Baran i Skorpion
Baran i Skorpion

Baran i Skorpion: Namiętność i intymność

Baran i Skorpion: to znaki o niezłomnej więzi. Baran to nasz pierwszy oddech, a Skorpion to ostatni. To dwie strony tej samej monety, obie rządzone przez Marsa, planetę instynktów, potrzeb ciała i seksualności. Kiedy są w związku seksualnym, trudno jest oderwać się od całej agresji. Nie tylko oba są rządzone przez Marsa, ale Skorpion jest również rządzony przez Plutona. Pluton jest znany ze swoich destrukcyjnych cech, zwykle związanych z represją seksualną, i może wzmocnić wszystko, zwłaszcza sferę seksualną. Są więc połączeniem wszystkiego, czego nie chcemy mieć do czynienia w seksie, tabu i instynktownego zachowania seksualnego.

Ten kontakt pozbawiony jest przyjemności i czułości Wenus. Oba znaki są przeciwieństwem znaków rządzonech przez Wenus i reprezentują pozycje, w których Wenus jest w niekorzyści. Możemy powiedzieć, że oznacza to “brak miłości”, ale nie jest to takie proste. Ponieważ Skorpion jest znakiem Wody, jest związany z naszą najgłębszą, najciemniejszą zdolnością do miłości.

Skorpiony potrzebują emocji w swoich doświadczeniach seksualnych, ale z powodu represyjnego charakteru naszego społeczeństwa mogą realizować dziwaczne scenariusze seksualne, które mogą wydawać się “chorobliwe i przekręcone” dla bardziej konserwatywnych znaków zodiaku. Dobrze, że Baran rzadko należy do tej kategorii, ponieważ jest znakiem, w którym wszystkie konserwatywne i sztywne opinie upadły wraz z Saturnem.

Jeśli Baran i Skorpion odnajdą porozumienie w swoim związku seksualnym, prawdopodobnie staną się bombą atomową wszystkich doświadczeń seksualnych, o których możesz pomyśleć. Jednakże, trudno im znaleźć wspólny język. Są w rzeczywistości zupełnie różni. Baran lubi sprawy “proste” i proste. Skorpion natomiast ma lekką potrzebę manipulowania, prowadzenia gry uwodzenia i podchodzenia do relacji seksualnych bardzo poważnie.

Zawsze chcą przekroczyć swoje poprzednie doświadczenia seksualne i znaleźć kogoś, z kim mogliby złączyć swoje dusze, aby posiadać i uwielbiać do śmierci. Baran jest znacznie prostszy i bardziej męski, jeśli chodzi o seks. To fizyczna potrzeba, która musi zostać zaspokojona. Zazwyczaj muszą rozwijać emocje w związku seksualnym, gdy poznają swojego partnera. Możliwość istnienia tego związku istnieje tylko wtedy, gdy dzielą potrzebę zaspokojenia drugiej osoby i traktują się nawzajem wystarczająco czule.

Baran i Skorpion: Zaufanie

W przeciwieństwie do zgodności seksualnej, ta kwestia jest dla nich łatwa. “Jeśli skłamiesz, umrzesz.” Oczywiście nie dosłownie, ale małe kłamstwo może łatwo zakończyć ich związek. Oboje są z natury zazdrośni i posiadający. Baran chce zwyciężyć i być najlepszym kochankiem i partnerem, jakiego kiedykolwiek miał ktoś inny. Skorpion chce być jedynym, który był kiedykolwiek kochany przez swojego partnera Barana. Jeśli mają wątpliwości co do działań drugiej osoby, bardzo prawdopodobne jest, że nie przetrwają długo.

Baran i Skorpion: Komunikacja i inteligencja

Baran prawdopodobnie będziesz nerwowo stukać nogą, podczas gdy Skorpion będzie ciągnąć się z opowieściami o wszystkich tych głębokich i znaczących rzeczach. Z perspektywy Barana, jest to coś, o czym nikt nie powinien myśleć, a tym bardziej mówić o tym cały czas. Nie wyraziłby tego jako nudy (choć zawsze jest to opcja przy Baranie), ale bardziej jako potrzebę działania i przestań obsesyjnie myśleć o wszystkim. Skorpion jest zbyt mroczny i trudny dla Barana, podobnie jak Baran jest zbyt płytki z perspektywy Skorpiona.

Jednak tym, czym oboje się cieszą, jest ich zdolność do przekazywania dużej ilości informacji w jednym lub dwóch zdaniach, ale może to jeszcze bardziej zakłócić ich komunikację, ponieważ mogą powiedzieć wszystko, czego potrzebują w ciągu kilku minut i nie mieć nic więcej do powiedzenia potem.

Baran i Skorpion: Emocje

Skorpionowi jest naprawdę łatwo się zranić w tej sferze. Wydaje się, że wskoczyli w ten związek tylko po to, aby spłacić jakąś karmiczną dług. Baran prawdopodobnie nigdy nie dowie się ani nie zrozumie, co wydarzyło się w emocjonalnym świecie Skorpiona, ponieważ po prostu niczego nie odczuł.

Obaj nie mają silnej więzi emocjonalnej ogólnie i obaj starają się być silni i niewzruszeni emocjonalnie. Wynika to z archetypicznej “walki” Marsa z Księżycem – odrzucenia własnego emocjonalnego Ja i zbyt wiele surowości w celu przetrwania. Ponieważ nie ma tu nikogo, kto utrzymywałby emocjonalną równowagę między nimi, będzie bardzo łatwo dla nich otwarcie “ranić” się nawzajem, możliwe, że wiele razy, zanim jedno z nich zdecyduje się całkowicie zerwać więź.

Baran i Skorpion: Wartości

To dobre, że oboje cenią odwagę i rzeczy konkretne i klarowne. Jednak rozchodzą się w dalszym ich przetwarzaniu.

Podczas gdy Baran uważa, że coś jest zakończone, gdy tylko jest rozwiązane, Skorpion będzie grzebał w poszukiwaniu powodów, dlaczego było niejasne lub w ogóle niejasne. Kiedy są razem, oboje odczuwają potrzebę wyjaśnienia spraw, ale Skorpion będzie obsesyjnie myślał o nich nawet po rozwiązaniu problemów i znajdzie nowe szczegóły, które trzeba będzie wyjaśnić, znów i znów. Muszą być produktywni i całkowicie niezależni, w przeciwnym razie doprowadzą swojego partnera Barana do szaleństwa.

Jeśli chodzi o odwagę, Baran myśli o odwadze jak o rycerskiej opowieści, coś, co się pokazuje, kiedy masz na sobie miecz, podczas gdy Skorpion uważa, że odwagą jest zanurzenie się w ciemności umysłu, zejście do podziemia, podziemnego świata lub stawienie czoła samemu diabłu. To właśnie tutaj różnica w ich głębokim poziomie natury Marsa wychodzi na jaw. Chociaż wszystko wydaje się być takie samo, nic nie jest nawet odlegle podobne, jak tylko drapiesz się poniżej powierzchni.

Baran i Skorpion: Wspólne działania

Można powiedzieć, że ich główną wspólną aktywnością jest seks. Wszystko inne jest drugorzędne.


Baran i Skorpion: Podsumowanie

Pomyśl o tej kombinacji znaków jako o najbardziej agresywnym obrazie łączenia żywiołów Ognia i Wody. Ogień paruje Wodę, tak samo jak Baran niszczy uczucia Skorpiona. Woda tłumi Ogień, tak samo jak Skorpion wyczerpuje Barana. Wydaje się, że przynoszą sobie nawzajem najgorsze cechy i nikt nie ponosi za to winy, po prostu trudno pogodzić tyle skupionej energii, która porusza się w dwóch różnych kierunkach. Ich związek przypomina proces syntezy jądrowej i często po prostu jest zbyt gorący i zbyt intensywny, aby mogły utrzymać równowagę. Wszystko to ostatecznie prowadzi do wybuchu, zazwyczaj w formie gwałtownego zakończenia relacji.

Oczywiście każda para jest inna i mogą istnieć wyjątki od tego ogólnego opisu, ale ogólnie rzecz biorąc, związek między Baranem a Skorpionem jest trudny i wymaga dużo pracy i kompromisu ze strony obojga partnerów.


You cannot copy content of this page