Koziorożec i Wodnik
Koziorożec i Wodnik

Koziorożec i Wodnik: Namiętność i intymność

Koziorożec i Wodnik: Łatwo byłoby zrobić prosty założenie, że Koziorożec jest tradycyjny i ograniczający, podczas gdy Wodnik jest przeciwnością, ale oba znaki tradycyjnie rządzone są przez tę samą planetę i byłoby głupie nie dostrzec ich podobieństw. Głównym problemem w ich życiu seksualnym będzie różnica w tempie, a jest to głównie spowodowane różnicą w ich elementach.

Jako znak ziemski, Koziorożec jest powolny i dokładny. Przedstawiciel tego znaku rzadko zdecyduje się na związek seksualny bez atrakcji i szacunku dla drugiej osoby i będzie chciał dać z siebie wszystko, gdy w końcu dojdzie do seksu. Wodnik jest znakiem powietrza, co sprawia, że są oni trochę niezdecydowani i niewiarygodni, chociaż są rządzeni przez Saturna, mistrza niezawodności. Chcą, aby wszystko było spontaniczne i szybkie, bez zbytniego zastanawiania się i tak luźne, jak to tylko możliwe.

Bardzo rzadko zdarza się, że Wodnik ma cierpliwość, aby czekać na Koziorożca, który opracuje szczegółowy plan, co może bardzo zrazić Koziorożca, ponieważ nie lubią, gdy coś jest robione w pośpiechu i na gorąco, zwłaszcza jeśli chodzi o seks. Oboje mogą być bardzo namiętni w obecności odpowiedniego partnera, ale punkt wyjścia w ich podejściach jest zazwyczaj zbyt różny, aby dobrze się rozumieć. Na szczęście szacunek, który będą mieć dla siebie nawzajem, może sprawić, że staną się bardzo dobrymi przyjaciółmi, a jeśli uda im się znaleźć właściwy sposób komunikacji, mogą nawet zbudować satysfakcjonujący związek seksualny na fundamencie przyjaźni.

Koziorożec i Wodnik: Zaufanie

Dlaczego nie ufają sobie nawzajem? Jeden z nich ma niezłomne przekonania i potrzebę bycia zawsze właściwym i nie popełniania żadnych błędów, podczas gdy drugi nie boi się konfrontacji i przywiązuje dużą wagę do wizerunku prawdy wśród ludzkości, by nie mieć żądzy kłamstwa. Jednak ich pojęcia zaufania są różne i będzie im trudno zaakceptować natury drugiej osoby takimi, jakie są. Brak zaufania między nimi to tak naprawdę brak zaufania w możliwość powodzenia takiego związku.

Koziorożec i Wodnik: Komunikacja i inteligencja

Relacja intelektualna między Koziorożcem a Wodnikiem może być bolesna do obserwacji, gdy jest się na przykład Bykiem lub Rakiem. Mają tę odległą, zimną, milczącą umowę, że są dla siebie warci szacunku, co czasami może wydawać się przerażające, gdy oddalają się od siebie, aby pozostać w tej umowie. Woleliby nie być w żadnym związku niż spojrzeć na siebie w inny sposób, i dlatego mogą stworzyć piękną, trwałą przyjaźń.

Jednak ważne jest pamiętanie, jak bardzo się od siebie różnią. Chociaż Wodnik nie ma prawdziwej wolności, jeśli nie podąża za zasadami swojego poprzedniego znaku, nie jest łatwo dla nich zrozumieć sposób życia drugiej osoby. Dopóki trzymają się wspólnych zainteresowań i wzajemnej miłości do powagi swojej więzi, będą w stanie utrzymać wizerunek silnej więzi intelektualnej, która zadowala ich oboje.

Koziorożec i Wodnik: Emocje

Strona emocjonalna związku między Koziorożcem a Wodnikiem jest naprawdę dziwna. W ogólnym rozumieniu oboje mają być bezuczuciowi, odizolowani i zamknięci na emocjonalne interakcje z innymi ludźmi. Jednak to nie jest dokładnie przyczyna ich braku emocjonalnego połączenia.

Jako znak ziemski, Koziorożec potrzebuje, aby emocje były wyrażane w sposób fizyczny i praktyczny. Dlatego często opisuje się go jako egoistycznego, dbającego tylko o swoje potrzeby. Osobom o bardziej duchowym usposobieniu nie jest łatwo zaakceptować, że ktoś poświęca tak dużo uwagi ziemskim sprawom, takim jak pieniądze, materialne wartości czy kariera. Wodnik należy do elementu powietrza i jest znakiem ostatecznej ogólnej wiary, różnej od jakiejkolwiek religii czy zasad, jakie człowiek mógłby stworzyć. Potrzebują one miłości niebieskiej, osoby, z którą będą mogły dzielić wszystkie swoje pomysły, aby mogły razem unosić się na chmurze we własnym świecie fantasy.

Nie będą zbytnio przejmować się pieniędzmi, jedzeniem czy nawet seksem, jeśli ich podniesiona dusza dostanie skrzydła i będą miały kolejną szansę na marzenie. Aby stworzyć więź emocjonalną, zarówno Koziorożec, jak i Wodnik będą musieli zaakceptować drugą stronę rzeczywistości.

Koziorożec i Wodnik: Wartości

Koziorożec ceni granice, a Wodnik ceni wolność. Jak więc mogliby kiedykolwiek być w miłosnym związku? Czasami łatwo zapomnieć, że znak Koziorożca poprzedza Wodnika i że nie byłoby sensu wyzwolenia bez odpowiedniej presji. Ich role są nierozłącznie splecione w dziwny sposób i mogliby odkryć, że cenią dokładnie te same rzeczy, jeśli zagłębią się trochę w swoje osobowości. Po pierwsze, obaj cenią konsekwencję i lojalność oraz uwzględniają wszystkie standardowe oceny ludzkie niezbędne przy wyborze długoterminowych zobowiązań i rzadko pozwalają innym na ich kontrolę.

Koziorożec i Wodnik: Wspólne działania

Żadnemu z tych znaków nie brakuje energii. Koziorożec wywyższa Marsa i wie dokładnie, gdzie ją spożytkować, a Wodnik tak naprawdę nie wie, co z nią zrobić. Choć nie będą często wybierać tych samych aktywności, powinno to pomóc im podążać za sobą wystarczająco długo, aby ustalić, co oboje mogą lubić. Wystarczy, że partner Wodnika nie będzie naciskał, nie będzie domagał się ani nie będzie się spieszył, a Koziorożec nie powinien hamować, ograniczać ani odmawiać.


Koziorożec i Wodnik: Podsumowanie

Na początku Koziorożec i Wodnik mogą nie uważać się za interesujących dla siebie. Oba te znaki są tradycyjnie rządzone przez Saturna, ale ich role w zodiaku są zupełnie różne. Największym wyzwaniem w ich związku jest kontakt emocjonalny. Jeśli mają pozostać razem, partner Koziorożca musi oderwać się od ziemi, choć tylko trochę, a Wodnik musi zbliżyć się nieco do ziemi. Muszą się spotkać gdzieś pośrodku, aby Koziorożec mógł pomóc Wodnikowi zmaterializować swoje pomysły, a Wodnik mógł pomóc Koziorożcowi dokonać potrzebnych zmian w swoim życiu i przekształcić się w coś nowego. Oboje muszą też nauczyć się szanować i doceniać swoje różnice, a także znaleźć wspólne wartości i cele. Z czasem, poprzez wzajemne zrozumienie i komunikację, mogą stworzyć silną i satysfakcjonującą relację.