Koziorożec i Rak
Koziorożec i Rak

Koziorożec i Rak: Namiętność i intymność

Koziorożec i Rak: Rak i Koziorożec to przeciwstawne znaki i między nimi istnieje silne przyciąganie. Kiedy się spotkają, budzi się namiętność i stają się dla siebie idealnymi kochankami. Cierpliwość, jaką Koziorożec ma dla swojego partnera, jest czymś, czego Rak naprawdę potrzebuje, aby się zrelaksować i zacząć odczuwać seksualność. Koziorożec potrzebuje kogoś, kto działa na prawdziwych emocjach, ale także kogoś, kto nie lekceważy seksu. Istnieją przedstawiciele Koziorożca, którzy mieli wielu partnerów, ale prawdopodobnie nigdy nie zostaną z kimś, kto nie ma nastawienia rodzinno-emocjonalnego w relacjach fizycznych.

Intymność, którą Rak może stworzyć, jest dokładnie tym, czego Koziorożcowi brakuje. W znaku Koziorożca brakuje miłości, domu i ciepła, a partner Rak może to uleczyć dzięki swojemu wyjątkowo współczującemu podejściu. Może to prowadzić do roztopienia emocjonalnego stanu Koziorożca i znacznego poprawienia stanu ich życia seksualnego.

Koziorożec i Rak: Zaufanie

Mimo że Koziorożec może wydawać się zaufany, jest prawdopodobnie jednym z najmniej ufających znaków zodiaku. Nie tylko znak Ryb jest w ich trzecim domu, reprezentującym sposób myślenia, ale często są również prowadzeni przez panikę w swoich intymnych relacjach. Kiedy przedstawiciel Koziorożca zakocha się, zrozumie, że ich partner potrzebuje zobaczyć zaufanie, i właśnie to pokażą. Jednak mogą mieć trudności z wierzeniem w cokolwiek, co mówi im partner, dopóki nie zostanie udowodniona spójność lub sprawdzono to z innymi osobami.

Na szczęście w świecie Raka rzadko znajduje się coś brzydkiego i tajemniczego do odkrycia, ponieważ ich wartości moralne są tak wysokie, jak wywyższenie Jowisza w ich znaku. Dopóki Rak czuje oddanie ze strony Koziorożca, nie będzie kwestionować jego działań. Dlatego Rak może łatwo wyczuć brak zaufania ze strony partnera, udawać, że tego nie zauważył i uznać to za urocze, a nie odpychające.

Koziorożec i Rak: Komunikacja i inteligencja

To para, która ma najdziwniejszą wspólną cechę – genetykę. Oczywiście nie dosłownie, ale często dzielą obraz związku, jaki mieli ich odlegli krewni, może wieki temu. W naszym emocjonalnym ciele przechowywane są informacje o każdej emocji, jaką odczuwali nasi przodkowie i nie wiedzieli, jak sobie z nią poradzić lub jak jej użyć. To właśnie tam Rak i Koziorożec się łączą, jako znaki rodziny, z której pochodzimy i rodziny, którą stworzymy.

Ci partnerzy mogą czuć, jakby znali się nawzajem zanim się spotkali. Ich wzajemne uczucie będzie wydawało się znajome i ciepłe, jakby dorastali w tym samym domu, chociaż ich okoliczności mogą być zupełnie inne. Dzięki temu mogą rozmawiać o wszystkim, ponieważ istnieje bliskość w relacji tych dwóch znaków, która jest nie do wytłumaczenia dla innych.

Jednak jeśli to emocjonalne więzienie nie występuje od pierwszego impulsu, Koziorożec może być bardzo trudny do rozmowy z perspektywy Raka. Muszą się połączyć na bardzo głębokim poziomie, w przeciwnym razie będą mieć przeciwne cele, a Koziorożec może wydawać się osobą obsesyjnie zainteresowaną karierą, pozbawioną jakichkolwiek emocji, podczas gdy Rak może wydawać się przywiązany do domu (bez względu na płeć). Oboje powinni pamiętać, że jeśli widzą siebie nawzajem w tym negatywnym świetle, prawdopodobnie tylko ukrywają się przed własnym, wewnętrznym przeciwieństwem, rezygnując z szansy na kompletność.

Koziorożec i Rak: Emocje

Rak i Koziorożec to historia miłości, którą mieli ich przodkowie i którą trzeba rozwiązać. Chociaż może to brzmieć jak spełnienie marzeń i faktycznie może wzbudzić bardzo silne emocje u obu partnerów, prawie zawsze istnieje karmiczny dług do spłacenia, zanim będą mogli powiedzieć, że są prawdziwie szczęśliwi razem. Te znaki reprezentują oś wywyższenia i upadku Jowisza, i ważne jest zrozumienie, że ich stany emocjonalne są ściśle związane z ich oczekiwaniami od siebie nawzajem i od swojego związku.

Uważa się, że są to jeden z najbardziej emocjonalnych i jednocześnie najmniej emocjonalnych znaków zodiaku. Jeden z nich powinien być ukierunkowany na rodzinę, a drugi na karierę. Jednak ich emocje często szaleją, jak tylko spojrzą na siebie. Z czasem będą oboje walczyć o bezpieczeństwo i stabilność swojego związku, i mimo że może być trudno pogodzić te pierwotne różnice emocjonalne, w większości przypadków po prostu znajdą sposób.

Emocjonalna głębia Koziorożca jest naprawdę trudna do osiągnięcia, ale partner Rak może podchodzić do tego jako do wyzwania życiowego. Kiedy się związują, niemal niemożliwe jest, aby się nie pobrali, nie mieli dzieci i nie stworzyli całego pakietu miłości doczesnej. Jednak mogliby sobie tak wiele odebrać, próbując zmieniać siebie nawzajem. Najlepiej jest, żeby zaakceptowali swoje osobowości jako nieuniknione i niemożliwe do zmiany. To może prowadzić do bardziej sensownej przyszłości niż ta, w której oboje są po prostu zmęczeni sobą nawzajem.

Koziorożec i Rak: Wartości

Obydwaj cenią stabilność i praktyczny sens. Jako przeciwstawne znaki, mogą wydawać się mający przeciwstawne wartości, ale tak naprawdę nie jest to prawdą. Obydwaj potrzebują stabilności w swoim życiu i doceniają ludzi, którzy dają im poczucie bezpieczeństwa. To prawdopodobnie to, co najbardziej sobie cenią w sobie nawzajem, umiejętność obojga, żeby nie rezygnować ani się nie poddawać, choć sytuacja mogłaby być trudna.

Koziorożec i Rak: Wspólne działania

Rak nie jest zbyt wybredny, jeśli chodzi o wybór aktywności, jakimi zajmuje się ich partner, o ile nie są one narzucone lub zbyt agresywne dla ich gustu. Koziorożec jest ostrożny i dobrze zaplanuje swoje działania z wyprzedzeniem, aby oboje mieli czas na dostosowanie się do pomysłu lub zmianę zdania, jeśli zrozumieją, że to nie to, czego chcą. Bardzo łatwo jest im się zgodzić, co chcą robić razem i znaleźć takie aktywności, pod warunkiem, że obaj są elastyczni i otwarci na nowe doświadczenia.

Przykładowe wspólne aktywności mogą obejmować podróże, eksplorację przyrody, gotowanie, oglądanie filmów, czytanie, odwiedzanie rodzinnych i przyjacielskich spotkań, a także po prostu spędzanie czasu razem, rozmawiając i dzieląc się swoimi emocjami i doświadczeniami.


Koziorożec i Rak: Podsumowanie

Raki i Koziorożce zwykle są związane z ożywianiem historii miłosnej kogoś, kto żył przed ich czasem. Głęboka potrzeba naprawienia tego, co jest zepsute w naszym drzewie genealogicznym, jest czymś, co wszyscy nosimy w sobie, ale te znaki słoneczne są przeznaczone do rozwiązywania karmicznych długów i pozostałych emocji związanych z rodziną. Muszą najpierw radzić sobie z problemami, jeśli chcą uwolnić się od przeszłości, a dopiero po spłaceniu tego, co trzeba było spłacić, będą mogli naprawdę wybrać siebie nawzajem. W większości przypadków jest to miłość na całe życie dla obu partnerów, i prawdopodobnie bez wątpienia wybiorą się nawzajem.


You cannot copy content of this page