Baran i Koziorożec
Baran i Koziorożec

Baran i Koziorożec: Namiętność i intymność

Baran i Koziorożec: To jest bardzo trudne połączenie znaków pod względem zgodności seksualnej. Władcy Barana i Koziorożca to Mars i Saturn. Te planety są uważane za archetypowych lub karmicznych wrogów. Jeśli chodzi o seksualność, głównie jest ona związana z Marsem, a kontakt z Saturnem może prowadzić do różnych fizycznych i obiektywnych przeszkód na drodze do zdrowego życia seksualnego. Saturn wywiera zbyt dużą presję na Marsa i pobiera dużo jego energii. Ich związek będzie skutkował brakiem pożądania seksualnego, wzajemnym poczuciem niekompetencji lub nawet impotencji jednej lub obu stron.

Gdy tego rodzaju związek się tworzy, w większości przypadków jest to spowodowane głęboką nieświadomą potrzebą powstrzymania i ograniczenia w sferze seksualnej. Podobnie jak we wszystkim, co pochodzi z znaku Koziorożca, partner Barana może z czasem osiągnąć pewien rodzaj równowagi, w której będą zaspokojone potrzeby seksualne i instynktowne. Niestety partner Koziorożca straci swoją energię i potrzebę uczestnictwa w tego rodzaju zachowaniach seksualnych. W rezultacie doprowadzi to do ich rozstania, ponieważ nie ma niczego lekkiego ani łatwego w tej relacji, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy intymne.

Ze względu na nieświadomy charakter ich związku, mogą wzajemnie czuć niewyobrażalną atrakcję, ale w większości przypadków różnice między nimi utrzymają ich na bezpiecznej odległości. W najlepszym przypadku Koziorożec będzie wspierał libido Barana i kontrolował ich pasję, aby paliła się jak najwolniej. Jednocześnie Baran będzie traktował swojego partnera jako nauczyciela i będzie uczył się o ich ciele i sposobie zaspokajania ich potrzeb. Jednak osiągnięcie tej równowagi jest niezwykle trudne, gdy dochodzi do zderzenia tych dwóch twardych osobowości.

Baran i Koziorożec: Zaufanie

Ponieważ obaj są skrajnymi typami ludzi, dla nich będzie łatwo zaufać sobie nawzajem. Nawet jeśli mają głębokie nieporozumienia w innych obszarach swojego związku, rzadko zdradzą wzajemne zaufanie. Jednak to jest coś, co będą łatwo brać za pewnik, ponieważ gdy są razem, wydaje im się, że tracą świadomość tego, co między nimi powinno być cenne. Jeden z nich powinien mieć wyczucie, aby przypominać drugiemu od czasu do czasu o cechach, jakimi obdarzona jest ich więź.

Baran i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Powinni utrzymywać rozmowy związane z celami zawodowymi, osiągnięciami w pracy i aktywnością fizyczną, ponieważ Koziorożec wywyższa Marsa, władzę Barana. Poza tym nie mają wiele do powiedzenia.

Rzadko który partner Koziorożca pozwoli swojemu impulsywnemu i według swojego punktu widzenia nawet głupiemu partnerowi Baranowi wyrażać własne opinie i wartościować je jako przydatne lub praktyczne. Chociaż na pewno będą szanować jego inicjatywę i poziom energii, pozostałe zachowanie Barana jest po prostu nie do przyjęcia w większości spraw.

Ponieważ Koziorożec ma nogi na ziemi i potrafi racjonalnie oceniać sytuację, będzie trzymać się swojego spokojnego zdania na temat braku taktyki i wytrzymałości swojego partnera lub nawet jego idiotyzmu. Można sobie wyobrazić, jak to może być irytujące dla Barana, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego namiętną potrzebę ustanowienia mocnych granic i bycia szanowanym we wszystkich możliwych sposób.

Z drugiej strony Baran po prostu nie będzie miał cierpliwości do swojego partnera Koziorożca. Będzie mu się wydawać nudny i tak, jakby chciał, aby ludzie w jego życiu byli użyteczni. Będzie to przypisywane jego egoizmowi i brakowi emocji i serca.

Obaj będą w pewnym sensie nieprawdziwi, ponieważ musieliby zrozumieć, jakimi osobami mogliby się stać, gdyby pojawiła się odpowiednia osoba lub motywator. Problem polega na tym, że mogą pozostać uwięzieni w tej bezcelowej walce ego przez tak długo, aż oboje tak się zmęczą, że prawdopodobnie nie będą myśleć o kolejnym związku.

Baran i Koziorożec: Emocje

W tym szczególnym przypadku lepiej byłoby nie nazywać tego akapitu “emocje”, ale “zrozumienie”. Ich problem polega na tym, jak zaczynają się wzajemnie rozumieć. Na początku ich związku prawdopodobnie będą mieli obraz drugiej osoby jako kogoś, kim mogliby się stać po pewnym wysiłku w ich rozwoju. Problem polega na tym, że nikt tutaj nie chce się zmienić. Ich emocje mogą łatwo być związane z tym pierwszym obrazem, choć niezrealistycznym. To właśnie nazywamy brakiem zrozumienia, ponieważ ci dwoje mogą być szaleńczo zakochani w fałszywym obrazie drugiej osoby i szaleńczo dążyć do zmiany drugiego.

Ich problem naprawdę nie leży w braku emocji względem siebie (choć można łatwo przypisać ich problemy niezdolności emocjonalnej związanej z ich naturą Mars/Saturn), ale w braku zrozumienia i akceptacji siebie nawzajem. Często są zbyt uparci i ograniczeni w swoim myśleniu, aby zobaczyć, że istnieje coś innego niż to, co mieści się w ich granicach możliwych cech osobistych.

Baran i Koziorożec: Wartości

Obaj cenią niezależność, klarowność i uczciwość, i ogólnie ich system wartości nie powoduje problemów w ich związku. Przeważnie są zgodni, jeśli chodzi o poważne podejście do ludzi, którzy ich otaczają. Problem polega na ich nierealistycznych oczekiwaniach opartych na tym, że mają pewne wspólne wartości.

Jeśli Baran ceni zdolność kogoś do wytrwania i pokonywania wszelkich osobistych barier, to nie oznacza, że jest gotów stać się tą osobą lub ma kontrolę, aby nią być. Podobnie, Koziorożec może cenić szybkość i skupienie niektórych ludzi, ale to nie oznacza, że będzie narażać swoją głębię lub uwagę na szczegóły tylko po to, żeby być szybszym, lub pozostawić niewypełnione głębokie potrzeby psychologiczne tylko po to, aby skupić się na jakimś celu.

Baran i Koziorożec: Wspólne działania

Koziorożec czasami po prostu nie rozumie, dlaczego Baran chce biegać o szóstej rano. Baran nie rozumie, dlaczego Koziorożec spędziłby całą noc na robieniu czegoś niezwykle nudnego, tylko po to, aby być dokładnym, gdy to nie ma wartości w tej konkretnej sprawie. To, czego Baran nie rozumie, to to, że pilność zawsze ma swoją wartość, tak samo jak Koziorożec nie rozumie fizycznej potrzeby ich ciała do odpoczynku i działania z impulsu od czasu do czasu.

Łatwo mogą znaleźć aktywności, które oboje lubią, gdy obejmują ruch fizyczny. Oboje muszą zwracać uwagę na swoje ciała i codzienne nawyki, więc dobrze by było, gdyby codziennie o tej samej porze razem podejmowali jakąś aktywność fizyczną. W ten sposób mogliby się wzajemnie motywować – Baran, aby Koziorożec przyspieszał, a Koziorożec, aby Baran zrozumiał wartość spokoju i kontroli.


Baran i Koziorożec: Podsumowanie

Podsumowując, zgodność między Baranem a Koziorożcem w dziedzinie intymności i relacji jest trudna ze względu na różnice w temperamentach, potrzebach seksualnych i podejściach do życia. Mogą występować trudności w komunikacji, zrozumieniu i zaufaniu. Jednak jeśli oboje są gotowi do pracy nad sobą i wykazują elastyczność w swoim podejściu, istnieje szansa na budowanie zdrowej i satysfakcjonującej relacji.


You cannot copy content of this page