uran. Obserwowany jako planeta wyzwolenia, buntu, komunizmu i anarchii, znajduje on mocne podstawy w panowaniu Saturna, tak jak znak Wodnika mocno opiera się na podstawach ustanowionych przez Koziorożca. Bez nacisku nie ma złamania, bez struktury nie ma wolności, a bez odpowiedzialności nie ma wyzwolenia.

Aby zrozumieć interpretacje astrologiczne Urana, musimy zrozumieć, że rządzi znakiem tradycyjnie rządzonym przez Saturna i dostrzec, że nawet opowieść mitologiczna umieszcza te dwie istoty w archetypowym buncie syna przeciwko ojcu, bardziej zdefiniowanym przez opozycję, jaką prezentuje Uran, mając w zodiaku za swojego głównego przeciwnika Słońce, władającym Lwem.


Manifestacje

Na osobistym poziomie Uran zawsze ukazuje potrzebę separacji, buntu, złośliwości i naszego osobistego poszukiwania wolności. Zauważymy, że dom, który odwiedza jego magnificencja, jest napięty, pełen presji, aby się uwolnić, przynoszący wszelkiego rodzaju spontaniczne sytuacje, które mają tendencję do dzielenia, podbijania, zmiany i eksplozji.

Dlatego jego silny wpływ jest jeszcze silniejszy, gdy jest ustawiony w naszym siódmym domu, prowadząc do rozstań, rozwodów i kładzie nacisk na naturalną opozycję, jaką mamy wobec innych ludzi. Będzie wpływał na wszystkie nasze relacje zbudowane w obszarze życia związanym z symboliką domu, w którym się znajduje, a znak, w którym jest ustawiony, choć generacyjny, dobrze mówi o potrzebie wyzwolenia, której doświadczamy.

Jest to planeta ekscentryczności i zawsze mówi o jednostkach, które są inne, dziwaczne, nietypowe, w jakiejś walce z systemem i państwem, wśród nich naukowcy, astrologowie, osoby homoseksualne oraz wszyscy, którzy wyróżniają się i mają ludzkościową inicjatywę w walce o prawa kogoś, włączając w to swoje własne.

To planeta hazardu, szansy, ryzyka, prowadząca nas do niebezpiecznych działań w przypadku jej niekorzystnego ułożenia i czasami narażająca nasze dobrobyt na szansę, dziwne okoliczności lub ekstremalne wybory, które podejmujemy pomimo racjonalnych opinii, zwłaszcza tych naszych ojców.

Jest władcą wszelkich wysiłków humanitarnych i nie zależy mu tak bardzo na jednostce, jak na utopijnym wizerunku naszego całego społeczeństwa. To antychryst i największy wierzący spośród wszystkich planet, rządzący trzecim znakiem od Strzelca i jako taki – reprezentujący język samych bogów.
You cannot copy content of this page