Koziorożec i Byk
Koziorożec i Byk

Koziorożec i Byk: Namiętność i intymność

Koziorożec i Byk: Zarówno Byk, jak i Koziorożec mogą być dość sztywni, jeśli chodzi o seks. To właśnie to może uczynić ich doskonałą parą. W połączeniu z innymi znakami zodiaku, może im być trudno się otworzyć i odczuwać potrzebę eksperymentowania, chociaż Koziorożec zrobi wszystko, aby pokazać, jak pomysłowi potrafią być w sferze seksu. Kiedy się poznają i zbliżą się emocjonalnie, nauczą się, co to znaczy zrelaksować się. Koziorożec nie będzie czuł potrzeby popisów, a Byk zrzuci swoje obawy przed zranieniem.

Problem w ich związku może tkwić w ich różnym pojmowaniu Księżyca, gdyż Byk go wywyższa, a Koziorożec nie przepada za nim zbytnio. Mogą mieć trudności z nawiązaniem połączenia na emocjonalnym poziomie, jeśli Koziorożec nie zakocha się wystarczająco głęboko lub ma problemy z zaufaniem. To zostanie potęgowane przez potrzebę Byka, aby być kochanym bezwarunkowo, co okazują w nieskończonym kółku, co odstrasza Koziorożca.

Różne podejścia do połączenia instynktów seksualnych i miłości mogą stworzyć przepaść między nimi. Byk ma problem z inicjatywą i agresją, niezbyt dobrze rozumiejąc Marsa, podczas gdy Koziorożec potrzebuje inicjatywy, siły fizycznej i wspiera Marsa. W życiu seksualnym może to prowadzić do braku emocji ze strony partnera Koziorożca, co frustruje Byka, który jest odstraszany przez ich libido bez emocjonalnego fundamentu. Może to nawet prowadzić do impotencji i ogólnego braku pożądania seksualnego u obojga partnerów, chyba że będą podtrzymywać intymną naturę swojej seksualności i traktować siebie nawzajem jako różne jednostki z pewnymi potrzebami.

Koziorożec i Byk: Zaufanie

Koziorożec po prostu nie uznaje kłamstwa. Nawet jeśli czasem skłamie, w większości przypadków jest to eksperymentowanie z innymi ludźmi, żeby sprawdzić, czy są w stanie odgadnąć, gdzie leży prawda. Kiedy są ze sobą blisko emocjonalnie, lubią, gdy między nimi i ich partnerem panuje czystość i prawda. Byk potrafi to łatwo wyczuć i będzie czuł się wystarczająco bezpieczny, aby nie ukrywać czasem pewnych rzeczy przed swoim partnerem. Byk rządzony jest przez Wenus, planetę wywyższoną w znaku Ryb, dlatego rozumie znaczenie tajemnicy, gdy są zakochani. Z Koziorożcem mogą znaleźć sposób, aby ukryć swoją intymność przed resztą świata i pozostać wierni swojemu partnerowi przez bardzo, bardzo długi czas.

Koziorożec i Byk: Komunikacja i inteligencja

Mimo że mają różne charaktery, doskonale się rozumieją i motywują do wzrostu – każde z nich w potrzebnym kierunku. Ich różnice są dokładnie tam, aby uczynić ich doskonałą parą, ponieważ uzupełniają się w bardziej subtelny sposób niż ich przeciwstawne znaki.

Głębokie zrozumienie Księżyca jest czymś, czym Byk jest obdarzony, a czego Koziorożec brakuje w swojej naturze. Lęk przed emocjami może łatwo stać się codzienną rutyną zaniedbywania swoich osobistych emocjonalnych potrzeb. Byk ma misję nauczenia Koziorożca o znaczeniu czułości, której zawsze powinni się okazywać sobie samym. Z kolei Koziorożec pomoże Bykowi radzić sobie z odpowiedzialnością i nauczy ich, jak osiągnąć cele bez rozpraszających emocji.

Nie zawsze jest dla nich łatwo się nawzajem zrozumieć, ale z wystarczającą współczuciem i otwartością, aby czuć drugą osobę, mogą wzajemnie się wspierać w sposób, którego żadna inna para znaków nie jest w stanie zapewnić. Przecież należą do elementu Ziemi i mogą tworzyć magię w naszej materialnej rzeczywistości, kiedy pogodzą swoje różnice.

Koziorożec i Byk: Emocje

Trudno jest stwierdzić z pewnością, czy znajdą ze sobą emocjonalne spełnienie, ponieważ oboje są bardzo ostrożni w miłości. To zazwyczaj coś, co powoli się zmienia, gdy rozpoczynają związek, ponieważ mają wystarczająco dużo czasu i cierpliwości dla siebie nawzajem. Z perspektywy Byka może to nie być najlepszy emocjonalny kontakt, jaki kiedykolwiek mieli, ale z perspektywy Koziorożca, nie ma nic lepszego niż być kochanym przez partnera Byka.

Jednak istnieje dawka niemal nieznośnej satysfakcji, którą Byk poczuje, gdy dotrze do emocjonalnego rdzenia swojego partnera Koziorożca. Gdy ten kontakt zostanie osiągnięty, rzadko odczują potrzebę oddzielenia się od siebie. Dla Koziorożca może to wydawać się, jakby ktoś dosłownie dotknął ich serca i prawdopodobnie nigdy nie będą chcieli puścić swojego partnera Byka.

Koziorożec i Byk: Wartości

Dzięki wspólnej wartości materialnego świata, ci dwoje mogą osiągnąć naprawdę wiele razem. Podczas gdy Byk tworzy i motywuje, Koziorożec prowadzi drogę do sukcesu i finansowego zabezpieczenia. Bez względu na ich cele, mogliby je łatwo osiągnąć razem, ponieważ na początku mają wspólne materialne wartości. Niemniej jednak, nie mają takiego idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o podejście do emocji i rodziny. Powinni postrzegać różne strony swoich osobowości jako uzupełniające się, a nie niszczące, i znaleźć sposób na współistnienie, dając sobie nawzajem wartość ich cieni.

Koziorożec i Byk: Wspólne działania

Można powiedzieć, że Byk jest leniwy, a Koziorożec nigdy nie przestaje pracować, ale tak naprawdę nie jest to całkowicie prawda. Jeśli którykolwiek znak zodiaku potrzebuje odpoczynku, to właśnie Koziorożec. Ich wysokie ambicje mogą doprowadzić do stanu niskiej energii, a Byk jest tam, aby zregenerować ich zmęczoną duszę dobrym jedzeniem i czasem na radość. Z drugiej strony, jeśli twórcza, motywująca strona Byka zostanie pobudzona przez dążącą naturę ich partnera Koziorożca, oboje staną się wszystkim, tylko nie leniwi i stworzą przestrzeń, w której oboje będą zadowoleni i szczęśliwi z tego, co osiągnęli. Innymi słowy, mogą robić razem wszystko, pod warunkiem, że zachowają dobrą równowagę aktywności i odpoczynku.


Koziorożec i Byk: Podsumowanie

Byk i Koziorożec mogą stworzyć związek tak głęboki, że ich twórcza moc w sferze materialnej może wydawać się nieosiągalna dla innych znaków zodiaku. Zdolność do uzupełniania się nawzajem w delikatny, powolny sposób sprawia, że są najbardziej nudną parą na zewnątrz, ale jednocześnie najbardziej ekscytującą i namiętną na wewnątrz. Jeśli nie staną się skrajnie pesymistyczni i nie utkną w swojej depresji, z pewnością będą mieli długo i satysfakcjonująco trwającą relację, która z czasem stanie się jeszcze bardziej cenna i ciepła.