Byk i Koziorożec
Byk i Koziorożec

Byk i Koziorożec: Namiętność i intymność

Byk i Koziorożec: Byk i Koziorożec mogą być dość sztywni, jeśli chodzi o seks. To właśnie może sprawić, że są idealną parą. W połączeniu z innymi znakami zodiaku może być dla nich trudno otworzyć się i poczuć potrzebę eksperymentowania, chociaż Koziorożec zrobi wszystko, aby pokazać, jak są pomysłowi w kwestii seksu. Kiedy się zbliżą i poznają się intimnie, dowiedzą się, co oznacza relaks. Koziorożec nie będzie czuł potrzeby popisywania się, a Byk zrzuci swoje obawy przed zranieniem.

Problem w ich związku może tkwić w różnicy w postrzeganiu Księżyca, gdyż Byk go wywyższa, a Koziorożec nie przepada za nim. Mogą mieć trudności z nawiązaniem emocjonalnego kontaktu, jeśli Koziorożec nie zakocha się wystarczająco głęboko lub ma problemy z zaufaniem. To zostanie pomnożone przez potrzebę Byka, aby być bezwarunkowo kochanym, co okazuje w nieskończonej pętli, odstraszając Koziorożca.

Różne podejścia do kombinacji instynktów seksualnych i miłości mogą tworzyć przepaść między nimi. Byk ma problem z inicjatywą i agresją, nie do końca rozumiejąc Marsa, podczas gdy Koziorożec potrzebuje inicjatywy, siły fizycznej i wspiera Marsa. W życiu seksualnym może to prowadzić do braku emocji ze strony partnera Koziorożca, co frustruje Byka, który zniechęca się do ich libido bez emocjonalnych podstaw. Może to sięgać aż do impotencji i ogólnego braku pożądania seksualnego u obojga partnerów, chyba że będą trzymać się intymnej natury swojej seksualności i traktować siebie nawzajem jako różne jednostki z określonymi potrzebami.

Byk i Koziorożec: Zaufanie

Koziorożec po prostu nie toleruje kłamstwa. Nawet jeśli kłamią, w większości przypadków jest to eksperymentowanie z innymi ludźmi, żeby sprawdzić, czy są w stanie odgadnąć, gdzie leży prawda. Kiedy są zaangażowani emocjonalnie, chcą, aby między nimi a ich partnerem było czysto i prawdziwie. Byk łatwo to wyczuje i poczuje się wystarczająco bezpieczny, aby nie skrywać czasami przed partnerem swoich intencji.

Byk jest rządzony przez Wenus, planetę wywyższoną w znaku Ryb, więc rozumie, jak ważne jest zachowanie tajemnicy, gdy są zakochani. Z Koziorożcem mogą znaleźć sposób, aby ukryć swoją intymność przed resztą świata i pozostać wiernymi swojemu ukochanemu przez bardzo, bardzo długi czas.

Byk i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Mimo że mają różne natury, bardzo dobrze się rozumieją i motywują się nawzajem do rozwoju – każdy z nich w potrzebnym kierunku. Ich różnice są dokładnie tym, co sprawia, że są idealną parą, bo uzupełniają się w bardziej subtelny sposób niż ich przeciwne znaki.

Głębokie zrozumienie Księżyca jest czymś, czym Byk jest obdarzony, a czego Koziorożec brakuje w swojej istocie. Lęk przed emocjami może łatwo stać się codziennym nawykiem zaniedbywania swoich osobistych emocjonalnych potrzeb. Byk ma misję nauczenia Koziorożca o znaczeniu delikatności, której zawsze powinno się okazywać samemu sobie. W zamian Koziorożec pomoże Bykowi radzić sobie z odpowiedzialnością i nauczy ich, jak osiągać cele bez rozpraszających emocji.

Nie zawsze jest dla nich łatwo zrozumieć się nawzajem, ale z wystarczającą współczuciem i otwartością, aby czuć drugą osobę, mogą wspierać się nawzajem w sposób, w jaki żadna inna para znaków nie może. Przecież należą do elementu Ziemi i mogą tworzyć magię w naszej materialnej rzeczywistości, kiedy pogodzą swoje różnice.

Byk i Koziorożec: Emocje

Trudno jest powiedzieć z pewnością, czy znajdą emocjonalne spełnienie u siebie nawzajem, ponieważ oboje są bardzo ostrożni, jeśli chodzi o miłość. Zwykle jest to coś w rodzaju wzorca, który zostaje złamany, gdy rozpoczynają związek, ponieważ mają wystarczająco dużo czasu i cierpliwości dla siebie nawzajem. Z perspektywy Byka, może to nie być najlepszy kontakt emocjonalny, jaki kiedykolwiek mieli, ale z perspektywy Koziorożca, nic nie może być lepsze niż miłość od partnera Byka.

Jednak Byk odczuje niemal nieznośne zadowolenie, gdy ich długotrwałe kopanie sięgnie emocjonalnego rdzenia ich partnera Koziorożca. Gdy ten kontakt zostanie osiągnięty, rzadko będą czuć potrzebę oddzielenia się od siebie. Dla Koziorożca może to wydawać się tak, jakby ktoś dosłownie dotknął ich serca i prawdopodobnie nigdy nie będą chcieli puścić swojego partnera Byka.

Byk i Koziorożec: Wartości

Dzięki wspólnemu poczuciu wartości materialnego świata, te dwie osoby mogą osiągnąć naprawdę wiele razem. Podczas gdy Byk będzie tworzyć i motywować, Koziorożec będzie prowadzić drogę do sukcesu i finansowego zabezpieczenia. Bez względu na ich cele, mogą je łatwo osiągnąć razem, ponieważ z gruntu mają takie same wartości materialne. Jednak nie mają tak łatwej sytuacji, jeśli chodzi o podejście do emocji i rodziny. Powinni traktować różne strony swojej osobowości jako uzupełniające się, a nie destrukcyjne, i znaleźć sposób na współistnienie, doceniając cienie drugiej osoby.

Byk i Koziorożec: Wspólne działania

Można powiedzieć, że Byk jest leniwy, a Koziorożec nigdy nie przestaje pracować, ale tak naprawdę nie jest to dokładnie prawda. Jeśli jakiś znak zodiaku potrzebuje odpoczynku, to właśnie Koziorożec. Ich wysokie ambicje mogą doprowadzić do stanu niskiej energii, a Byk jest tam, aby naprawić ich zmęczoną duszę smacznym jedzeniem i czasem na radość. Z drugiej strony, jeśli twórcza i motywująca strona Byka zostanie obudzona przez dążącą naturę ich partnera Koziorożca, oboje staną się wszystkim innym niż leniwi i zrobią miejsce dla satysfakcji i szczęścia z tego, co osiągnęli. W skrócie, mogą razem robić wszystko, pod warunkiem, że utrzymają delikatną równowagę aktywności i odpoczynku.


Byk i Koziorożec: Podsumowanie

Byk i Koziorożec mogą stworzyć tak głęboki związek, że ich twórcza siła w świecie materialnym może wydawać się nieosiągalna dla innych znaków zodiaku. Muszą przezwyciężyć pewne trudności, takie jak różnice w podejściu do emocji i seksualności, ale jeśli będą wspierać się nawzajem i zachować otwarty umysł, mogą stworzyć trwały i satysfakcjonujący związek. Ich zgodność zależy od gotowości do wzajemnego zrozumienia i akceptacji.


You cannot copy content of this page