Baran i Byk
Baran i Byk

Baran i Byk: Namiętność i intymność

Baran i Byk: Fakt, że Baran jest rządzony przez Marsa, a Byk przez Wenus, natychmiast pokazuje nam, jakie te znaki są seksualne. Oba planety są związane z relacjami fizycznymi, ale największą różnicą między nimi jest cel, jaki mają w seksie.

Baran w swojej pierwotnej formie kieruje się prostym instynktem, potrzebą kontynuacji gatunku i przekazania materiału genetycznego następnemu pokoleniu. Z kolei dla Byka liczy się satysfakcja. Nawet nie uważają orgazmu za tak ważną sprawę, jeśli bawią się i czerpią przyjemność z całego doświadczenia seksualnego. Aby zadowolić Byka, musisz być emocjonalnie zaangażowany, delikatny, namiętny jednocześnie, gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku na sztukę seksu. Przedstawiciele Barana zazwyczaj są zadowoleni z samego faktu posiadania kontaktów seksualnych. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet reprezentujących ten znak.

Dla ich wzajemnej satysfakcji niezwykle ważne jest, aby Baran rozwijał nietypowe zmysły dotyku i pracował nad swoją zmysłowością, aby zadowolić Byka. Pamiętajmy również, że Byk to znak stały, mocno utrwalony w swoich przekonaniach, a jeśli chodzi o zadowolenie seksualne, rzadko kompromisuje i nie zadowala się mniej niż doskonałość.

Baran i Byk: Zaufanie

Oba te znaki mają zdolność do nawiązywania stabilnych, opartych na uczciwości związków. Żaden z nich nie jest niepewny ani nie ucieka przed wyzwaniem. To może przyczynić się do pozytywnego nastawienia i otwartego porozumienia w kwestii uczciwości, gdy są razem. Oboje mają potrzebę poszukiwania swojej jedynej prawdziwej miłości, tak jak zawsze robią Mars i Wenus.

Może to prowadzić do niewierności i typowych problemów związanych z trójkątem miłosnym z powodu braku emocji u Barana lub braku poczucia własnej wartości u partnera Byka. Jednak jeśli dobrze się porozumieją od samego początku, zazwyczaj zrozumieją, jak ważne jest wzajemne zaufanie dla obojga i będą się bardzo starać, aby go nie narażać.

Baran i Byk: Komunikacja i inteligencja

Jest całkiem oczywiste, że zarówno Baran, jak i Byk mają rogi. To obraz, który z pewnością warto mieć na uwadze, analizując ich umiejętności komunikacyjne. Nie tylko są uparci, ale nie są uparci w podobny sposób, aby móc się porozumieć.

Baran trzyma się swoich przekonań i po prostu ich nie puszcza. Będzie rzucał się i krzyczał (dosłownie), aż przekona Byka, że mają rację w jakiejś kwestii (nawet jeśli jest to najmniejsza rzecz we wszechświecie). Gdy Byk zauważy takie zachowanie Barana, zakopuje się. Nie rusza się. Nigdy. Nie mają nawet zmysłu słuchu. Można by się spodziewać głębokiego głosu “muu”, gdy będą coraz bardziej zirytowani. Ich ramiona się podnoszą, brwi tworzą “M”, i po prostu stoją tam, jeszcze bardziej irytując swojego partnera Barana.

Kto mógłby być tak nieczuły, aby po prostu stać tam i nie słuchać słowa, które wypowiada ukochana osoba tym wysokim tonem? Byk potrafi. Nie z powodu złości, ale dlatego, że są w rzeczywistości zbyt wrażliwi, by radzić sobie z takim zachowaniem. Byk nigdy nie wygląda zbyt wrażliwy. Jego rola Wenus jest ugruntowana i silna, ale to znak, w którym Księżyc jest wywyższony, Uran spada, a Mars jest osłabiony. Możesz sobie wyobrazić, jak taka osoba może zareagować na krzyki i agresję w jakiejkolwiek postaci.

Ich inteligencja wcale nie jest problemem. Jeśli potrafią znaleźć sposób na pokonanie tych twardogłowych konfliktów, to nie ma znaczenia, czy są inteligentni czy głupi, ponieważ muszą bardzo się nawzajem kochać.

Leczenie tej sytuacji polega oczywiście na znalezieniu złotego środka. Byk musi wyznaczyć mocne granice i działać pewnie z bezpiecznej strefy, którą stworzył, a Baran musi się cofnąć i obniżyć trochę ton głosu. To byłoby dobre miejsce, aby zacząć.

Baran i Byk: Emocje

Oba znaki są bardzo emocjonalne, ale nie wyrażają tego w ten sam sposób. Można śmiało założyć, że mimo że bardzo się kochają, dla obojga będzie trudno wiedzieć, że są kochani. Chociaż niektóre rytuały można nauczyć się z czasem, to nie jest rozwiązanie, jeśli nie czują wystarczającego zbliżenia.

Baran pokazuje swoje emocje głośno i otwarcie, w sposób trochę szorstki i niecierpliwy. Nie daje drugiej osobie wiele czasu na odwzajemnienie emocji i zachowuje się jak Ogień, ich żywioł, bez wielkiego zrozumienia dla innych. Byk może uznać to za powierzchowne, zbyt intensywne lub nawet fałszywe, ponieważ nie rozpoznaje takiego zachowania jako miłość. Byk wyraża swoje emocje w ciszy, powolnym procesie dawania. Wykaże miłość poprzez gotowanie, dotyk i delikatne słowa. Problem polega na tym, że Baran uważa to za nudne, sztywne, a nawet nieszczere.

Aby sprawić, aby się nawzajem czuli kochani, oboje będą musieli nauczyć się okazywać uczucia swojemu partnerowi w sposób znacznie różniący się od ich naturalnego sposobu. To może stanowić małą lub dużą przeszkodę, a wynik zależy tylko od gotowości do słuchania potrzeb drugiej osoby.

Baran i Byk: Wartości

To obszar, w którym dobrze się uzupełniają. Pomimo że wydają się zupełnie różnić, ich główne cele są prawie takie same. Obydwaj cenią bezpieczeństwo materialne, ponieważ Baran jest rządzony przez Marsa, planetę związaną z lękiem przed kryzysem egzystencjalnym, a Byk jest znakiem ziemskim, skupionym na materii i bardzo zainteresowanym światem finansowym. Oboje cenią charakter i siłę, zarówno fizyczną, jak i werbalną, i potrzebują kogoś, kto ich nie zawiedzie, gdy pierwsze wrażenie zblednie.

Baran i Byk: Wspólne działania

Baran i Byk naprawdę pragną zupełnie innych rzeczy. Podczas gdy Baran jest aktywny, gotowy do biegania, trenowania i musi zużywać energię poprzez wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne, Byk ma potrzebę odpoczynku i gromadzenia energii prawie przez cały czas. Nawet jeśli idą razem na kawę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że partner Barana skończy swoją kawę i będzie się nudził po około 20 minutach, podczas gdy partner Byka będzie sączył swoją kawę, delektując się nią, a potem zamówi jakieś ciasto. Jedyną działalnością, która obu naprawdę się podoba, jest spacer po parku i wszelka powolna aktywność na świeżym powietrzu, która przywraca kontakt z naturą.


Baran i Byk: Podsumowanie

To związek pełen osobistych wyzwań i indywidualnej głębi. Jeśli chcą odnieść sukces jako para, wiele wewnętrznych problemów w obu musi zostać rozwiązanych. Tylko jeśli oboje osiągną głębokie zrozumienie i szacunek dla siebie nawzajem, istnieje szansa na trwałą i satysfakcjonującą relację między Baranem i Bykiem. Nie jest to łatwe, ale może przynieść wiele wzajemnej nauki i wzrostu, jeśli są gotowi podjąć wyzwanie.


You cannot copy content of this page