Bliźnięta i Panna
Bliźnięta i Panna

Bliźnięta i Panna: Namiętność i intymność

Bliźnięta i Panna: Bliźnięta i Panna są obydwa rządzone przez Merkurego, który na pierwszy rzut oka nie jest planetą zbyt seksualną. Jednak wpływa to na nich w różny sposób, ponieważ Bliźnięta to znak męski, zawsze gotowy do eksploracji, podczas gdy Panna to znak żeński, nieśmiały i wrażliwy. Ich relacje seksualne nie obiecują wiele, ale oboje mają potrzebę komunikacji. Jeśli odnajdą język, który obydwoje rozumieją, mogą się zgodzić na sposób rozwoju swojego życia seksualnego. Jednak istnieje duże ryzyko, że nieskończone dyskusje nie doprowadzą do wzajemnego zrozumienia, pozostawiając ich z dala od siebie i niezainteresowanych dzieleniem się jakimikolwiek doświadczeniami seksualnymi.

Jeśli się zakochają, użyją wystarczająco dużo czułości i szacunku, aby sprawić, że ich życie seksualne funkcjonuje, ale nadal rzadko będzie satysfakcjonujące dla obu partnerów. Obydwoje są ciekawi, ale nie w ten sam sposób, i mają konflikt ekstrawertyk kontra introwertyk. Podczas gdy Bliźnięta często chcieliby być swobodni, aby rozebrać się i pobiegać po ulicach, Panna wolałaby, żeby wszyscy zachowali swoje płyny ustrojowe dla siebie. Na dodatek oboje potrzebują stymulacji werbalnej, ale słowa, jakich każde z nich chciałoby usłyszeć, często nie są tym, czego druga osoba umie powiedzieć.

Bliźnięta i Panna: Zaufanie

Co za kombinacja! Z problemami zaufania u Panny i z obłudnym charakterem Bliźniąt, oboje są skazani na szaleństwo. Dobre jest to, że nie skłonni są do zazdrości, bo w przeciwnym razie prawdopodobnie by się nawzajem zgładzili po kilku tygodniach. Bliźnięta to osoba, której Panna nie może ufać. Gdy Panna zaczyna wątpić i analizować wszystko, Bliźnięta po prostu odlecą, w najlepszym przypadku. Jeśli mają na siebie wpływ niekorzystne planety, takie jak Mars, to się nie skończy, ale w nieskończonych walkach i konfliktach na temat zaufania i wierności.

Kluczem tutaj jest to, żeby Bliźnięta wróciły na ziemię i szanowały wrażliwą naturę swojego partnera. Mogą zbudować swoje poczucie bezpieczeństwa i być jednocześnie wolnymi, by być sobą. Ponadto, Panna będzie musiała się otworzyć, bo w przeciwnym razie nigdy nie znajdą sposobu, żeby być razem.

Bliźnięta i Panna: Komunikacja i inteligencja

Są rządzeni przez tę samą planetę, mistrza komunikacji – Merkurego. Mogą mieć swoje różnice, ale nie powiedzielibyśmy, że ich komunikacja jest zła. Nawet jeśli się pokłócą, wciąż będą dobrzy w rozmowie. Jednak ich postrzeganie intelektu może się nieco różnić. Powierzchowna natura Bliźniąt może wydać się wyjątkowo głupia ich partnerowi z Panny. To sprawi, że Bliźnięta będą jeszcze bardziej irytujące celowo, ponieważ są wszystkim, tylko nie głupie. W zamian Bliźnięta zobaczą obsesję Panny na punkcie szczegółów i uzna je za szalone. Panna prawdopodobnie nie będzie temu przeciwstawiać się, ale usiądzie w swoim pokoju i będzie płakać, samotna, w ciemności.

Muszą znaleźć sposób, aby rozpoznać “wady” drugiej osoby jako dobre cechy, i do tego dojść, jeśli każde z nich pozwoli partnerowi pomóc. Kiedy te umysły się spotykają, nie ma problemu, który nie można by rozwiązać, bo razem są Merkurym w całej swojej chwale. Te znaki mają misję jednoczenia i przekształcania niebiańskich idei w realne życie, a także podnoszenia wiedzy ludzkiej krok po kroku w kierunku boskości. To jest związek pomiędzy stroną powietrzną Merkurego a jego stroną ziemską, zakorzeniony i dobrze przemyślany. Nie powinno się zapominać, że znak Panny eksponuje Merkurego, więc Panna może wynieść na wyżyny swojego partnera z Bliźniąt, jeśli tylko zechce wylądować.

Bliźnięta i Panna: Emocje

Bliźnięta uważane są za osoby niewiele emocjonalne. Panna odczłowiecza Wenus i racjonalizuje wszystko. Jednak obydwoje mają interesujący aspekt emocjonalny. Bliźnięta znajdują się między Bykiem a Rakiem, dwoma silnymi, żeńskimi, matczynymi znakami. To oznacza, że znak Bliźniąt powstaje z Byka i jest podstawą dla Raka. Jakże więc może im brakować emocji? Panna ma problem z Wenusem, to prawda, ale czy to czyni ją pozbawioną emocji?

Ich największymi problemami są szybkość i strach. Bliźnięta po prostu nie zatrzymują się na tyle długo, aby zbudować więź emocjonalną lub rozpoznać, jak się czują, podczas gdy Panna próbuje z całych sił odrzucić Wenus i wraz z nią miłość i wszelkie przyjemności ziemskie, ponieważ nie uważa, że na nie zasługuje. Obydwa znaki mają wspólną małą, szybką planetę, i jeśli dotkną serc siebie nawzajem, zrozumieją, dlaczego ich partner czasami potrzebuje ucieczki lub odstąpienia.

Bliźnięta i Panna: Wartości

Obaj są zwolennikami inteligencji, zaradności i praktyczności. Jednak ich podejście do podstawowej inteligencji jest różne i nie zawsze będą ją rozpoznawać w ten sam sposób. W rzeczywistości, ich relacja może nam pokazać, jak względna jest inteligencja. Ich punktem spotkania jest właściwie ich inteligencja emocjonalna, a nie nasza typowa inteligencja. Jednak doceniają racjonalność, czyjąś zdolność do rozumowania i praktyczne wykorzystanie rąk i umysłu.

Bliźnięta i Panna: Wspólne działania

To dobrze, że oboje lubią czytać, więc mogą odwiedzić bibliotekę od czasu do czasu. Panna prawdopodobnie zostanie tam na nieco dłużej, nie zauważając nawet, że ich partner z Bliźniąt się zgubił i przypadkowo znalazł awaryjne wyjście, które musiał użyć, żeby zobaczyć, jak działa duży uchwyt na wielkich czerwonych drzwiach. Brak samooceny, z którym boryka się Panna, sprawi, że będą kwestionować każde miejsce i działalność, do której ich partner z Bliźniąt by ich zabrał. Nawet jeśli spróbują to ukryć, ich niezdecydowanie będzie odczuwalne, a Bliźnięta woleć będą iść sami niż zmuszać kogoś do pójścia razem.

Obydwa znaki są zmiennymi i mają tendencję do zmiany miejsc, zainteresowań, relacji. To pozwala im pozostać w ruchu razem, gdyby tylko Panna była wystarczająco otwarta na ekscytujące nowe doświadczenia, a Bliźnięta znalazły sposób, aby opanować swoje emocje.


Bliźnięta i Panna: Podsumowanie

Relacja między Bliźniętami a Panną może zmieniać się jak wiatr, podczas gdy obaj partnerzy codziennie się gubią i odnajdują. Ich wzajemna miłość do Merkurego jest tym, co ich łączy i co ich rozdziela, ponieważ obaj mają tendencję do nadmiernego rozmyślania zamiast słuchać serca. Oboje głównie przebywają w swoich umysłach, każdy na swój sposób, i muszą szanować siebie nawzajem do tego stopnia, żeby żadna z ich inteligencji nie była oceniana na powierzchownym poziomie. Jeśli zakochają się, staną się jednością powietrza i ziemi Merkurego – rajem na Ziemi.