Koziorożec i Strzelec
Koziorożec i Strzelec

Koziorożec i Strzelec: Namiętność i intymność

Koziorożec i Strzelec: Intymność między tymi partnerami może być nieznośna. Nawet jeśli czują do siebie pociąg i tworzą więź seksualną, po pewnym czasie prawdopodobnie będą mieli wrażenie, że nie powinni być razem. Nie ma na to logicznego wytłumaczenia, ale to uczucie występuje częściej niż nie. Różnice w ich charakterach mogą być dla nich dziwnie łatwe do przezwyciężenia, po prostu dlatego, że Strzelec akceptuje wszystko z łatwością, a Koziorożec czuje się odpowiedzialny wystarczająco, by rozumieć niedojrzałość partnera jako własną winę, w jakiś dziwny sposób.

Każdy Koziorożec pragnie, by ich fizyczne doświadczenia miały znaczenie i głębię, ponieważ są powolni, dokładni i cenią sobie swoją fizyczną rzeczywistość. Strzelec często nie rozumie tempa, w jakim Koziorożec chce się poruszać, ani nie dostrzega znaczenia świata fizycznego, za który Koziorożec jest odpowiedzialny. Na początku ich związku, jeśli mają te same pragnienia, mogą nie zauważyć, jak niezgodni są naprawdę. Niestety, z upływem czasu staje się dość oczywiste, że ich archetypowa walka odbija się na ich charakterach, co wpływa na ich życie seksualne.

Jedynym sposobem, aby utrzymać zdrowy związek seksualny, jest szacunek Strzelca dla sfery fizycznej, tak samo jak Koziorożca na luzowanie się i akceptowanie zmian, które niesie ze sobą dusza partnera rządzona przez Jowisza. Ich punktem spotkania jest przeciwstawny znak dla Koziorożca, gdzie panowanie nad nim sprawuje władca Strzelca. Innymi słowy, ich punktem spotkania jest czysta emocja.

Koziorożec i Strzelec: Zaufanie

Rzeczywiście, Strzelec jest jednym z najszczerszych członków zodiaku jeśli chodzi o ich relacje z innymi, ale rzadko są całkowicie szczere sami do siebie. Koziorożec odczuwa to i dostrzega brak wewnętrznej uczciwości, która wydaje się nie zmieniać. Problem tkwi w tym, że Koziorożec jest znakiem upadku Jowisza, który jest władcą Strzelca, a także tradycyjnym władcą Ryb. Magia życia i przekonania, które prowadzą w określonym kierunku, zdają się umknąć Koziorożcowi.

Oni są pewni, że jedynymi rzeczami, które przynoszą efekty, są ich racjonalny umysł i ciężka praca. Jak może ktoś taki jak Strzelec wytłumaczyć im, że przekonania kreują ich rzeczywistość i że wystarczy wierzyć w dobry wynik, aby wpływać pozytywnie na całą sieć okoliczności? Ten problem sprowadza się do problemu zaufania, ale w rzeczywistości jest znacznie głębszy.

Koziorożec i Strzelec: Komunikacja i inteligencja

Strzelec i Koziorożec mogą wzajemnie zrozumieć się nawzajem, jeśli nie angażują się w spór dotyczący swoich systemów przekonań. Strzelec ma ten optymistyczny uśmiech, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Koziorożca, a te ogniste, kreatywne pomysły Strzelca łatwiej odnajdą swoje miejsce dzięki praktycznemu podejściu Koziorożca. Jeśli mają odpowiedni szacunek dla siebie nawzajem, są to partnerzy, którzy łączą wizjonera z budowniczym i razem mogą dokonać niemal wszystkiego. Jeśli nie oczekują od siebie zmian, bardzo prawdopodobne jest, że będą bardzo intelektualnie zgodni.

Najpiękniejszą rzeczą w tej relacji jest ich wzajemne uzupełnianie w ochronnych rolach. Obie te znaki reprezentują ochronę – Strzelec rządzony przez największego korzystnego i Koziorożec jako nasze ogrodzenie, nasza skorupa przed światem zewnętrznym. Kiedy uda im się zbudować funkcjonalne jądro, są to partnerzy, którzy nie pozwalają nikomu innemu wpływać na ich związek. Jeśli szukają osoby, która nie pozwoli na wtrącanie się, ingerowanie i jakikolwiek rodzaj braku szacunku ze strony innych ludzi, ta relacja może być dla nich najlepszym wyborem.

Koziorożec i Strzelec: Emocje

Strzelec i Koziorożec mogą znaleźć wspólny język emocjonalny ze względu na fakt, że Koziorożec potrzebuje kogoś takiego jak jego przeciwstawny znak, by się uzupełnić, a Strzelec często staje się tym znakiem jako miejsce wywyższenia Jowisza. To tutaj spotykają się ich serca i jeśli jest wystarczająco dużo wiary w Strzelcu, bez nierealistycznych oczekiwań, mogą zakochać się głęboko. Istnieje niewielka szansa, że Strzelec stanie się łagodną, czułą osobą, którą Koziorożec potrzebuje, ale jest to coś, co można przezwyciężyć dzięki dostatecznej bliskości i zrozumieniu ich różnic.

Koziorożec i Strzelec: Wartości

Jedną ważną rzeczą, na której się zgadzają, jest wartość inteligencji. Strzelec to znak umysłowy, skupiony na filozofii i nauce, zawsze poszukujący jedności, syntezy i tej uniwersalnej prawdy. Koziorożec jest logicznym kontynuacją Strzelca, jako praktyczne narzędzie używające wiedzy. Jeśli nie uważają siebie nawzajem za głupich, będą łatwo porozumiewać się i odkryją, że mają pewną głębię i ciekawość, która nie jest oczywista na pierwszy rzut oka. Niemniej jednak, większość ich wartości różni się znacznie, a ich potrzeby często są zbyt odległe. Podczas gdy jeden z nich ceni wolność, szerokość i kreatywność, drugi ceni praktyczność, odpowiedzialność i skupienie.

Koziorożec i Strzelec: Wspólne działania

Choć moglibyśmy przypuszczać, że Strzelec będzie się nudził i będzie chciał uciec od swojego partnera Koziorożca, w większości przypadków tak się nie dzieje. Brak połączenia między ich Słońcami pomaga utrzymać więź z pewnym brakiem braku szacunku. Prowadzi to do sytuacji, w której Strzelec uważa Koziorożca za interesującą osobę, jak istotę pozaziemską, którą zawsze chcieli spotkać. Są na tyle różni, że są zainteresowani sobą z prawdziwą ciekawością, a Strzelec zawsze jest gotowy na coś nowego.

Koziorożec prawdopodobnie odmówi wielu dziecięcym zajęciom, które proponuje Strzelec, ale staje się zabawne namawiać go do nich, a w tych próbach jest nuta śmiechu i radości. Oboje są wystarczająco inteligentni i świadomi, że istnieją różnice między nimi, co czyni całą ich historię tak ekscytującą i orzeźwiającą dla obu stron.


Koziorożec i Strzelec: Podsumowanie

To nie jest idealny związek i rzadko będzie taki, w którym oboje zdecydują się pozostać do końca życia. Jednakże, ich zrozumienie i akceptacja różnic jest orzeźwiające i zabawne dla obojga partnerów, i mogą się dobrze bawić będąc razem, przez ilekroć to trwa. Nie można przewidzieć zbyt dużej stabilności, chyba że Koziorożec zechce zmienić swoje podejście do szacunku za wszystko, co Strzelec reprezentuje. Jeśli mają dobre podstawy i zrozumieją swoje partnerstwo, mogą nie tylko podziwiać swoje różnice, ale także nauczyć się od siebie nawzajem. Oboje mogą być inspirującymi liderami, w różnych obszarach, ale jeśli chcą stać się liderami swojego łączenia, muszą rozwiązać pewne problemy, które znajdują się w ich związku.


You cannot copy content of this page