Bliźnięta i Baran
Bliźnięta i Baran

Bliźnięta i Baran: Namiętność i intymność

Bliźnięta i Baran: Kiedy Bliźnięta i Baran angażują się w aktywności seksualne, nie wiadomo, gdzie to wszystko ich zaprowadzi. Z libidem Barana i pomysłowością Bliźniąt, mogą być zbyt kreatywni i surowo oceniani przez otoczenie. Na szczęście żadne z nich tak bardzo nie przejmuje się opinią innych. W zdrowej wersji, to głównie połączenie pasji, energii i ciekawości. W niezdrowej wersji, ich relacja seksualna może być pełna obraźliwych słów i werbalnej agresji. Dobrze jednak, że żaden z nich nie jest zbyt wrażliwy i łatwo raniony, więc może to być ekscytujące i wyjątkowe dla obydwu stron.

Ponieważ Baran jest wojownikiem z natury, podejście Bliźniąt do seksu może być zbyt zabawne dla ich upodobań, ale zazwyczaj dzieje się tak tylko do czasu, aż otworzą się na wieczną grę zapewnianą przez partnera z Bliźniąt. Ich głównym celem jest pozostanie jak najmniej skrępowanym, więc powietrzny znak Bliźniąt może dostarczyć tlenu dla ognia Barana.

Bliźnięta i Baran: Zaufanie

Brak zaufania jest prawdopodobnie największym problemem w tej relacji. Baran jest pełen pasji, rządzony przez Marsa i możliwie bardzo zazdrosny. Bliźnięta są rządzone przez Merkurego, figlarza zodiaku, który zawsze zmienia twarz, którą prezentuje światu. Większość przedstawicieli Bliźniąt nawet nie zdaje sobie sprawy z ich podstawowej indywidualności, przekonanych, że zmieniają osobowość z dnia na dzień.

Chociaż to nie jest dokładnie prawda, odczucia, które Baran może od nich otrzymać, nie sprzyjają budowaniu zaufania. Z tego powodu Baran może się zdenerwować, a Bliźnięta mogą stać się rozproszone i zdystansowane, aż do tego stopnia, że Baran zaczyna szukać innego partnera, nawet jeśli relacja się nie skończyła, a Bliźnięta już się tym nie przejmują.

Bliźnięta i Baran: Komunikacja i inteligencja

Baran po prostu nie jest mistrzem sztuki rozmowy. Bliźnięta są znakiem rządzonym przez Merkurego, a rozmowa jest ich głównym tematem życia. Nawet jeśli mówią mniej niż typowe Bliźnięta, ich wewnętrzny dialog musi być bogaty. Obydwoje partnerzy powinni podchodzić do relacji tak, jakby osoba z Bliźniąt miała nauczyć Barana, jak prowadzić dobrą rozmowę. Ponieważ Bliźnięta lubią być nauczycielem i czerpią radość z bycia w związku, w którym partner czegoś od nich się uczy, powinno to być dobre podejście dla obojga. Oczywiście, jeśli ego Barana pozwoli mu na przyjęcie tej “podporządkowanej” roli.

Niemniej jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że są niektórzy przedstawiciele Bliźniąt, którzy po prostu mówią zbyt wiele o zupełnie nieważnych rzeczach. To byłoby powodem, dla którego Baran straciłby cierpliwość i uznałby swojego partnera za powierzchownego i nawet głupiego. Ten brak szacunku jest naprawdę szkodliwy dla ich własnego ego, ponieważ to Baran zdecydował o byciu z tym partnerem w pierwszej kolejności. Powinni pamiętać, że zawsze jest ktoś na świecie, kto nie uważałby tego konkretnego Bliźnięta za głupiego i że każdy zasługuje na to, aby być z kimś, kto nie widzi go w takim świetle. Kiedy ten brak szacunku pojawia się w ich relacji, Baran powinien rozważyć odejście od Bliźniąt i poszukanie kogoś, kto lepiej do nich pasuje.

Bliźnięta i Baran: Emocje

Sfera emocjonalna jest trudnym obszarem dla tej pary. Partner Barana ma ciepłe, namiętne emocje, ale ma problem z ich wyrażeniem. Bliźnięta często nie zagłębiają się zbyt głęboko, aby odkrywać ukryte cechy drugiej osoby i nie są z natury zbyt emocjonalne. Więc mamy tutaj połączenie emocjonalnego partnera, który nie potrafi komunikować swoich uczuć, i racjonalnego partnera, który rozmawia o wszystkim innym. Dobrą rzeczą jest to, że Baran nie brakuje zapału, by przyciągnąć uwagę Bliźniąt i sprawić, żeby słuchali. Kiedy uda im się nawiązać konstruktywny dialog, mają szansę wyjaśnić sobie nawzajem swoje stanowiska i uczucia, a tym samym stworzyć solidne podstawy dla przyszłej wymiany emocjonalnej.

Bliźnięta i Baran: Wartości

Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że Baran ceni sobie umiejętność bycia jasnym i zwięzłym, a Bliźnięta mają potrzebę rozmawiania o wszystkim, wydaje się całkiem oczywiste, że to nie jest idealne dopasowanie. Teraz pomyślmy o Bliźniętach. Trudno jest wymienić jakiekolwiek ich wartości oprócz tego, że cenią sobie wszystko interesujące, choć to lekkie niedopowiedzenie, ponieważ prawie wszystko ich interesuje. No dobrze, to nie do końca prawda. Partnerzy z Bliźniąt cenią wiedzę i umiejętności konkretnej osoby, jak również zdolności racjonalnego myślenia. W pewnym stopniu Baran może spełnić te wymagania, o ile nie reaguje impulsywnie na wszystko, co mówią Bliźnięta.

Nie jest trudne dla tych partnerów, aby odpowiadać na potrzeby drugiej osoby, ale jeśli nie mają wspólnego wykształcenia, zainteresowań i charakteru, mogą uważać siebie nawzajem za niegodnych ich uczucia.

Bliźnięta i Baran: Wspólne działania

Bliźnięta uwielbiają aktywność, jakkolwiek szalone mogą być niektóre z tych działań, a Baran poczuje się uwolniony w tej relacji. Trudno powiedzieć, kto będzie prowadził, a kto będzie podążał, ponieważ Baran zawsze wyprzedza wszystkich swoją atomową energią, podczas gdy Bliźnięta zawsze mają nowe pomysły i inicjatywy. Motywują się i wyzywają nawzajem przez cały czas i obaj nigdy nie mówią “nie”. Wybory działań, które proponuje Baran, muszą być naprawdę agresywne i absurdalne, żeby Bliźnięta nie zaangażowały się w nie. Jeśli Bliźnięta pomyślą o czymś, na co Baran chciałby może odmówić, ich ego nie pozwoli im na to i i tak wejdą w akcję, tylko żeby udowodnić, że potrafią. Tak duża ekscytacja powinna być równoważona odpowiednią ilością odpoczynku i czasu spędzonego w domu.


Bliźnięta i Baran: Podsumowanie

Całkowite wrażenie z tej pary jest dobre, ekscytujące i pełne wyzwań. To związek, w którym obaj partnerzy mogą wiele się nauczyć i być aktywni w zdrowy sposób. Głównym problemem w ich romantycznym zaangażowaniu jest brak zaufania, zwłaszcza jeśli Baran zbytnio przywiąże się do Bliźniąt i zawsze walczy o swoją wolność. Jeśli partnerzy będą świadomi tego, że muszą pracować nad budowaniem zaufania i komunikacją, mają szansę stworzyć satysfakcjonujący związek. Jednakże, jeśli te aspekty zostaną zaniedbane, relacja może stać się toksyczna i pełna napięć.