Wenus w astrologii
Wenus w astrologii

Wenus w astrologii

Dzień: piątek

Kolory: zielony, różowy


Wenus w astrologii

Wenus w astrologii: Dominacja żeńskości najlepiej wyraża się poprzez Wenus, władczynię Byka i Wagi, związanej ze wszelką materią i naszą macierzystą planetą. Reprezentuje naszą zdolność do miłości, znajdowania piękna we wszystkich aspektach życia oraz cieszenia się naszą fizyczną egzystencją, tworząc delikatną równowagę w relacjach z innymi ludźmi. Jej kluczową zdolnością jest tworzenie piękna i pokazywanie nam, gdzie je odnaleźć.

Kiedy jest w połączeniu z siłami szkodliwymi, będzie świadczyć o skłonności do znajdowania piękna w trudnościach i doświadczeniach, które większość ludzi uznaje za negatywne. Jest planetą przyjemności, zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej, i ma niewiele wspólnego z rozsądkiem i zdrowym rozsądkiem, zwłaszcza gdy jest wzniesiona i umieszczona w znaku Ryb – znaku upadku Merkurego. – Wenus w astrologii

Planeta Wenus

Wenus jest najcieplejszą planetą w Układzie Słonecznym, mimo że nie jest najbliższa Słońca, dzięki swojej bardzo gęstej atmosferze, która powoduje ekstremalny efekt cieplarniany. Jest domem dla większej liczby wulkanów niż jakakolwiek inna planeta, co łączy ją z astrologicznym symbolem Plutona. Ze względu na swoje zbliżenie do Ziemi, jest uważana za najjaśniejszą planetę na niebie, a do tego jedyną planetą nazwaną po żeńskiej postaci.

To kładzie silny nacisk na jej żeńską rolę, a oprócz naszego odbijającego się satelity – Księżyca, zauważymy, jak rzadkie są ciała niebieskie w naszych wykresach, które można powiązać z naszą kobiecą stroną. Wenus jest damą wśród planet, krążącą w przeciwnym kierunku niż większość z nich, zasłoniętą gęstymi chmurami, które nie pozwalają jej powierzchni dostrzec czegokolwiek poza nią. – Wenus w astrologii

Wenus w astrologii

Podobnie jak sama planeta sugeruje, jej ciepło i atmosfera będą cię zajmować i sprawią, że poczujesz się zamglony, zakochany, odurzony emocjami lub zależny od jedzenia, ludzi i wszelkiego rodzaju odurzających, relaksujących lub nawet halucynogennych substancji. Jeśli wyjdziemy daleko poza równowagę, cierpiąc na wahania nastroju i zmiany serca, chociaż większość tego przypisuje się Księżycowi, możemy być pewni, że jest to również sprawa Wenus. Jej główną rolą jest wyważenie naszego całego istnienia, prowadzenie naszego ciała do wyważonego stanu hormonalnego i pomaganie nam odczuć, czego potrzebujemy spożywać, aby pozostać piękni i zdrowi.

Wenus rządzi zarówno Bykiem, jak i Wagą, dwoma znakami, które mają trudności z akceptacją siebie nawzajem: jeden jest praktyczny i fizyczny do szpiku kości, a drugi skierowany na wyraziste piękno, odbicie w innych ludziach i wszystko to, czym chcemy być widziani. Główny konflikt między użytecznością i praktycznością a pozaziemskim pięknem skryty jest w Wenus, i zawsze powinniśmy zastanowić się, czy istnieje jej aspekt, którego nam brakuje, aby zrównoważyć jej wewnętrzne natury.

Wenus jest boginią miłości i romansu, zarówno zmysłowej, fizycznej miłości, jak i platonicznego, nieosiągalnego ideału. Jest śpiącą pięknością, ale także prostytutką, i to ona zdaje sobie sprawę, że moralność i obowiązki nie mają nic wspólnego z miłością, namiętnością czy twórczością. – Wenus w astrologii


Manifestacje

Największa manifestacja Wenus objawia się na poziomie emocjonalnym, ale będzie także mówić o naszej wartości własnej, pieniądzach, bankach, biżuterii i słodyczach. Wenus w Byku będzie mówić o makaronie, podczas gdy Wenus w Wadze będzie mówić o czekoladzie, a połączenie tych dwóch daje nam przyjemności wszelkiego rodzaju, które możemy smakować, czuć i odczuwać całym ciałem i duszą. Jest to planeta zmysłów – przede wszystkim dotyku, smaku i zapachu, i uwidacznia miłość do pewnych rzeczy w naszym życiu.

Ustawienie Wenus w znaku i domu będzie mówić o rzeczach, które nas inspirują i poruszają, a także tych, do których czujemy się i odnosimy przez miłość i oddanie.

Wenus to nasza zdolność do miłości, odczuwania i swobodnego poruszania się, zdolność do zarabiania pieniędzy, wartościowanie naszych własnych osobowości i osobowości innych ludzi. Kiedy jest wystawiona na próbę, zamienia nas w krytyków, zarówno wobec innych, jak i wobec siebie, i sprawia, że jesteśmy niezadowoleni i niewdzięczni, kiedy powinniśmy objąć życie ze wszystkimi darami, które ma dla nas.

To nasza leniwa natura, nasza zdolność do cieszenia się czasem spędzonym na tańczeniu, śpiewaniu czy po prostu na naszej wygodnej kanapie, jedząc lody. Jedzeniem, dyplomacją i taktem wydaje się być jej pierwotnymi zainteresowaniami. – Wenus w astrologii

Jeśli chcesz znaleźć planetę odpowiedzialną za małżeństwo lub znalezienie miłości swojego życia, musisz przyjrzeć się Wenus. Chociaż wielu astrologów może się zgodzić, że uszkodzona Wenus nie jest w stanie uwierzyć, że zasługuje na miłość, tak jak inne planety osobiste, problemy Wenus można rozwiązać i naprawić w pewnym stopniu. Wybierz swój ulubiony perfum, ulubiony kwiat i kup prezent dla kogoś, kogo kochasz, nie oczekując niczego w zamian. Zajmij się sztuką i modą w ich najbardziej inspirującej formie lub przynajmniej zostaw sobie trochę czasu na hedonistyczne przyjemności każdego dnia.

Pracuj nad swoją elastycznością zarówno w fizycznym, jak i interpersonalnym obszarze i zdaj sobie sprawę, że nie ma nic, co powstrzymywałoby cię w poszukiwaniu miłości, satysfakcji, piękna, pragnienia i artystycznego wyrazu w dowolnej możliwej formie. A przy okazji – tańcz i śpiewaj codziennie, a świat zyska kolory, o których nie wiedziałeś, że istnieją. – Wenus w astrologii
You cannot copy content of this page