Koziorożec i Skorpion
Koziorożec i Skorpion

Koziorożec i Skorpion: Namiętność i intymność

Koziorożec i Skorpion: dzielą szczególną więź seksualną jako znaki w sekstylu i ze względu na fakt, że Koziorożec wywyższa jednego z władców Skorpiona, Marsa. Fizyczna natura Koziorożca pomoże Skorpionowi zaspokoić swoje potrzeby seksualne. Główny problem tej pary wynika z ich relacji do Księżyca, gdyż są to znaki jego upadku i osłabienia. To “porozumienie”, aby nie być zbyt wrażliwym i emocjonalnym, może pozbawić ich prawdziwej intymności w życiu seksualnym, sprawiając, że stają się zbyt zimni i zdystansowani, chociaż fizycznie cieszą się swoim związkiem. Mogą nawet sądzić, że to wszystko, czego potrzebują, ale ich serca się nie zgodzą, a w ich życiu pojawią się inne osoby, które pokażą im, jak bardzo faktycznie zależą od intymności.

Oba te znaki odczuwają przyciąganie do swoich przeciwnych znaków, Byka i Raka, dwóch najbardziej emocjonalnych znaków zodiaku. To wyjaśnia ich potrzebę budowania prawdziwej intymności. Dla obu z nich przyjemność fizyczna musi być osiągnięta poprzez czułość i emocje, w przeciwnym razie nie będą prawdziwie zadowoleni.

Generalnie Skorpion wywyższa Uran i może być nieco sfrustrowany konserwatywnym podejściem Koziorożca. Dobrze, że potrafią czekać i stopniowo tworzyć atmosferę, w której ich partner Koziorożec będzie wystarczająco zrelaksowany, aby spróbować nowych rzeczy i eksperymentować. Ekscytacja tej styczności seksualnej jest czymś, czego Koziorożec będzie miał trudności się pozbyć. Skorpion z kolei będzie cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i cierpliwości, które otrzymuje od swojego partnera, nawet jeśli otwarcie wyraża swoją seksualność.

Koziorożec i Skorpion: Zaufanie

Jeśli jest jakiś znak, któremu Skorpion może zaufać, to jest nim Koziorożec. Chociaż przedstawiciele Koziorożca nie muszą być szczególnie uczciwi, ich relacja z tym bezpośrednim i uczciwym partnerem sprawi, że będą czuć, że powinni być jak najbardziej uczciwi. Brak zaufania w ich związku jest wynikiem braku intymności, ponieważ wydaje się, że nie mają zdolności do dostatecznego wniknięcia w siebie nawzajem, aby zrozumieć, czy sobie ufają, czy nie. Można to rozwiązać, jeśli każdy partner radzi sobie z własnymi niepewnościami indywidualnie i podejmuje emocjonalny wysiłek w budowaniu intymności.

Koziorożec i Skorpion: Komunikacja i inteligencja

Niezmienny, niewzruszony Skorpion, w stanie ciągłej przemiany i ewolucji w tym samym kierunku, może być “zbyt trudnym kąskiem” dla upartego, ziemskiego Koziorożca, który trwa długo we wszystkim. Ich podobne tempo i cierpliwość Koziorożca, w połączeniu z wyczuciem Skorpiona, bardzo pomogą w zrozumieniu, ale gdy nie zgodzą się w jakiejś sprawie, mogą popaść w milczącą walkę na lata.

W tej interakcji nie ma niczego lekkiego ani łatwego, i chociaż rozumieją głębokość umysłu drugiej osoby i pewne spojrzenie na życie typu “co się robi, to się samemu wraca”, rzadko będą się razem śmiać, tańczyć i dobrze się bawić. Mogą uważać, że to nawet nie jest coś, czego potrzebują, ale każdy potrzebuje trochę zabawy i uśmiechu, inaczej życie traci wiele ze swojego sensu. Ciemne poczucie humoru może przełamać ich sytuację, dzień po dniu, a jeśli mają tych samych przyjaciół, będzie im o wiele łatwiej cieszyć się życiem razem. Wszystkie przyjaźnie, które Skorpion nawiązuje, stają się długoterminowe dzięki pomocy Koziorożca, jeśli są wystarczająco szanowani, co może pomóc im stworzyć wspaniałe otoczenie pełne ludzi, którzy ich rozumieją i kochają.

W ogólnym rozrachunku rozumieją potrzebę ciszy i cierpliwie zbliżają się do siebie, aż każde z nich się otworzy. To może otworzyć drzwi do szacunkowej komunikacji i intelektualnego zrozumienia, które trwa przez bardzo długi czas, jeśli nauczą się kontrolować wszystkie negatywne przekonania, które wynurzają się, gdy są razem.

Koziorożec i Skorpion: Emocje

Największym problemem w związku między Skorpionem a Koziorożcem jest ich kontakt emocjonalny, po prostu dlatego, że oboje mają tendencję do mieć problemy emocjonalne, odrzucając to, jak się czują, odrzucając Księżyc. Kiedy zaczynają swoją relację, obaj sprawiają wrażenie osób, które stoją na pewnym gruncie, silnych i twardych, gdy trzeba. Rzadko zauważają, że to powoduje oczekiwanie, że zawsze będą silną osobą, którą byli na początku, i zmusza ich do czegoś, na czym jeszcze nie są gotowi, tylko po to, aby uniknąć pokazania jakiejkolwiek słabości. Potrzebne jest dużo głębokiego emocjonalnego zrozumienia, aby nie byli zmuszeni do oddalenia się jeszcze bardziej od swojego celu życiowego w poszukiwaniu równowagi emocjonalnej.

Koziorożec i Skorpion: Wartości

Naprawdę interesujące jest obserwowanie tej pary, która dzieli wartości przy tak trudnej relacji z Wenus i samą ideą wartości. Skorpion jest znakiem osłabienia Wenus, a Koziorożec wnosi wiele winy w to, więc ich połączenie wartości opiera się głównie na poczuciu winy i przekonaniu, że nic nigdy nie jest wystarczająco dobre. Choć będzie to dobra motywacja, aby stawać się lepszymi każdego dnia, jest to dość trudne do pogodzenia w zdrowym, kochającym związku, w którym oboje powinni odkryć, że są wystarczająco dobrzy.

Koziorożec i Skorpion: Wspólne działania

Razem Skorpion i Koziorożec będą dążyć do wielkości. Skupią swoją energię na konstruktywnych rzeczach, aby budować świat, o którym marzą. To nie zawsze jest najszczęśliwsze, najradośniejsze miejsce pełne tęcz i jednorożców, ale jest realistyczne, praktyczne i przede wszystkim korzystne dla osobistego rozwoju. Jeśli zaczną zagłębiać się w przeszłość, mogą odkryć, że terapia dla obojga może być wartościowa, nawet jeśli nie mają do tego oczywistych powodów. Mają potrzebę wydobywania prawdy, bez względu na to, co ona może być, co sprawia, że łatwo mogą spędzać razem jakość czasu, bez większych wątpliwości, co chcą robić.


Koziorożec i Skorpion: Podsumowanie

Relacja między Skorpionem a Koziorożcem może być inspirująca dla obu partnerów w poszukiwaniu prawdy, wydobywaniu z pod swojego drzewa genealogicznego i głębokim zrozumieniu rodziny, którą podzielają. To jest to, co prawdziwie cenią w sobie nawzajem, ponieważ obaj rozumieją głębokie tajemnice, które leżą w ich sercach i umysłach, gotowi podzielić się nimi z drugą osobą. Jednak muszą być gotowi do odkrywania siebie nawzajem w całości, z błędami i przekonaniami, które należy podzielić, a jednocześnie do pracy nad swoimi emocjonalnymi niedociągnięciami, które mogą ich oddzielać. Jeśli uda im się przezwyciężyć te wyzwania, będą mieli związek, który może trwać przez całe życie.


You cannot copy content of this page