Byk i Baran
Byk i Baran

Byk i Baran: Namiętność i intymność

Fakt, że Baran rządzony jest przez Marsa, a Byk przez Wenus, od razu pokazuje, jakie są te znaki seksualne. Oba planety są związane z fizycznymi relacjami, ale największą różnicą między nimi jest ostateczny cel, jaki mają w seksie.

Baran w swej surowej formie kieruje się prostym instynktem, potrzebą kontynuacji gatunku i przekazania materiału genetycznego kolejnym pokoleniom. Z drugiej strony, dla Byka najważniejsza jest satysfakcja. Orgazm nie jest dla nich tak ważny, jeśli całe doświadczenie seksualne sprawia im przyjemność. Aby zadowolić Byka, trzeba być emocjonalnie zaangażowanym, delikatnym i namiętnym jednocześnie, gotowym poświęcić trochę czasu i wysiłku na sztukę seksu. Przedstawiciele Barana zwykle są zadowoleni z samego posiadania kontaktów seksualnych. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet tego znaku.

Dla ich wzajemnej satysfakcji Baranowi niezbędne jest rozwinięcie nietypowego zmysłu dotyku i pracy nad swoją zmysłowością, aby zadowolić Byka. Warto również pamiętać, że Byk to znak stały, zasadniczo uparty, i jeśli chodzi o satysfakcję seksualną, rzadko godzi się na kompromis i nie akceptuje mniej niż doskonałość.

Byk i Baran: Zaufanie

Oba te znaki mają zdolność do budowania stabilnego związku opartego na szczerości. Żaden z nich nie jest niepewny ani nie ucieka przed wyzwaniem. To może przyczynić się do pozytywnego podejścia i otwartego porozumienia w kwestii uczciwości, gdy są razem. Oboje mają potrzebę poszukiwania swojej prawdziwej miłości, tak jak zawsze czynią Mars i Wenus. Może to prowadzić do niewierności i typowych problemów trójkąta miłosnego, wynikających z braku emocji ze strony Barana lub niskiego poczucia własnej wartości ze strony partnera Byka. Jednak jeśli od samego początku dobrze się komunikują, zwykle uświadamiają sobie, jak ważne jest wzajemne zaufanie dla obu z nich i starają się go nie narażać.

Byk i Baran: Komunikacja i inteligencja

Jest całkiem oczywiste, że zarówno Baran, jak i Byk mają rogi. To obraz, który powinieneś mieć na uwadze, analizując ich umiejętności komunikacyjne. Oba są uparte, ale nie są uparte w podobny sposób, aby się porozumieć.

Baran trzyma się swoich przekonań i po prostu nie odpuszcza. Będzie rzucał się i krzyczał (dosłownie), dopóki nie przekona Byka, że ma rację w jakiejkolwiek kwestii (nawet najmniejszej na całym świecie). Gdy Byk zauważa takie zachowanie Barana, on sam przywiera. Nie rusza się. Nigdy. Nawet nie posiada wyczucia dźwięku. Można się spodziewać głębokiego “muu”, gdy coraz bardziej się denerwuje. Ich ramiona się podnoszą, brwi tworzą literę “M”, i po prostu stoją tam, jeszcze bardziej irytując swojego partnera Barana.

Kto mógłby być tak nieludzki, żeby po prostu stać tam i nie słuchać słowa, które wypowiada kochana osoba, używając tak wysokiego tonu? Byk potrafi to zrobić. Nie z powodu złości, ale dlatego, że jest w rzeczywistości zbyt wrażliwy, by poradzić sobie z takim zachowaniem. Byk nigdy nie wydaje się zbyt wrażliwy. Jego rola Wenus jest mocna i ugruntowana, ale to znak, w którym Księżyc jest wywyższony, Uran jest w upadku, a Mars znajduje się w spadku. Można sobie wyobrazić, jak ta osoba może zareagować na krzyki i agresję w jakiejkolwiek formie.

Ich intelekt nie jest wcale problemem. Jeśli potrafią znaleźć sposób na przejście przez te konflikty z upartym charakterem, nie ma znaczenia, czy są inteligentni czy głupi, ponieważ muszą bardzo się kochać.

Leczenie tego stanu rzeczy znajduje się pośrodku, oczywiście. Byk musi ustalić mocne granice i działać pewnie z bezpiecznej strefy, którą stworzył, a Baran musi się cofnąć i nieco obniżyć głos. To byłoby dobre miejsce to rozpoczęcia.

Byk i Baran: Emocje

Oba te znaki są bardzo emocjonalne, ale nie wyrażają tego w ten sam sposób. Można śmiało założyć, że mimo że bardzo się kochają, dla obojga będzie trudno odczuwać, że są kochani. Chociaż niektóre rytuały mogą być nauczone z czasem, to nie jest rozwiązanie, jeśli nie czują wystarczającego zbliżenia.

Baran pokazuje swoje emocje głośno i otwarcie, w sposób dosyć szorstki i niecierpliwy. Nie daje zbyt wiele czasu drugiej osobie, by odwzajemniła emocje i działa jak ogień, bez zbyt dużego zrozumienia dla kogokolwiek. Byk może uznać to za powierzchowne, zbyt intensywne lub nawet nieszczere, ponieważ nie rozpoznaje takiego zachowania jako miłość. Byk wyraża swoje emocje w cichym, powolnym procesie dawania. On pokaże miłość poprzez gotowanie, dotyk i łagodne słowa. Problem tkwi w tym, że Baran uważa to za nudne, sztywne, a nawet nieszczere.

Aby sprawić, żeby poczuli się wzajemnie kochani, oboje muszą nauczyć się okazywać uczucia w sposób znacznie różniący się od ich naturalnego. To może być drobna lub większa przeszkoda, a wynik zależy tylko od gotowości do wysłuchania potrzeb swojej ukochanej osoby.

Byk i Baran: Wartości

W tej dziedzinie pasują do siebie całkiem dobrze. Pomimo że wydają się zupełnie różnić, ich główne cele są prawie identyczne. Obydwoje cenią bezpieczeństwo materialne, ponieważ Baran jest rządzony przez Marsa, planetę związaną z lękiem , a Byk jest znakiem ziemskim, z natury materialnym i silnie zainteresowanym światem finansów. Obydwoje cenią charakter i siłę, zarówno fizyczną, jak i werbalną, i potrzebują kogoś, kto ich nie zawiedzie po tym jak pierwsze wrażenie przeminie.

Byk i Baran: Wspólne działania

Baran i Byk naprawdę pragną zupełnie różnych rzeczy. Podczas gdy Baran jest aktywny, gotowy do biegu, treningu i potrzebuje wykorzystania energii poprzez jakąkolwiek aktywność fizyczną, Byk ma potrzebę odpoczynku i zbierania energii prawie przez cały czas. Nawet jeśli idą razem na kawę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że partner Barana skończy swoją kawę i znudzi się po około 20 minutach, podczas gdy partner Byka będzie popijał kawę i cieszył się nią, a potem zamówi jeszcze trochę ciasta. Jedyną aktywnością, którą oboje naprawdę byliby w stanie cieszyć się wspólnie, jest spacer po parku i wszelkie spokojne zajęcia na świeżym powietrzu, które przywracają kontakt z naturą.


Byk i Baran: Podsumowanie

To zrozumiałe, że Byk i Baran mogą znaleźć wspólny język, jeśli tylko oboje będą gotowi do kompromisu i zrozumienia potrzeb i oczekiwań drugiej osoby. Ich związki są pełne wyzwań, ale z odpowiednim wysiłkiem i komunikacją mogą stworzyć trwałą i satysfakcjonującą więź. Warto zauważyć, że oceny procentowe przedstawione powyżej mają charakter ogólny i wynikają z astrologicznych cech znaków Byka i Barana. Każda para jest unikalna i rzeczywista zgodność między dwiema osobami zawsze zależy od wielu czynników.


You cannot copy content of this page