Byk i Skorpion
Byk i Skorpion

Byk i Skorpion: Namiętność i intymność

Byk i Skorpion: Jak wszystkie znaki przeciwne sobie, Byk i Skorpion mogą być szalenie pociągający dla siebie nawzajem, szczególnie ze względu na seksualny charakter swoich znaków. Nie utożsamiamy przede wszystkim Byka z seksualnością, ale reprezentuje on zmysłowość i jest znakiem, który rządzi przyjemnością fizyczną. Ich relacja to połączenie najgłębszych emocji i seksualności, jakiego żadna inna para w zodiaku nie może doświadczyć.

Dowolny rodzaj frustracji seksualnej może prowadzić do dość mrocznego podejścia do ich życia seksualnego. Skorpion ma tę depresyjną potrzebę umierania nagiego i spoconego w ramionach ukochanej osoby, podczas gdy Byk potrzebuje być tak bardzo kochanym. Może to nawet brzmieć romantycznie, ale niesie ze sobą wszystkie nierozwiązane problemy emocjonalne jako bagaż do ich spotkań seksualnych. To nie oznacza, że ich życie seksualne będzie złe. Wręcz przeciwnie, oboje uważają je za fantastyczne, ponieważ wypełnią je różnymi emocjami, zarówno dobrymi, jak i złymi. W końcu emocja będzie jedyną rzeczą, która pozostanie, a seks będzie sposobem na połączenie, a nie środkiem do osobistego zadowolenia. Może to stać się obsesją i nawet uzależnieniem, ale kto zrezygnowałby z możliwości takiej głębokiej intymności?

Jako znaki o jakości stałej, kiedy się dogadują, niemożliwe jest ich rozdzielenie, i nikt nie chciałby tego zrobić, biorąc pod uwagę możliwą zemstę Skorpiona. Reprezentują one podstawowe połączenie między planetami seksualnymi, Wenus i Marsa, będąc zarówno ze sfery fizycznej, jak i emocjonalnej jako znak Ziemi i znak Wody. Są symbolem głębokiej intymnej relacji i bardzo bogatego życia seksualnego, pod warunkiem że Skorpion jest wystarczająco czuły, a Byk gotowy do eksperymentów.

Byk i Skorpion: Zaufanie

Skorpion rzadko ufa komuś bezwarunkowo, a w relacji z Bykiem muszą zbudować poczucie bezpieczeństwa. Nie powiedzielibyśmy, że Skorpion jest niepewny, ale ich głęboka natura emocjonalna sprawia, że kwestionują motywy wszystkich w ostrożności, aby nie zostać zranionym.

W relacji Byka i Skorpiona istnieje cienka granica między dwiema możliwościami. Pierwsza możliwość to sytuacja, w której partner Byka jest naprawdę zamknięty, nieosiągalny i zbyt cichy. Może to rozbudzić podejrzliwość Skorpiona, a ich obsesyjne przesłuchania jeszcze bardziej zniszczą wzajemne zaufanie, które w pierwszej kolejności było słabe. Drugą opcją byłoby, gdyby partner Byka był na tyle otwarty, żeby podzielić się tym, czego Skorpion potrzebuje usłyszeć.

Jeśli uda im się znaleźć ten delikatny balans, nie powinno być problemów. Im stają się bardziej intymni, Byk poczuje się wystarczająco bezpiecznie, by podzielić się wszystkim, czego Skorpion chce się dowiedzieć, a Skorpion zrozumie, że ich stabilny i niezmienny Byk nie zawiedzie ich.

Byk i Skorpion: Komunikacja i inteligencja

Jak wszystkie znaki przeciwne sobie, wydają się zupełnie różnić się od siebie i nie mieć nic wspólnego. Niemniej jednak, powinniśmy pamiętać, że znaki przeciwne sobie doskonale się uzupełniają, a ich komunikacja powinna być ekscytująca, stanowiąca wyzwanie i coś, czego oboje powinni cieszyć się, jeśli tylko mają wystarczające zaufanie.

Podczas gdy Skorpion będzie się głęboko zagłębiał w tematy, którymi Byk zdaje się nie przejmować, może być bardzo zaskoczony odkryciem, że za czułą i pełną życia naturą Byka kryje się głębokie zrozumienie wszystkiego, co dzieje się naturalnie, choć wydaje się to mroczne. W zamian Skorpion pokaże Bykowi wartość życia z ich perspektywy. Byk uzna za niesamowite, jak Skorpion, jako znak śmierci i zniszczenia, może lepiej rozumieć głębię życia i emocji niż jakikolwiek inny znak w zodiaku.

Byk i Skorpion: Emocje

To emocjonalne połączenie jest naprawdę czymś godnym uwagi. Obaj reprezentują oś szczególnych godności Księżyca, Byk wznosi się, a Skorpion upada, ale mają również Wenus jako swojego władcę z jednej strony i intensywny element Wody z drugiej. Zakochani stanowią obraz wiecznej miłości. Nie ma lepszej personifikacji Hadesa, boga podziemi w starożytnej Grecji, i Persefony – idei nieśmiertelnej miłości, która nigdy nie może umrzeć.

Byk i Skorpion: Wartości

Cenią życie i miłość w sposób, którego żaden inny znak nie rozumie. Głębia ich systemu wartości sięga aż do rdzenia planety Ziemi, i jeśli zaczynają swoją relację na tej samej stronie, to może być to to, co ich łączy na wiele lat. Choć ich perspektywy różnią się pod względem wartości materialnych i emocjonalnych, ich istota jest taka sama, a wszystko inne można dostosować.

Byk i Skorpion: Wspólne działania

Choć Skorpion jest znakiem zmiany, nie oznacza to, że są bardzo dynamiczni w codziennym życiu. Jako znak stały, podobnie jak Byk, są statyczni i bezwładni. W Skorpionie drzemie ogromna energia, energia jądrowa, ale jeśli chodzi o życie codzienne, mają tendencję do powtarzania schematów i dostosowywania się do tego, co większość ludzi uważa za “normalne”. Jednak czasami potrzebują nowych, ekscytujących i zapierających dech w piersiach doświadczeń, ale byliby zadowoleni, robiąc je samodzielnie, gdyby nie zainteresowanie partnera Byka.

Spośród wszystkich możliwych aktywności, głównie będą dzielić się tymi seksualnymi i doświadczeniami związanymi z przyjemnością fizyczną. Oboje będą cieszyć się odkrywaniem, jak daleko może prowadzić ich pragnienie seksualne, co będzie ich zajmować większość czasu.


Byk i Skorpion: Podsumowanie

Byk i Skorpion są znakami najgłębszej przyjemności fizycznej, każdy na swój sposób. To musi być główny punkt ich relacji, ponieważ nie potrafią zrozumieć platonicznych i wyobrażeniowych związków, gdy się spotykają. Nie ma takiej rzeczy jak platoniczne doświadczenie romansu, gdy celem romansu jest stanie się fizycznym. Bardzo prawdopodobne jest, że zbudują swoje życie seksualne do takiego stopnia, że żaden inny partner nie będzie w stanie zaspokoić ich potrzeb.

To może prowadzić do posiadaczy związku bez wyjścia, choć prawdopodobnie nie chcieliby się z niego wycofać, nawet jeśli byliby w stanie. Całe doświadczenie może być zbyt mroczne dla partnera Byka, zwłaszcza jeśli ich pragmatyczne poczucie zostanie podważone przez charakter Skorpiona. Jeśli jednak oboje są niezależni i gotowi na wyzwania, ich życie seksualne będzie niezrównane dla innych znaków zodiaku.


You cannot copy content of this page