Baran i Waga
Baran i Waga

Baran i Waga: Namiętność i intymność

Baran i Waga: Mimo że Baran i Waga to obydwa znaki o męskiej naturze, są pierwotną opozycją w zodiaku i reprezentują relację między Marsa i Wenus, planetami odpowiedzialnymi za nasze życie seksualne. Gdy angażują się w intymne relacje, można się spodziewać, że ich libido i możliwe problemy z wyrażaniem seksualności wyjdą na jaw. Ich wzajemna atrakcyjność jest silna, ale łączące je znaki prezentują ogólnie pasywno-agresywne zachowanie, a jako para mogą mieć tendencję do zadawania sobie bólu w intymnych relacjach.

Baran, rządzony przez Marsa, jest znakiem osłabienia Saturna, podczas gdy Waga go wywyższa. Dlatego ich głównym problemem jest brak emocji i słabe granice w sferze seksualnej. Saturn może wyhamować ich zbyt mocno i stanowić wyzwanie do pokonania w dążeniu do szczerego zbliżenia. Kiedy połączą się przez prawdziwe uczucie i będą szanować granice partnera, będą mieli potencjał do bardzo udanego życia seksualnego. Baran daje inicjatywę i energię niezdecydowanej Wadze, podnosząc ich libido, a Waga pobudza delikatność Barana, ucząc go jak być bezinteresownym kochankiem i czerpać przyjemność z myślenia o zadowoleniu partnera.

Baran i Waga: Zaufanie

Zaufanie nie jest ich mocną stroną i problemy z nim mogą ich torturować przez wiele lat. Partner Wagi ma ogólny problem z brakiem pewności siebie i potrzebą udowadniania swojej wartości poprzez relacje z różnymi ludźmi. Kochają być kochani i wydają się głodni aprobaty otaczających ich osób. Baran uważa to za głupie, ale łatwo się zazdrości i zagraża wspólnej stabilności oraz wierze w wybory drugiej osoby.

Ze względu na brak pewności siebie u Wagi, możliwe jest również, że będą oni poddawać w wątpliwość wszystko, co robi ich partner. Ponieważ Baran nie poświęca zbyt wiele czasu ani myśli swoim działaniom, brak rozmowy na temat każdego szczegółu z ich życia osobistego może łatwo wzbudzać podejrzenia w umyśle Wagi. Najważniejsze tutaj jest, aby Waga pracowała nad swoim poczuciem własnej wartości i skupiała się na swoim własnym życiu, zamiast próbować wtapiać się w życie swojego partnera.

Baran i Waga: Komunikacja i inteligencja

Pomijając możliwe konflikty, od których większość czasu Waga próbuje uciekać, ich komunikacja zwykle służy do zaspokajania głodnego Słońca partnera Wagi lub głodnej Saturna Barana. Ich opozycja dotyczy punktów osłabienia i wywyższenia Saturna oraz Słońca, i głównie objawia się w komunikacji i codziennym funkcjonowaniu. Oznacza to, że ich rola w życiu drugiej osoby jest dość prosta – Baran musi podtrzymywać ducha partnera Wagi, pokazując im, jak zdolni i odważni mogą być, podczas gdy Waga przejmuje odpowiedzialność za swojego partnera Barana i pokazuje im, jak osiągnąć określony cel. Wszystko to może być dość męczące czasami, zwłaszcza jeśli jeden z nich ma problem z tym bezwarunkowym odgrywaniem ról lub nie dostrzega wysiłku partnera.

W większości będą rozmawiać o swoich codziennych czynnościach i wydarzeniach, ponieważ nie mają wielu wspólnych zainteresowań. Podczas rozmowy na temat różnych aktywności i osób znajdują wspólny język, ponieważ Baran pomaga Wadze nie obsesyjnie myśleć o innych, a Waga pomaga Baranowi zrozumieć różne perspektywy niż jego własne. Ich komunikacja może być świetna, gdyby pracowali w tej samej branży lub przynajmniej mieli wspólne miejsce pracy, ponieważ to pokryłoby podstawowe zainteresowania, które mają ze sobą wspólne i dałoby im więcej przestrzeni do znalezienia wspólnego stanowiska między swoimi opiniami.

Baran i Waga: Emocje

Choć może to się wydawać dziwne, biorąc pod uwagę brak cech, które mogą przysparzać trudności w relacji, to para doskonale rozumie się nawzajem, jeśli chodzi o emocje. Baran może obudzić wadzę zdolność do okazywania emocji dzięki swojej otwartości. Jest to coś, czego każda Waga potrzebuje, ponieważ mają trudności z odkładaniem na bok swojej obrony. Z kolei Waga posiada wystarczającą głębię, aby spojrzeć w głąb osobowości Barana, zamiast powierzchownie oceniać jego zachowanie. Spośród wszystkich znaków zodiaku, Waga jest prawdopodobnie jednym z nielicznych, którzy dobrze rozumieją naturę Barana. Nie rozumieją jego działań i sposobu wyrażania emocji, ale istota emocji i wrażliwej osobowości jest łatwa do zrozumienia z ich perspektywy.

Można powiedzieć, że jest to para, która potrafi rozwiązać każdy problem dzięki miłości, jaką darzą się nawzajem, i choć ich trudności mogą być duże, to możliwe, że ta głęboka emocjonalna więź sprawia, że wszelkie problemy przestają mieć znaczenie w porównaniu do niej.

Baran i Waga: Wartości

Nasze wartości wyznaczają kierunek, który prowadzi nas do celu naszego osobistego rozwoju. Baran ma cel w znaku Koziorożca, ponieważ jest to znak w ich dziesiątym domu. Koziorożec jest rządzony przez Saturna, który wywyższa się w Wadze. W praktycznym sensie oznacza to, że Waga pomaga Baranowi osiągnąć swoje cele, podążając za odpowiednimi wartościami. Jest to interesujące spostrzeżenie, ponieważ znak Barana jest znakiem osłabienia Saturna i zdaje się nie rozumieć zestawu wartości ani konkretnych kroków, które doprowadziłyby ich do celu. To niemal tak, jakby Waga znała drogę dla Barana, aby osiągnąć swoje cele, odkrywając nowe wartości w relacji z nimi.

W ogólnym sensie, ich indywidualne wartości są różne pod wieloma względami, ale właśnie zadaniem ich relacji jest kwestionowanie tych wartości i ich poprawne ustanawianie. Baran ceni bezpośrednie, pełne energii podejście i otwarte osoby. Waga ceni takt, delikatność i prestiż. Podczas gdy Baran stara się żyć w teraźniejszości, Waga analizuje przeszłość, aby ustalić odległe cele w przyszłości. Mają wiele do nauczenia się od siebie nawzajem, ale jeśli to zrobią, mogą ustalić swoje wspólne wartości gdzieś pośrodku.

Baran i Waga: Wspólne działania

To para, która bardzo trudno jest im skoordynować swoje działania. Chcą robić przeciwstawne rzeczy większość czasu, a jedyną aktywnością, na którą zawsze się zgadzają, jest aktywność seksualna. Choć jest to podstawa udanego związku i wszystko inne, czego nie mogą współdzielić, może się wydawać nieważne przez pewien czas, muszą znaleźć sposób, aby robić coś innego, co oboje będą cieszyć się razem. Nawet jeśli nie zrobią tego, ich związek może się udać, ale tylko jeśli partner Wagi zrezygnuje z przekonania, że musi włączać swojego partnera we wszystko, co robi. Baran może pomóc Wadze, wspierając ich niezależność w każdy możliwy sposób, jednocześnie akceptując zaangażowanie w część działań, które są dla niego ważne.


Baran i Waga: Podsumowanie

Podsumowując, związek między Baranem a Wagą jest wyzwaniem ze względu na ich różnice i opozycję w wielu aspektach. Jednakże, jeśli będą współpracować, szanować granice i uczyć się od siebie nawzajem, mogą osiągnąć harmonię w swoim życiu seksualnym, emocjonalnym i intelektualnym. Wzajemne zrozumienie, komunikacja i praca nad zaufaniem są kluczowe dla utrzymania trwałego związku między tymi dwoma znakami zodiaku.


You cannot copy content of this page