Koziorożec i Koziorożec
Koziorożec i Koziorożec

Koziorożec i Koziorożec: Namiętność i intymność

Koziorożec i Koziorożec: Trudno cokolwiek powiedzieć o tej parze, a co dopiero wyobrazić sobie ich życie seksualne. Mamy tutaj do czynienia z dwoma partnerami, którzy wywyższają Marsa, co oznacza, że ich libido jest silne i mają potrzebę podążania za swoimi instynktami. Ale możemy także zauważyć, że oboje trzymają się swoich ograniczeń, odmawiając sobie prawa do satysfakcji i podejmując racjonalne decyzje każdego dnia. Praktyczność nie idzie w parze z seksualnością, a podczas gdy inni partnerzy mogą obudzić ich seksualną kreatywność i nawiązać z nimi intymną więź, dwie osoby Koziorożec rzadko będą w stanie zaspokoić siebie nawzajem zarówno seksualnie, jak i emocjonalnie.

Na dodatek należy zauważyć, że ich znak rządzi samym czasem, a najbardziej prawdopodobnym rezultatem ich kontaktu jest niekończące się oczekiwanie na cokolwiek. Żaden z nich nie brakuje inicjatywy, ponieważ oboje wywyższają Marsa, ale jeśli chodzi o tabu i sprawy ciała, dwie osoby Koziorożec nie są w stanie zdjąć ze sobą ubrań. Kiedy rozpoczynają związek seksualny, mogą skrajnie się zachować. Albo w pełni zrozumieją potrzeby drugiej osoby za pomocą bardzo niewielu słów, albo za każdym razem, gdy któryś z partnerów będzie chciał stworzyć bardziej intymną atmosferę, natkną się na mur.

Koziorożec i Koziorożec: Zaufanie

Dlaczego nie zaufać Koziorożcowi, skoro sam jesteś Koziorożcem? Prawdopodobnie dlatego, że wiesz, że jesteś lepszą, bardziej uczciwą wersją Koziorożca. Istnieje dziwna potrzeba rywalizacji między tymi partnerami, co nie pomaga im wzajemnie wierzyć ani ufać w przyszłość. Problem tutaj nie polega na kłamstwach, ale na zmilczeniach, które decydują się wprowadzić. Jeśli stworzą wokół siebie ciszę, ale napiętą atmosferę podczas prób komunikacji, obaj będą kwestionować siebie nawzajem do tego stopnia, że stracą z oczu, kim tak naprawdę jest ich partner.

Koziorożec i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Dwaj Koziorożce mają wiele do omówienia. Przez pięć minut. Tak, ich intelektualny związek może przerodzić się w arenę debaty, ale większe szanse są na cichy turniej, w którym żaden z nich nigdy nie wygra. Jeśli nie wyrażają swoich myśli, analizując siebie nawzajem jak króliki doświadczalne, nie zajdą zbyt daleko, a ich wzajemny szacunek zostanie zachwiany, gdy stanie się to dla obojga oczywiste.

W wielu przypadkach dwaj Koziorożce nie będą nawet czuć potrzeby rozmawiania ze sobą zbyt wiele. Oboje mieliby wiele do powiedzenia, obaj zainteresowani życiem i historiami drugiej osoby, ale mają przed sobą barierę, która nie daje im możliwości prawdziwego dzielenia się. Jeśli pracują nad tym samym projektem i znajdą się w sytuacji, w której muszą rozmawiać, odkryją wiele rzeczy, na których się zgadzają. Aby zbudować związek oparty na odpowiedniej ilości istotnych rozmów, najlepiej dla nich jest współpracować i rozwiązywać te same sytuacje z podzielonym umysłem. Rozwiązując razem równania życia, mogą zacząć cieszyć się swoją komunikacją.

Koziorożec i Koziorożec: Emocje

Emocjonalny kontakt między dwoma Koziorożcami może być bardzo interesujący. Są to partnerzy, którzy większość czasu polegają na braku emocji, zawsze starając się być zimnymi, kontrolującymi i racjonalnymi. Kiedy się spotkają, najprawdopodobniej rozpoznają te cechy, ale nie oznacza to, że będą mniej zirytowani tym, kim jest ich partner. Dobrze, że mają takie samo podejście do wszystkich relacji i nie są w stanie się otworzyć, dopóki ktoś nie złagodzi napięcia i nie sprawi, że poczują się bezpieczni, aby wyrazić to, co czują.

Jeśli naprawdę się w sobie zakochają, będą potrzebować dużo czasu, aby to nagłośnić, ponieważ oboje unikają wszelkich publicznych okazji uczuć i nie czują się wystarczająco pewnie, aby je wyrazić nawet w cztery oczy. Może ich uratować proste słowo pewności i zrozumienie głębokości emocjonalnej drugiej osoby, która nie jest łatwo osiągalna. Jednak szacunek nie wystarczy, aby podzielić uczucia, które muszą zostać wyrażone, i z tendencją do pozostawiania siebie nawzajem w pewnym milczeniu ze względu na to zrozumienie ich podobieństw natur. Niestety, to jeszcze bardziej ich oddala, ponieważ walczą, aby pozostać w emocjonalnym związku, korzystając tylko ze swoich umysłów.

Koziorożec i Koziorożec: Wartości

Mimo że są członkami tego samego znaku zodiaku, każdy Koziorożec to specyficzna jednostka o własnym zestawie wartości, które muszą być niezachwiane. Nie jest łatwo dla jednego Koziorożca znaleźć innego Koziorożca, aby się nimi podzielić. Sztywna natura Koziorożca nie dopuszcza zbyt dużo zrozumienia, jeśli chodzi o zachowanie, które “nie jest akceptowane”, a bycie Koziorożcem nie zwalnia nikogo z pierwotnych równań, które każdy z nich ustala. Powinni trzymać się wartości, które mają wspólne, zamiast kwestionować te, których nie mają.

Koziorożec i Koziorożec: Wspólne działania

Dwaj Koziorożce mogliby współdzielić dowolną możliwą aktywność, jaka wpadnie im do głowy, ale jeden z nich, albo obaj, po prostu nie będą tego robić. Trudno określić dlaczego, gdy mają czas, energię, a jedynym logicznym wyjaśnieniem wydaje się być – dla złośliwości. Kto by pomyślał, że lojalny, odpowiedzialny Koziorożec ma taką potrzebę w swoim umyśle i sercu?

Gdy się rozluźnią i zrozumieją, że ich partner im nie zagraża, odkryją wiele rzeczy, które mogą robić razem. Jednak mogą nie rozumieć, gdzie muszą się pojawić i co jest naprawdę ważne dla ich partnera. Jeśli stracą swoje zbliżenie na tyle, że stracą zrozumienie dla potrzeb i pragnień drugiej osoby, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą musieli zakończyć swoją relację i znaleźć kogoś trochę bardziej współczującego i łagodnego.


Koziorożec i Koziorożec: Podsumowanie

Związek dwóch Koziorożców nie jest naprawdę idealny. Jedno minus może dać plus w połączeniu z drugim minusem, ale ci dwoje stają się tym, co jest przeciwieństwem funkcjonalności, gdy w ich życie wkracza miłość. Ich oboje odnajdują się w pewnym systemie wartości, odpowiedzialności i intelektu, a ich światy zewnętrzne są zwykle ułożone, logiczne i dobrze zorganizowane. Jeśli chcą podążać razem, muszą zrozumieć, że są tylko ludźmi, którzy czasami muszą popuścić wodze i pójść za własnymi emocjami, zamiast ich kontrolować.

Bez tego, ich relacja może być pozbawiona głębszego sensu i pasji. Jednak jeśli obydwoje zrozumieją tę potrzebę i podejmą wysiłek, mogą stworzyć solidny związek oparty na wspólnych wartościach, lojalności i zrozumieniu.