Koziorożec i Baran
Koziorożec i Baran

Koziorożec i Baran: Namiętność i intymność

Koziorożec i Baran: Intymność między Koziorożcem a Baranem to bardzo trudne połączenie znaków. Władcy Barana i Koziorożca to Mars i Saturn. Te planety są uważane za archetypowe lub karmiczne wrogie. Jeśli chodzi o sferę seksualną, jest ona głównie oznaczana przez Marsa, a kontakt z Saturnem może skutkować różnego rodzaju fizycznymi i obiektywnymi przeszkodami na drodze do zdrowego życia seksualnego. Saturn wywiera zbyt duże napięcie na Marsie i pobiera dużo jego energii. Ich relacja będzie skutkować brakiem pożądania seksualnego, wzajemnym poczuciem niekompetencji lub nawet impotencją jednej lub obu stron.

Kiedy tego rodzaju relacja się zdarzy, w większości przypadków jest ona spowodowana głęboką nieświadomą potrzebą ograniczenia i powstrzymania się w sferze seksualności. Tak jak we wszystkim, co wynika z znaku Koziorożca, partner Barana może z czasem osiągnąć pewien stan równowagi, w którym będzie zaspokojony seksualnie, a jego instynktowne potrzeby zostaną spełnione. Niestety, partner Koziorożca straci swoją energię i ochotę do uczestnictwa w takim rodzaju zachowań seksualnych. Ostatecznie doprowadzi to do ich rozstania, ponieważ między nimi nie ma niczego lekkiego ani łatwego, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy intymne.

Ze względu na nieświadomą naturę ich relacji, mogą się wzajemnie nieodparte przyciągać, ale w większości przypadków różnice między nimi utrzymają ich na bezpiecznej odległości. W najlepszym przypadku Koziorożec będzie wspierał libido Barana i kontrolował jego pasję, by płonęła jak najwolniej. Jednocześnie Baran będzie traktować swojego partnera jako nauczyciela i uczyć się o jego ciele oraz sposobach zaspokajania jego potrzeb. Jednak jest to równowaga, którą bardzo trudno osiągnąć, gdy dochodzi do starcia tych dwóch silnych osobowości.

Koziorożec i Baran: Zaufanie

Ponieważ obie strony są skrajne i mają charakter „wszystko albo nic”, łatwo jest im ufać sobie nawzajem. Nawet jeśli mają głębokie nieporozumienia w innych obszarach swojego związku, rzadko zdradzą wzajemne zaufanie. Jednak to jest coś, co łatwo dla nich przyjąć jako oczywistość, ponieważ gdy są razem, wydają się tracić świadomość tego, co między nimi powinno być cenne. Jeden z nich powinien czasami przypominać drugiemu o cechach, które są częścią ich więzi.

Koziorożec i Baran: Komunikacja i inteligencja

Powinni utrzymywać rozmowy w kontekście ich celów zawodowych, osiągnięć w pracy i aktywności fizycznej, ponieważ Koziorożec jest wywyższonym przez Marsa, władającego Baranem. Poza tym nie mają wiele do powiedzenia.

Rzadko który partner Koziorożca pozwoli swojemu impulsywnemu i według niego nawet głupiemu partnerowi Baranowi mieć własne opinie i docenić je jako przydatne lub praktyczne. Chociaż na pewno będą szanować jego inicjatywę i poziom energii, reszta zachowania Barana jest po prostu nie do przyjęcia w większości kwestii. Ponieważ Koziorożec jest uziemiony i potrafi racjonalnie oceniać sytuację, będzie obstawał przy spokojnej opinii na temat braku taktu, wytrzymałości partnera lub nawet jego głupoty. Można sobie wyobrazić, jak irytujące może to być dla Barana, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ich namiętną potrzebę wyznaczania mocnych granic i bycia szanowanym we wszystkich możliwych sposób.

Z drugiej strony Baran po prostu nie będzie miał cierpliwości do swojego partnera Koziorożca. Będzie mu się wydawał nudny i takim, który chce mieć w swoim życiu tylko przydatne osoby. To zostanie przypisane jego egoizmowi i brakowi emocji i serca.

Obaj będą w pewien sposób nieprawdziwi, ponieważ powinni zrozumieć, czym by się stali, gdyby spotkała ich odpowiednia osoba lub motywator. Problem polega na tym, że mogą tkwić w tej bezsensownej walce ego, dopóki oboje nie będą tak zmęczeni, że ledwo pomyślą o kolejnym związku.

Koziorożec i Baran: Emocje

W tym szczególnym przypadku najlepiej nie nazywać tego akapitu „emocjami”, ale „zrozumieniem”. Ich problem polega na tym, jak na początku rozumieją siebie nawzajem. Na początku związku prawdopodobnie oboje będą mieli obraz drugiej osoby jako kogoś, kim mogliby się stać po włożeniu pewnego wysiłku w swój rozwój. Problem polega na tym, że nikt tutaj nie chce się zmieniać. Ich emocje mogą łatwo być związane z tym pierwszym obrazem, niezależnie od tego, jak nierealistyczny może być. Więc to jest dokładnie to, co nazywamy brakiem zrozumienia, ponieważ obie strony mogą być zakochane w fałszywym obrazie drugiej osoby i uparcie dążyć do zmiany siebie nawzajem.

Ich problem naprawdę nie polega na braku emocji między nimi (choć łatwo można przypisać ich problemy niezdolności emocjonalnej ze względu na naturę Marsa/Saturna), ale na braku zrozumienia i akceptacji dla siebie nawzajem. Często są zbyt uparci i ograniczeni w myśleniu, aby dostrzec, że istnieje coś innego niż to, co mieści się w ich granicach możliwych cech osobowych.

Koziorożec i Baran: Wartości

Obaj cenią niezależność, klarowność i szczerość, ogólnie rzecz biorąc, ich system wartości nie stanowi problemu dla ich związku. W większości przypadków są zgodni co do poważnego spojrzenia na ludzi, którzy ich otaczają. Problem polega na ich nierealistycznych oczekiwaniach opartych na fakcie, że mają pewne wspólne wartości.

Jeśli Baran ceni zdolność kogoś do wytrzymywania i pokonywania wszelkich osobistych barier, to nie oznacza, że jest gotowy stać się tą osobą lub ma kontrolę, aby nią być. Podobnie Koziorożec może cenić szybkość i skupienie niektórych osób, ale to nie oznacza, że zagraża swojej głębi lub uwadze na szczegóły, aby być szybszym, lub że zaniedbuje głębokie potrzeby psychologiczne tylko po to, aby skupić się na jakimś celu.

Koziorożec i Baran: Wspólne działania

Koziorożec czasami po prostu nie rozumie, dlaczego Baran chce biegać o szóstej rano. Baran nie rozumie, dlaczego Koziorożec spędza całą noc na robieniu czegoś strasznie nudnego, tylko po to, aby być skrupulatnym, gdy nie ma to wartości w tej konkretnej sprawie. To, czego Baran nie rozumie, to to, że sumienność zawsze ma swoją wartość, tak jak Koziorożec nie rozumie fizycznej potrzeby odpoczynku ciała i działania impulsywnego od czasu do czasu.

Jedno, czego Baran i Koziorożec powinni się nauczyć, to nauczyć się szanować swoje zajęcia i czas. Jeśli jednak ich celem jest rozwiązanie problemów, które im przeszkadzają, mogą połączyć swoje siły i osiągnąć rzeczy, o których inni tylko marzą.


Koziorożec i Baran: Podsumowanie

To nie jest łatwy związek. Żaden z partnerów nie wykazuje lekkości i błogiej niewiedzy. Dlatego ich relacja może wydawać się jak konkurencja w niszczeniu związku w najlepszy możliwy sposób. Trudno powiedzieć, kto wyjdzie z tego zwycięsko, ponieważ będą oboje czuć się źle większość czasu i odczuwać ulgę, że w końcu się rozstali. Jeśli uparcie postanowią, że kochają się zbyt bardzo, aby się rozstać, obaj prawdopodobnie będą uderzać głową o ścianę przez kolejne lata.

Ich jedyna szansa na sukces to bezwarunkowy szacunek oraz szerokość ich poglądów i oczekiwań. Mogliby się naprawdę uzupełniać, ale tylko w scenariuszu, w którym będą szukać dobra w drugiej osobie i podkreślać jej cechy. Niestety, męska natura ich władających planet rzadko pozwala im być tak pozytywnie nastawionymi i akceptującymi. Jeśli byliby razem, niezależnie od swojej historii, powinni zastanowić się nad tym, czego mogliby się od siebie nauczyć, zamiast szukać wad drugiej osoby, i zawsze trzymać się z dala od spraw drugiego.


You cannot copy content of this page