Byk i Wodnik
Byk i Wodnik

Byk i Wodnik: Namiętność i intymność

Byk i Wodnik: Powolna, czuła i łagodna natura Byka będzie nadzwyczaj irytować zmienną i nietypową naturę Wodnika. W większości przypadków nie czują się nawet do siebie przyciągani i uważają się nawzajem za nudnych lub szalonych, w zależności od sytuacji. Jednak mogliby naprawdę pomóc sobie wzajemnie rozkwitnąć, gdyby otworzyli się na możliwość nietypowych doświadczeń seksualnych.

Jeśli delikatność Byka zostanie skierowana na niezależnego i odległego partnera Wodnika, ich kreatywna i motywująca strona obudzi się, dodając energii i szybkości produktywnej delikatnej stronie Byka. Wyobraź sobie, jaki mogliby mieć życie seksualne – różni od siebie, dwaj wyobcowani, gdyby tylko podzielili wystarczającą ilość szacunku i emocji.

Rzadko udaje im się dojść do tego punktu, ponieważ wydaje się, że od samego początku poszukują w relacji czegoś innego. Byk chciałby mieć stabilne, nierozerwalne partnerstwo, a Wodnik pragnie wolności od wszelkich więzi z tym światem, a już na pewno od emocjonalnych relacji. Nie jest łatwo dla nich pogodzić te różnice i nie dopuścić do nich w życiu seksualnym, ponieważ nie czuliby się sobą w związku, który lekceważy ich podstawowe potrzeby.

Byk i Wodnik: Zaufanie

Gdyby Byk nie był tak zestresowany swoim partnerem Wodnikiem, mogliby zdecydować się być prawdziwi i szczery. Wodnik naprawdę nie rozumie postawy Byka, a już na pewno ich lęku przed tym, że nie są wystarczająco dobrzy. Poczucie winy i samokrytyka to najtrudniejsza cecha Byka, a Wodnik jest wolny od tego, uważając to za przestarzałe. Ta surowa opinia Wodnika przerazi Byka do tego stopnia, że czuje się niemożliwe powiedzenie, jak się czuje. Zakończy się to w kole kłamstw i nieufności, której nie da się naprawić.

Wodnik wydaje się być mało elastyczny jako partner, chociaż zazwyczaj okazuje otwartość na różnice między ludźmi. Aby zbudować subtelne zaufanie, Byk musi być odważny i przestać zastanawiać się nad konsekwencjami tego, co mówi, podczas gdy Wodnik musi porzucić swoje wyniosłe nastawienie i uważać na to, jak Byk się czuje w ich obecności.

Byk i Wodnik: Komunikacja i inteligencja

Jako kontakty elementów Ziemi i Powietrza, mogą być tak odlegli od siebie, że nie znajdą niczego do rozmawiania. Znak Byka wprowadza Uran do upadku, a wszystkie te wspaniałe pomysły, jakie ma Wodnik, wydają się przechodzić przez sito rzeczywistości wyznaczone przez Byka. To samo w sobie nie byłoby problemem, ale czasami ograniczone myślenie Byka nie dostrzega prawdziwych możliwości materialnego świata i może zniechęcić partnera Wodnika do tego stopnia, że ten nie widzi, jak możliwe są jego marzenia.

Jeśli Byk zrozumie potrzebę swojego partnera do lotu, mogą mu pomóc zmaterializować to, o czym marzył. To jednak nie zdarza się często, ponieważ Wodnik rzadko uważa Byka za osobę, z którą można rozmawiać, uważając go za powolnego i nudnego z “małomiasteczkowym” podejściem, które hamuje postęp naszej cywilizacji.

Ich różnice są trudne do pogodzenia, a kiedy się zakochają, każda drobnostka może stać się ogromnym problemem i powodem, dla którego oboje myślą o zakończeniu związku. Jeśli Byk pragnie białego ogrodzenia, Wodnik chce mieszkania na 67. piętrze. Jeśli Byk pragnie współczucia, Wodnika nie obchodzi zdanie innych. Jeśli Byk chce iść pieszo, Wodnik chce kupić bilet lotniczy. Ogólnie rzecz biorąc, mogą odkryć, że nie są stworzeni dla siebie nawzajem, chyba że oboje mają wystarczającą elastyczność, by zrozumieć ostateczną różnicę między innymi ludźmi i wystarczającą otwartość, by robić rzeczy, na których im zależy, tylko po to, aby zobaczyć, czy w końcu im się podobają.

Byk i Wodnik: Emocje

Mają szczęście, że znak Wodnika podnosi duchy Wenus, w przeciwnym razie nie mieliby zbyt wiele szans. Byk rzadko zakocha się w Wodniku z powodu faktu, że nie rozpoznaje swojego władcy w dobrym kontekście. Wodnik jest wystarczająco odległy, a bez ekscytacji, jaką mogą zaoferować inne znaki, nie poczują prawdziwej elektryczności zakochania się w niezmiennej Byku. Jednak oboje mogą dać się zwieść złotym środkiem między nimi. Jeśli Byk dostrzeże stabilną, saturnińską stronę Wodnika, a Wodnik rozpozna wewnętrzne dziecko u swojego partnera Byka, mogą odkryć, że do siebie pasują, mimo że jest to niezgodne z prawdopodobieństwem.

Byk i Wodnik: Wartości

Podczas gdy Byk ceni rzeczy materialne i zachowanie zakorzenione w ziemi, Wodnik ceni wolność w każdej postaci. Jeden z nich chce być związany, a drugi chce latać. Faktycznie nie mają wiele do zrobienia, ale zaakceptować różnice w swoich celach i naturach, ponieważ w obu podejściach do życia jest prawda i dobro. Mogą znaleźć pewne wspólne wartości, jeśli skoncentrują się na ich stworzeniu poprzez pomysły Wodnika i praktyczne realizacje Byka.

Byk i Wodnik: Wspólne działania

Przez krótki czas mogą razem robić wiele pięknych rzeczy. Po wyczerpaniu zasobów Byka nie będzie już wiele, czego będą chcieli robić razem. Przez “zasoby” niekoniecznie mówimy o pieniądzach, ale ogólnie o energii do działania. Byk chętnie odwiedzi dziwne miejsce, w którym nigdy wcześniej nie był, ale potem będzie chciał wrócić do domu i zjeść smaczną kolację. Wodnik nie odczuwa takiej potrzeby i chce być zawsze w ruchu. Mogą być zaspokajani przez wysiłki swojego partnera Byka, jeśli ten będzie miał dość cierpliwości, aby odpowiednio ich karmić, ubierać w czyste ubrania i zajmować się domowymi obowiązkami. Jednak takie kompromisy są trudne do znalezienia, ponieważ satysfakcja emocjonalna, jaką otrzyma partner Byka, nie jest wystarczająca.


Byk i Wodnik: Podsumowanie

Byk i Wodnik to ludzie z dwóch różnych światów. Mimo to istnieje dziwna podobieństwo i więź między ich władzami i choć bardzo trudne, jest to związek, w którym obie strony mogą się w sobie zakochać, raz za razem, każdego dnia. Są rządzeni przez Wenus i Uran, oba planety obracające się w kierunku przeciwnym do innych planet. Są niezwykle uwikłani w swoje osobiste nawyki i niezdolni do podzielenia się swoimi życiowymi wyborami, emocjami, zainteresowaniami i sposobem na życie. Przedstawiciel znaku Byka jest spokojny, wstrzemięźliwy, przyziemny, zakorzeniony, stabilny i pewny siebie, a przedstawiciel znaku Wodnika jest ekscentryczny, nietypowy, zmieniający się, zmienny, innowacyjny, wariacki i niezależny.

Oczywiście, jako wszystkie inne kombinacje astrologiczne, istnieje wiele różnych wariantów, ale również wiele nieszczęśliwych zakończeń, które mogą wpłynąć na relacje między tymi dwoma znakami. W ostatecznym rozrachunku, kluczowym jest otwarcie i gotowość do kompromisu, a także akceptacja i szacunek dla różnic między partnerami.


You cannot copy content of this page