Byk i Waga
Byk i Waga

Byk i Waga: Namiętność i intymność

Byk i Waga: Relacja między Bykiem a Wagą ma specjalny charakter, ponieważ oba znaki są rządzone przez Wenus, ale reprezentują zupełnie różne cechy. Podczas gdy Byk lubi być komfortowy i polega na zmysłach dotyku i smaku, Waga chce, żeby wszystko było piękne i polega na wzroku i węchu. Istnieje pewne połączenie między nimi, ale w większości przypadków mają różne podejście do Wenus jako planety przyjemności seksualnej.

Główną różnicą między tymi znakami jest ich egzaltowana planeta. Byk egzaltuje Księżyc, a Waga egzaltuje Saturna. To jakby uwielbiali przeciwieństwa, ponieważ Byk dba o emocje i delikatność w relacji seksualnej, a Waga polega na głębi i odpowiednim czasie. Nie będzie łatwo dla nich zrozumieć, czego druga osoba pragnie, i mogą wydawać się sobie wzajemnie potrzebujący – Byk dla Wagi ze względu na swoje emocjonalne potrzeby, a Waga dla Byka ze względu na swoje fizyczne potrzeby.

Mimo że są różni, oba znaki są rządzone przez Wenus i mogą czuć do siebie pewne przyciąganie. Jako znaki żeński i męski, mogą zniwelować swoje różnice i spróbować poznać “drugą stronę Wenus” zamiast oczekiwać niemożliwego od siebie nawzajem. Oboje są łagodnymi kochankami, którzy preferują relacje wolne od stresu i dramatu, więc przy odpowiedniej cierpliwości mogą być naprawdę dobrze dopasowani.

Byk i Waga: Zaufanie

Zaufanie Byka i Wagi może zostać nadszarpnięte przez potrzebę Wagi, aby być lubianym przez wszystkich, zwłaszcza jeśli nie jest pewna, czy chce być z Bykiem w pierwszej kolejności. Jeśli Waga nie potrafi podjąć tej podstawowej decyzji, niepewność ta uderzy w ego Byka i będzie bardzo trudno się pozbierać po tym, jak okaże się, że nie jest z pewnością pożądana.

Nawet jeśli są pierwszym wyborem Wagi, istnieje wciąż kwestia flirtowania z wieloma innymi osobami. Dla bardzo niepewnych osobników Wagi jest niemal niemożliwe utrzymać zaufanie w relacji, ponieważ ich potrzeba akceptacji może posunąć się daleko i nawet pociągnąć ich ku niewierności. Jednak ich wartością jest ich poczucie sprawiedliwości i rzadko działają na podstawie własnych niepewności, ale mimo wszystko, kto mógłby być pewny, gdy atmosfera jest tak niestabilna, zwłaszcza gdy ktoś tak stabilny jak Byk próbuje się wkomponować.

Byk i Waga: Komunikacja i inteligencja

Ci dwoje doprowadzą się wzajemnie do szału. Z jednej strony mamy Byka, który nigdy nie kwestionuje swojego charakteru, nigdy się nie rusza i irytująco niezmienny. Z drugiej strony mamy Wagę, niezdecydowaną i nigdy niepewną co do tego, czego chce. Wydaje się niemożliwe, aby nie denerwowali się nawzajem na co dzień.

Głównym wyzwaniem tutaj jest ich podstawowe spojrzenie na siebie nawzajem. Jako dwie strony Wenus, te znaki reprezentują dziewczynę wieśniaczkę (Byka) i damę z miasta (Wagę). Kiedy to połączymy z faktem, że Waga ma spadłe Słońce, ich problem z ego może sprawić, że będą podkreślać swoje wyrafinowane, miejskie wizerunki i mogą krytykować “wieśniaczkę” za brak stylu i jej prostotę. Po prostu nie rozumieją, że fakt, że Byk lubi komfort, nie zawsze oznacza brak stylu i nie potrafią zaakceptować różnic w ich wyglądzie.

Można by powiedzieć, że jest to dość powierzchowne, ale tak naprawdę to problem głęboki związany z niepewnością. Waga krytykuje Byka nie dlatego, że jest taką wspaniałą osobą, ale dlatego, że boi się, że sama nią nie jest. Byk łatwo nabiera niepewności z powodu tego krytycznego spojrzenia i wpada w poczucie winy, prawie jakby zawsze szukał kogoś, kto w nim wywoła poczucie winy, ale nie potrafi zmienić się i zaakceptować krytyki jako konstruktywnej. Nawet jeśli żadne z nich nie powie tego głośno, można to odczuć w ich relacji, nawet przez innych ludzi.

Byk i Waga: Emocje

Jeśli czują wystarczającą przyciągająca siłę do siebie, mogą się zakochać bez pamięci, ale w większości przypadków obaj są zbyt ostrożni, aby znaleźć się w miłości. Chociaż Byk i Waga oboje szukają kogoś, kto porwie ich z nóg, rzadko doświadczają tego razem. Byk zazwyczaj zdecyduje się nie dawać wystarczająco dużo przestrzeni dla Wagi, aby go odkryła, podczas gdy Waga spędzi zbyt wiele czasu szukając wad.

Jako znaki rządzone przez Wenus, oba są uzupełniane przez znaki rządzone przez Marsa i zazwyczaj szukają partnera, który przejmuje inicjatywę, aby mieć szybki, ekscytujący start i nie mają wystarczająco dużo czasu na przemyślenie wszystkiego.

Byk i Waga: Wartości

Wenus, ich władczyni, reprezentuje samą wartość, więc można powiedzieć, że oba znaki cenią to samo, ze względu na podobieństwa ukazane przez to, co lubi lub nie Wenus, ale w różny sposób. Oczywiście, obaj pragną prawdziwej, magicznej, mistycznej miłości, z Wenus eskalowanym w Rybach, ale dla Byka wartością jest czułość i dotyk w drodze do tego, podczas gdy dla Wag wartością jest odpowiedzialność i powaga. Jednak ich ostateczne cele są takie same i najbardziej cenią umiejętność kochania, przede wszystkim. Może to być prawdziwe połączenie między nimi, jeśli się w sobie zakochają.

Byk i Waga: Wspólne działania

Nie jest trudno znaleźć aktywności do wspólnego spędzania czasu dla tej pary, o ile nie będą one nudne dla jednej ze stron. Chociaż Byk naprawdę nie musi chodzić na przedstawienia i wystawy sztuki, mogliby miło spędzić czas w przytulnej galerii sztuki, gdzie prezentowane są prace o ciepłych kolorach. Waga rzadko wybrałaby się na spacer po błocie, ale mogliby zrobić wycieczkę po centrum miasta, gdzie oboje mogliby być widziani w swoich nowych strojach. Z ich wzajemną miłością do pięknych rzeczy i miłości ogólnie, znajdą miły sposób na spędzanie czasu razem, jeśli tylko będą otwarci na wprowadzenie pewnych zmian do swojej rutyny.


Byk i Waga: Podsumowanie

Ostrożnie, Wagi, ponieważ Byk jest tutaj, aby obudzić wasze wewnętrzne lęki i wydobyć je na powierzchnię! Byk również powinien być ostrożny, ponieważ jego potrzeba poczucia winy może zakwitnąć przy Wadze. Ta relacja jest lekcją, której obaj nigdy nie zapomną, zwłaszcza jeśli uda im się zbudować wystarczające zrozumienie i delikatność między sobą. Jedynym sposobem, aby byli naprawdę szczęśliwi, jest zaakceptowanie tych wszystkich męczących, irytujących i niewłaściwych rzeczy, które nie mają sensu, ale są zgodne z ich różnicami.


You cannot copy content of this page