Koziorożec i Waga
Koziorożec i Waga

Koziorożec i Waga: Namiętność i intymność

Koziorożec i Waga: Kiedy mówimy o relacji seksualnej między Wagą a Koziorożcem, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest oczekiwanie. Rządzone przez Wenus i Saturna, opowiadają historię żołnierza, który musiał opuścić żonę i powrócił po latach oczekiwania. Jeśli chodzi o seks, ta kombinacja może wskazywać na brak aktywności seksualnej, pomimo że oba te znaki uważają seks za niezwykle ważny w swoim życiu. Na początku mogą nie odczuwać w ogóle przyciągania, a nawet rozpocząć związek oparty na przyjaźni, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że między nimi nie ma chemii.

Jeśli brak przyciągania ich nie powstrzyma, zazwyczaj coś innego to zrobi. Jest to połączenie, które poddaje się zewnętrznym okolicznościom i rzeczom, które nie są w ich kontroli. Oboje mogą czuć się pod presją, a ich poczucie własnej wartości może znacznie ucierpieć. Niemniej jednak, jest między nimi zrozumienie, które zapala Saturn w Wadze. Powoduje to, że oboje rozumieją dobry czas i zazwyczaj nie pozwolą sobie na popełnienie błędu oczekując czegoś, czego się nie powinno oczekiwać. Jeśli pokonają wszystkie przeszkody i utworzą silną więź dzięki swoim indywidualnym uwarunkowaniom, Waga i Koziorożec mogą mieć stosunki seksualne, które są dość konserwatywne, rutynowe i satysfakcjonujące tylko wtedy, gdy oboje zrezygnują ze swoich surowych założeń i warunków.

Koziorożec i Waga: Zaufanie

Dziwną rzeczą w związku Wagi i Koziorożca jest naprawdę wysoki poziom zaufania między nimi. Chociaż Waga czasami może mieć wątpliwe motywy, partner Koziorożca sprawi, że skierują się całkowicie ku Saturnowi i będą czuć się winni już przy najmniejszym podejrzeniu możliwej kłamstwa. Jedyne możliwe problem pojawi się, gdy Koziorożec jest zbyt surowy od samego początku, sprawiając, że partner Wagi czuje się nieadekwatny, oceniany, a nawet przestraszony konsekwencjami swoich działań. To może sprawić, że ich relacja stanie się nieuczciwa, nie dlatego, że naprawdę jest coś do ukrycia, ale dlatego, że partner Wagi czuje potrzebę ochrony swojej prywatności.

Koziorożec i Waga: Komunikacja i inteligencja

Nie powiedzielibyśmy, że Waga jest tak uparta, ale gdy znalazłaby się w związku z Koziorożcem, nagle staje się zdecydowana i czasami nawet niemożliwa do rozmowy. Chociaż Waga kocha Koziorożca z powodu wywyższenia Saturna, objawia się to w najbardziej nietypowy sposób, ponieważ wydaje im się, że muszą mówić złośliwie. To może być długa walka, bez zwycięzców ani przegranych, po prostu dwie osoby zawsze budujące mury między sobą z powodów, które nie są jasne dla nikogo wokół nich.

Największe przeszkody w ich porozumieniu to elementy, do których należą. Powietrze i Ziemia są zbyt odległe, i wydaje się, że dla tych partnerów niejasne jest, jak się nawzajem zrozumieć w jakiejkolwiek kwestii życiowej. Niemniej jednak, oboje są rozsądni i to może dać im wystarczającą głębię i zrozumienie, by prowadzić bardzo interesujące dyskusje i motywować się nawzajem do budowy lepszego fundamentu dla każdej kolejnej debaty. Jeśli zachowają racjonalność w swoich relacjach umysłowych, mogą się świetnie bawić, czego inne znaki nie byłyby w stanie zrozumieć.

Zadowolenie, jakie oboje czerpią z poważnego rozwiązywania problemów, może doprowadzić ich do punktu, w którym znajdą rozwiązanie razem – Waga wyrazi je słowami, a Koziorożec wdroży je w życie. Prawdopodobnie nie ma na świecie niczego, co podniosłoby ich ego bardziej niż sytuacje, w których udało im się coś rozwiązać dzięki prostemu wspólnemu wysiłkowi.

Koziorożec i Waga: Emocje

Najtrudniejsze do pogodzenia w związku między Wagą a Koziorożcem są sposoby, w jakie podchodzą do swoich uczuć. Waga to znak rządzony przez Wenus, a ich emocje są naturalne, ale zwykle ograniczone i powstrzymywane ze względu na powagę ich natury i lęki przed osądem innych. Koziorożec ma misję w życiu, aby akceptować wszystkie emocje i w większości przypadków, chyba że oświecony, będą to siła osądzająca, która powstrzymuje Wagę. Jakby tego było mało, cała sytuacja karmi ego Koziorożca i sprawia, że myśli, że ma rację co do swojego podejścia, oddalając go jeszcze bardziej od punktu centralnego.

To para, która musi ciężko pracować, aby znaleźć wspólny język w wyrażaniu swoich uczuć i jednocześnie szanować siebie nawzajem. Emocjonalna natura Koziorożca sprawia, że dla wielu jest on nieosiągalny, ale dla Wagi staje się nie do dotknięcia, jak tylko zacznie lekceważyć swoje uczucia. Jedyną rzeczą, jaką można zrobić tutaj, jest znalezienie punktu absolutnego szacunku i akceptacji dla wszystkich emocji i ich przejawów. Jeśli pozwolą sobie na pęknięcia, złość, płacz, robienie scen publicznych lub poddanie się histerii, mogą znaleźć sposób na wyrażanie swojej miłości w sposób, który zostanie właściwie zrozumiany.

Koziorożec i Waga: Wartości

Najważniejsze wartości, które Waga i Koziorożec dzielą, to wartość czasu i odpowiedzialności. To może pomóc im pokonać wszelkie różnice i przeciwstawne postawy, wartości czy przekonania, ponieważ obydwaj partnerzy będą gotowi zrozumieć zestaw odpowiedzialności, jakie mają wobec siebie. Jako znaki powietrza i ziemi, oba są dość zakorzenione w swoich sposobach myślenia. Waga będzie komunikować i uważać, że jej umysł jest jej największym atutem, podczas gdy Koziorożec nie będzie naprawdę przejmował się, jeśli rezultaty nie przełożą się na świat materialny. To dobre szkolenie dla partnera Wagi w celu znalezienia ugruntowania, ale zwykle nie będzie to przyjemne dla żadnego z nich w romantycznym związku.

Koziorożec i Waga: Wspólne działania

Najlepszą rzeczą, jaką mogą razem zrobić, jest być nudnymi dla reszty świata. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą pogrążeni w swoim związku w stanie ciężkiej pracy i leniwego odpoczynku, bez wysiłku na rzecz czegokolwiek kreatywnego czy inspirującego. Muszą utrzymywać płomień swoich pasji i stworzyć cotygodniową rutynę, która zmusi ich do wyjścia z domu i do robienia czegoś przyjemnego.


Koziorożec i Waga: Podsumowanie

Jeśli chcemy wybrać najlepszy opis relacji między Koziorożcem a Wagą, byłaby to konieczność porzucenia wszelkich oczekiwań. Jeśli obydwie strony oczekują, że znajdą w tym związku miłość swojego życia, być może będą zawiedzeni. Niemniej jednak, jeśli zrezygnują z jakichkolwiek oczekiwań i nauczą się cieszyć chwilą, wtedy ta para może znaleźć harmonię i zgodność w nieoczekiwanych obszarach swojego życia. Ważne jest, aby pamiętać, że każda relacja jest inna, a te ogólne charakterystyki mogą się różnić w zależności od konkretnych osób i okoliczności.


You cannot copy content of this page