Baran i Ryby
Baran i Ryby

Baran i Ryby: Namiętność i intymność

Baran i Ryby: to dwa znaki, które mają trudności z nawiązaniem więzi. Początek wszystkiego leży w 0° Barana, a koniec w 29° Ryb. Ich połączenie jest jak “mała śmierć”, tworząca miejsce dla wszystkiego, co nowe, dzikie i niedoświadczone. Trudno im się związać, tak jak nam wszystkim trudno przekroczyć granice naszego ciała fizycznego i stać się jednością z Wszechświatem. Z tego względu zrozumiałe jest, jak trudno jest im zaakceptować swoje seksualne potrzeby.

Baran reprezentuje instynktowny seks. Znak Ryb symbolizuje orgazm. Choć Barana zależy na własnym orgazmie, nie będzie robił z tego sztuki. Ryby woleliby zaspokoić się sami, niż być z kimś, kto nie rozumie sztuki orgazmu. Kiedy się zjednoczą, może to być tortura dla obu stron, ponieważ po prostu nie rozumieją, czego każde z nich potrzebuje.

Baran może nawet odnieść pewien sukces w zrozumieniu potrzeby czułości i fizycznego dotyku, ale to, czego pragną Ryby, jest jak nieosiągalny raj, którego nikt nie potrzebuje. W rzeczywistości, one po prostu nie rozumieją, czego potrzebują. Baran wydaje się być niedoświadczonym dzieckiem dla swojego partnera Ryb, i chociaż może to otworzyć drzwi dla Ryb, aby wkroczyć w tę relację, nie czują się zbyt dobrze, gdy zdają sobie sprawę, że to się nie zmieni.

Jeśli oboje są wystarczająco otwarci, aby znaleźć swoje intymne porozumienie, ich życie seksualne musi być dziwaczne i perwersyjne, jeśli chcą odnieść sukces. Ryby poczują się stłamszone w czymkolwiek zwyczajnym i mniej satysfakcjonującym niż to, czego wiedzą, że zasługują, podczas gdy Barana zwykle nie interesuje dzielenie się emocjami przez całą noc i budzenie się po południu.

Baran i Ryby: Zaufanie

Dla Barana, z jego wyniosłością, prostolinijnym podejściem i libido, nie jest łatwo dla wrażliwych Ryb nie zauważyć tych wysyłanych wokół sygnałów. To natychmiast wpływa na stopień ich zaufania. Trudno się otworzyć, gdy nie ufa się swojemu partnerowi, dlatego Ryby będą pozostawać w swoim małym świecie tak długo, jak to możliwe, aby uniknąć bólu i kłamstw. Baran będzie postrzegał świat swojego partnera jako sztuczny, niejasny obraz, który jest zbędny, i uzna swojego partnera Ryb za podejrzanego i niegodnego zaufania.

Baran i Ryby: Komunikacja i inteligencja

Baran i Ryby mogą znaleźć wiele tematów do rozmowy, jeśli otworzą się na wzajemne wsparcie i rady. Chociaż zazwyczaj interesują się zupełnie innymi rzeczami, są wciąż ze sobą powiązane jako sąsiednie znaki i potrafią się na siebie oprzeć. Poprzez swoją relację muszą nauczyć się swoich słabości i jak je naprawić, aby być kompletni. To niekoniecznie oznacza, że uzupełniają się nawzajem, ale wpływ, jaki mają na siebie nawzajem, może być jak odpowiednie lekarstwo.

Baran ma tendencję do niepatrzenia wstecz, kwestionowania przeszłości lub bycia zbyt ostry i szybki w swoich relacjach. Mogą również mieć ego jak strzelba, czekając na potencjalnego partnera, który przeminie i pozbawi ich ochoty na myślenie o randkowaniu z Baranem, nie mówiąc już o poważnym związku.

Ryby są na tyle wrażliwe, że potrafią wytłumaczyć Baranowi, jak powinien złagodzić się, ale jednocześnie zachować silne granice. Ryby stanowią krainę marzeń Barana i są w stanie pokazać mu, że może mieć misję i wyższy cel, zamiast tylko gonić za życiem.

Z kolei partner Barana pomoże swojemu partnerowi Rybom odnaleźć swoje umocowanie. Nie będzie zbyt delikatny, na pewno, ale może być wystarczająco realistyczny, aby pokazać Rybom, jak ważne jest mieć inicjatywę i budować coś, o czym marzą, w prawdziwym świecie. Jeśli rozpoczną swoją intymną relację na tych fundamentach, łatwo mogą odkryć wspólny grunt dla innych aspektów swojego związku.

Jeśli nie są zbyt skłonni do zmiany i nie szukają kogoś, kto pomoże im stworzyć, prawdopodobnie będą miały niewiele wspólnych tematów, które obie strony uważają za interesujące.

Baran i Ryby: Emocje

Ich światy emocjonalne są jak dwa różne planety rządzące ich znakami – Mars i Neptun. Podczas gdy Mars, władający Baranem, jest pokryty rdzą, czerwony pustynny krajobraz z wulkanami, kanionami i zmiennej pogodzie, Neptun to niebieski gigant gazowy, zimny, poruszany wiatrami i o wiele dalej od Słońca. Dokładnie tak różnią się ich emocje. Te, które Baran najbardziej ceni, są dobrze zdefiniowane, silne, chronione i kolorowe jak pasja. Z kolei Ryby mają zmienne i pełne wiatru emocje, kolorowane na niebiesko jak kolor smutku i wizji, i łatwo się ochładzają, gdy doświadczają rozczarowania.

Baran i Ryby: Wartości

To dziwne, jak oboje cenią szczerość i jednocześnie mają takie bariery zaufania, gdy się spotykają. Gdy angażują się w związek, zaufanie staje się jakby jedynym celem całego związku.

Oboje będą również lubić bohaterów baśniowych i cenić typową dumę, cnotę i odwagę. Jednak rdzeń tych wartości różni się dla obu stron. Przedstawiciele Barana będą ich cenić ze względu na poczucie siły, mocy i roli tego jedynego bohatera, mądrzejszego i odważniejszego od wszystkich innych. Natomiast Ryby cenią je za ich ideały, szczęśliwe zakończenia i te utopijne relacje między tymi nielicznymi godnymi mężczyznami i kobietami.

Baran i Ryby: Wspólne działania

Mogą iść na spacer do lasu lub uprawiać sporty wodne. Inne aktywności, które Baran chętnie podejmie, nie są wystarczająco “duchowe” dla Ryb. Ryby zawsze potrzebują “drugiej perspektywy”, co może wydawać się szalone dla ich partnera Barana. Tak, partner Ryb wie, że sport jest zdrowy, ale musi go powiązać z czymś ze swojego nieskończonego świata. Dlatego sporty wodne są w porządku, ze względu na wszystkie tajemnice wody, widok oceanu, bycie pod wodą i kontemplację nad sensem życia, czy też nurkowanie w basenie.

Spacer w lesie może być piękny, ponieważ mogą słyszeć śpiew ptaków, drzewa witające się i czekać, aż dwie sowy usiądą na ich ramionach. W świecie Barana rzeczy są naprawdę o wiele prostsze i jeśli chcą czegoś doświadczyć, po prostu pójdą i to zrobią. Podobnie będą biegać, ćwiczyć czy patrzeć na ocean.


Baran i Ryby: Podsumowanie

Ta relacja jest przede wszystkim zakłócona brakiem zaufania i zdolnością obu stron do otwarcia się na swojego partnera. Baran jest rządzony przez Marsa, planety, która rządzi naszą pierwszą czakrą, odpowiedzialną za naszą zdolność do ustanawiania dobrych granic. Ryby są rządzone przez Neptuna, który rządzi naszą siódmą czakrą, odpowiedzialną za naszą zdolność do zaufania innym. Te dwie czakry są przeciwnościami siebie i to przeciwności się spotykają w tej relacji.

Jednak jeśli obie strony są gotowe do pracy nad sobą, dzielenia się swoimi potrzebami i budowania zaufania, mogą stworzyć unikalne i wzbogacające doświadczenie. Warto pamiętać, że nie wszystkie relacje są łatwe, ale to właśnie trudności i wyzwania mogą prowadzić do wzrostu i pogłębienia więzi.


You cannot copy content of this page