Koziorożec i Lew
Koziorożec i Lew

Koziorożec i Lew: Namiętność i intymność

Koziorożec i Lew mają jedną rzecz wspólną – świadomość samego siebie. Będzie to rzadki przypadek, kiedy Lew będzie przyciągany do Koziorożca, ale na odwrót wydaje się bardziej prawdopodobne. Jednak nie często będą docierać do części swojego związku związanej z seksem, ponieważ chociaż oboje mogą cieszyć się pościgiem, nie dostrzegą swojej przyszłości razem.

Lew to ciepły, namiętny znak, a Koziorożec lubi zachować zimną głowę i być praktyczny. To nie znaczy, że Lew nie jest w ogóle praktyczny, lub że Koziorożec nie jest namiętny, ale nie będą widzieć siebie jako podobnych pod żadnym względem. Władcy tych znaków reprezentują jeden z archetypowych konfliktów w zodiaku i opowiadają historię upadłego ego. To pragnienie może łatwo pociągnąć ich w kierunku, który zagrozi ich samoocenie i wpłynie na wizerunek, jaki mają na swoją urodę i atrakcyjność. Zazwyczaj jest to spowodowane wolnością seksualnego wyrażania przez Lwa, czego Koziorożec się boi, prowadząc do niepewności w obu partnerach, ponieważ nie są w stanie dostosować się do oczekiwań drugiej osoby.

Ich życie seksualne może łatwo stać się nudne dla obu partnerów, a często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo są sobie podobni. Jedynym sposobem na utrzymanie zdrowego życia seksualnego jest dzielenie się ciepłem i wprowadzanie nowych doświadczeń, ożywiając sprawy. Jeśli utkną w rutynie, mogą tam pozostać przez bardzo długi czas, co prowadzi do utraty libido i pewności siebie, aż do utraty jakiejkolwiek chęci seksualnej.

Koziorożec i Lew: Zaufanie

Koziorożec wie, że Neptun wchodzi w Lewa. Dlatego również wie, co kryje się za postawą swojego partnera Lwa. Głębokość, do jakiej jest gotów sięgnąć Koziorożec, sprawia, że partner Lewa zaczyna kwestionować swoje własne motywy i całą osobowość. W tym związku wydaje się niemożliwe kłamanie, ponieważ każde skłamane słowo wraca. Tak samo jak Koziorożec widzi za blaskiem Lwa, Lew rzuca światło na ciemność Koziorożca. Nic nie pozostaje ukryte na długo i jak tylko jeden z partnerów próbuje zachować tajemnicę, budzi się nieufność. Jednak w wielu sytuacjach mają tendencję do zaufania sobie nawzajem, ponieważ staje się tak oczywiste, że nie ma powodu, by temu nie ufać.

Koziorożec i Lew: Komunikacja i inteligencja

Ich priorytety różnią się znacznie, a obaj mają silny zbiór osobistych priorytetów w swoim życiu. To coś, czego nie będzie łatwo pogodzić i ci partnerzy mogą spędzać zbyt wiele czasu, próbując udowodnić sobie nawzajem, dlaczego każde z nich ma rację co do tego, co jest najważniejsze. Problem polega na braku zrozumienia, że każde z nich ma swoje własne cele i swoją własną rolę. Jest daremne uparcie domagać się zmiany priorytetów kogoś, gdy powinny być one od początku inne.

Jeśli wystarczająco szanują się nawzajem, by zaakceptować duże różnice, komunikacja między nimi może być bardzo satysfakcjonująca i dająca spełnienie dla obu stron. Lew pomoże Koziorożcowi znaleźć bardziej pozytywne i kreatywne spojrzenie na każdą sytuację, a Koziorożec da Lewowi głębię i poważne intencje, których potrzebuje. Kiedy połączą swoje zdolności organizacyjne, każdy ich plan może być doskonały.

Koziorożec i Lew: Emocje

Związek między partnerem Lwa a Koziorożcem może być naprawdę emocjonalnie trudny, nie dlatego, że nie kochają się nawzajem, ale dlatego, że tak właśnie jest. Ciepłe emocje Lwa łatwo stygną i zostają pogrzebane, a bez zdolności do wyrażania miłości Lew może stać się dość przygnębiony. Z kolei czas, jaki Koziorożec potrzebuje, aby zbudować potrzebną im historię emocjonalną, będzie często przerywany przez ognistego partnera Lwa. Może to ich zranić lub doprowadzić do przekonania, że Lew nie jest właściwą osobą dla nich, choć mogą być atrakcyjni, inteligentni, zdolni lub piękni.

Problemem w tym związku jest sposób budowania emocji, a ich najlepsze szanse są w czasie i cierpliwości, czego Lew rzadko posiada, a Koziorożec rządzi. Nie ma innego sposobu, aby dotrzeć do serca partnera Koziorożca i odkryć, że także potrafią być ciepli. Jeśli doświadczyli zbyt wiele bólu w swoich poprzednich emocjonalnych związkach, obaj partnerzy mogą być zbyt uparci, aby dotrzeć do momentu, w którym faktycznie mogą się zakochać.

Koziorożec i Lew: Wartości

Lew i Koziorożec obaj cenią dobrze zorganizowane osoby, prezentacje i plany. Lew nie jest zbyt skłonny do tworzenia planów, wolałby iść z nurtem i patrzeć tylko kilka dni naprzód, a szanuje zdolność Koziorożca do skupienia się na ostatecznym celu i ważeniu każdego kroku. Jednak wrażliwe, spokojne, emocjonalne centrum, które ceni Koziorożec, nigdy nie jest obecne u Lwa, i chyba że są naprawdę zainspirowani przez swojego partnera Lwa, mogą odebrać mu wartość tylko ze względu na preferencje. Lew ceni bezpośrednie, otwarte osoby o szerokich uśmiechach, i gdy zaczynają oceniać Koziorożca za to, że nie uśmiecha się przez cały czas, mogą równie dobrze zakończyć związek.

Koziorożec i Lew: Wspólne działania

Działania, które ci partnerzy mogą wspólnie podjąć, zależą głównie od ich priorytetów, ponownie. Jeśli Lew chce się osiedlić, może być dla niego interesujące spędzanie czasu w typowy, “koziorożcowy” sposób. Z kolei jeśli Koziorożec potrzebuje dodatkowej energii i werwy, chętnie pójdzie za Lwem do ich wybranych działań. Najważniejszą rzeczą w ich związku jest dobre wyczucie czasu. Jeśli tego nie ma, będą się po prostu opierać uporczywie, nie robiąc niczego, czego druga osoba chce.


Koziorożec i Lew: Podsumowanie

Jeśli spotkają się we właściwym momencie, Lew i Koziorożec mogą się bardzo dobrze dogadywać. Głównym problemem w ich związku jest zbiór priorytetów, które mogą się nie pokrywać, oraz pasja lub determinacja, które oboje mają. To nie jest łatwe zadanie, pogodzić Saturna z Słońcem, ale przynosi wielkie korzyści, gdy się to udaje. Struktura, którą Lew może uzyskać, i kreatywność, którą Koziorożec może wprowadzić w związek, sprawiają, że ten związek jest wyjątkowy i zdecydowanie warty wysiłku.


You cannot copy content of this page