Baran i Rak
Baran i Rak

Baran i Rak: Namiętność i intymność

Baran i Rak: Zazwyczaj traktujemy znak Raka jako skrajnie aseksualny. Naszą rodzinę reprezentuje znak Raka i Księżyc, dlatego też dla nas wszystkich stanowi wyzwanie psychiczne zrozumienie, że nasi rodzice są istotami seksualnymi. Byłoby to w porządku, gdyby członkowie tej wszechobecnej rodziny Raka nie byli również przekonani o swojej aseksualnej naturze. Ich cechy emocjonalne pozwalają im jedynie na relacje seksualne o znaczeniu i dostatecznej czułości. Dopiero gdy spotkają odpowiednią osobę, która uwolni ich, poznają inne aspekty swojej seksualności.

Problem w związku seksualnym z Baranem polega na tym, że partnerzy Barana zwykle nie są początkowo delikatni. Muszą nauczyć się okazywać emocje. Dla nich intymność to coś, co się buduje, a nie implikuje. Jeśli uda im się pogodzić te ogromne różnice na początku związku i jeśli żaden z nich nie zostanie zmuszony do czegoś, na czym nie jest gotowy, ich przyciąganie wzajemne powinno zadziałać, a ich relacja seksualna może stać się prawdziwie zmysłowa i ekscytująca dla obu stron.

Baran i Rak: Zaufanie

Kwestia zaufania jest czymś innym dla tej pary. Rzadko będą dyskutować o wzajemnym zaufaniu w kwestii wierności. Zazwyczaj problem pojawia się w przypadku zaufania w sferze intymności. Baran ma inne podejście do intymności. W oczach partnera Raka mogą wydawać się natarczywi i nawet agresywni, o postawie, która nie prowadzi do czegokolwiek zrelaksowanego. Choć Raku zależy na zrozumieniu prostolinijnej natury Barana, będzie mu niezwykle trudno dostrzec w niej coś innego niż bestialstwo.

Istnieje również problem z tym, w jaki sposób okazują i rozpoznają emocje. Dla partnera Barana może być trudne do zrozumienia, że jest kochany, jeśli ktoś tylko zadaje irytujące pytania, próbuje ich ograniczać i nie chce uprawiać seksu. Z drugiej strony, Rak prawdopodobnie poczuje się naruszony pod każdym względem, chyba że partner Barana zwolni tempo i zaprezentuje nietypowe okazywanie delikatnych emocji. Zazwyczaj wszelkie podejrzenia wynikają z braku zdolności do uwierzenia w uczucia drugiej osoby, ponieważ nie są one naprawdę rozpoznawane.

Baran i Rak: Komunikacja i inteligencja

Obaj partnerzy mają tendencję do działania impulsywnego i przerywania rozmowy zanim jeszcze dojdzie do sedna sprawy. Nie jest to ich intencją, ale wzajemnie denerwują się i bardzo trudno im skupić się i rozwiązać omawiany problem. Ich zainteresowania są zbyt różnorodne, więc nawet gdy próbują prowadzić spokojną rozmowę na jakiś bezosobowy temat, walka o utrzymanie uwagi na temacie wciąż trwa, niezależnie od tego, kto rozpoczął rozmowę.

Jedyną cechą, którą mają ze sobą wspólną, jest kardynalna jakość obu znaków, co pozwala im na lepsze zrozumienie wzajemnych “ad hoc” osobowości. To ułatwi parze poradzenie sobie z możliwymi konfliktami i nieporozumieniami. Niemniej jednak w oczach partnera Raka tego rodzaju związek nie ma sensu, i mogą się znaleźć w sytuacji, w której będą walczyć w sposób, który dla nich nie jest komfortowy.

Jako że ich znaki są rządzone przez Marsa i Księżyc, to jest archetypowa historia bólu i emocjonalnego cierpienia, dlatego ich intencje muszą być naprawdę czyste. Muszą traktować siebie nawzajem w delikatny, przemyślany sposób, mierząc każde słowo, które wypowiadają. Może to być wyczerpujące dla obojga, chyba że w pełni zaakceptują fakt, że nie muszą zmieniać swojej osobowości, tylko sposób jej wyrażania i uczynią to rodzajem gry.

Baran i Rak: Emocje

Baran i Rak są obaj głęboko emocjonalni, chociaż często mówi się o Baranie, jakby miał upośledzenie emocjonalne. Są ciepli, pełni pasji i mają wysokie oczekiwania wobec partnera, jeśli chodzi o zagłębianie się pod powierzchnię. Ich granice mogą być zbyt restrykcyjne, ponieważ obawiają się własnej wrażliwości i czasami zachowują się jak bezduszni żołnierze. Rak nosi swoje emocje jak zimowy płaszcz i ukrywa je tylko wtedy, gdy czuje się zażenowany ich okazaniem.

Akceptują swoją emocjonalną naturę jako daną i dążą do stworzenia osobistego świata pełnego szacunku dla swojego wrażliwego boku. Często mówimy, że Rak chce założyć rodzinę i wychować dzieci, ale nie wynika to z potrzeby rozmnażania się lub pozostawania w domu przez cały dzień, ale z potrzeby bezpiecznego schronienia dla swojej emocjonalnej strony i wystarczającej liczby osób, z którymi może podzielić się swoją współczującą naturą.

Choć te podejścia do emocji wydają się różne, rozumieją głębię drugiej osoby i w większości przypadków szanują się nawzajem w tej sferze istnienia, jeśli Baran pozostawi swoją niecierpliwość poza relacją. Problem pojawia się, gdy mają zrozumieć, jak się czują względem siebie, ponieważ uczucia nie są łatwo okazywane, gdy mają do czynienia z osobowością partnera, którą nie do końca rozumieją.

Baran i Rak: Wartości

Podczas gdy Baran przykłada dużą wagę do stanu energii, skupienia i konsekwencji drugiej osoby, Rak ceni zdolność do pozostawania racjonalnym i stabilnym, cechy, które mają trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem emocjonalnej równowagi. Ich wartości nie są nawet ze sobą powiązane, z wyjątkiem faktu, że oboje mają wizję pewnego rodzaju przyszłej równowagi, która może być dość trudna do osiągnięcia, ale uczyniłaby ich lepszymi.

Baran i Rak: Wspólne działania

Choć Baran pragnie poświęcić się swojemu ciału fizycznemu, uprawianiu sportu i wszelkim sposobom na utrzymanie wysokiego poziomu energii twórczej, Rak chce spać, tańczyć i jeść przez cały czas. Przeważnie dzielą się aktywnościami seksualnymi i czasem na odpoczynek, ponieważ Rak prawdopodobnie nie ma zamiaru podążać za tym szalonym tempem Barana.


Baran i Rak: Podsumowanie

Ta relacja może być bolesna dla obu partnerów i wymaga dużo pracy, aby zadziałała. Wymaga od obojga partnerów dostosowania się i wprowadzenia zmian w swoim zachowaniu, unikania obrażania drugiej osoby przez większość czasu. To nie jest łatwa droga, ale nagrodą jest głębokie zrozumienie pasji, pełne emocji i zdolność do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Jeśli im się uda, prawdopodobnie nigdy nie będą zadowoleni z innego partnera.


You cannot copy content of this page