Lew i Koziorożec
Lew i Koziorożec

Lew i Koziorożec: Namiętność i intymność

Lew i Koziorożec mają jedną wspólną cechę – świadomość siebie. Rzadko zdarza się, żeby Lew był przyciągany do Koziorożca, ale przyciąganie w drugą stronę wydaje się bardziej prawdopodobne. Jednak często nie dojdą do etapu związku seksualnego, ponieważ mimo że oboje mogą cieszyć się podrywem, nie widzą przyszłości razem.

Lew jest ciepłym, pasjonującym znakiem, a Koziorożec lubi być opanowany i praktyczny. To nie oznacza, że Lew w ogóle nie jest praktyczny, ani że Koziorożec nie jest pełen pasji, ale nie będą widzieć siebie jako podobnych w żadnym sensie. Władcy tych znaków reprezentują jeden z archetypowych konfliktów w zodiaku i opowiadają historię upadłego ego. To potrzeba może łatwo przyciągnąć ich w kierunku, który zagraża ich poczuciu własnej wartości i wpływa na ich wygląd i atrakcyjność. Zazwyczaj jest to wywoływane przez wolność seksualnej ekspresji Lwa, której Koziorożec się obawia, co prowadzi do niepewności w obu partnerach, ponieważ nie są w stanie sprostać oczekiwaniom drugiej osoby.

Ich życie seksualne może łatwo stać się nudne dla obu partnerów, a często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo są do siebie podobni. Jedynym sposobem, aby mieć zdrowe życie seksualne, jest dzielenie się ciepłem i zawsze wprowadzanie nowych doświadczeń, ożywienie rzeczy. Jeśli utkną w rutynie, mogą tam pozostać przez bardzo długi czas, co prowadzi do utraty libido i pewności siebie, aż do utraty jakiejkolwiek chęci seksualnej.

Lew i Koziorożec: Zaufanie

Koziorożec wie, że Neptun spada w znaku Lwa. Dlatego również wie, co kryje się za zachowaniem ich partnera Lwa. Głębia, do której jest przygotowany Koziorożec, powoduje, że partner Leo zastanawia się nad swoimi własnymi motywami i całym swoim charakterem. Kłamstwa wydają się niemożliwe w tej relacji, ponieważ każde kłamstwo wraca. Tak jak Koziorożec widzi za blaskiem Lwa, tak Leo rzuca światło na ciemność Koziorożca. Nic nie pozostaje ukryte na długo, i gdy tylko jeden z nich próbuje zachować tajemnicę, budzi się nieufność. Jednak w wielu sytuacjach mają tendencję do ufać sobie nawzajem, ponieważ staje się tak oczywiste, że nie ma powodu, by tego nie robić.

Lew i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Ich priorytety różnią się znacznie, a obaj mają silny zbiór osobistych priorytetów w swoim życiu. To coś, co nie będzie łatwo pogodzić, a ci partnerzy mogą spędzać zbyt wiele czasu na próbach udowodnienia sobie nawzajem, dlaczego każdy z nich ma rację co do tego, co jest ważniejsze. Problem tkwi w braku zrozumienia, że każdy z nich ma swoje własne zadanie i rolę do odegrania. Jest daremne naleganie na zmianę priorytetów drugiej osoby, gdy powinny być one różne na początku.

Jeśli wystarczająco sobie wzajemnie szanują, aby zaakceptować pewne znaczne różnice, ich komunikacja może być bardzo satysfakcjonująca i spełniająca dla obu stron. Lew pomoże Koziorożcowi znaleźć bardziej pozytywne i kreatywne spojrzenie na każdą sytuację, a Koziorożec dostarczy Lewowi głębi i poważnych intencji, których potrzebuje. Kiedy połączą swoje umiejętności organizacji, każdy zrobiony plan może być doskonały.

Lew i Koziorożec: Emocje

Relacja między partnerem Lwa a Koziorożcem może być prawdziwie emocjonalnie trudna, nie dlatego, że nie kochają się nawzajem, ale dlatego, że tak właśnie jest. Ciepłe emocje Lwa łatwo zostają stłumione i pogrzebane, a bez możliwości wyrażenia miłości Lew może stać się dość przygnębiony. Z kolei czas, jaki Koziorożec potrzebuje, aby zbudować potrzebną im emocjonalną historię, będzie brutalnie przerwany przez ognistego partnera Lwa. To może ich zranić lub skłonić do przekonania, że Leo nie jest dla nich odpowiednią osobą, choć mogą być atrakcyjni, inteligentni, zdolni czy piękni.

Problem tego związku tkwi w sposobie, w jaki budują emocje, a ich najlepsze szanse są w czasie i cierpliwości, czego Leo rzadko posiada, a czym Koziorożec rządzi. Nie ma innego sposobu, aby zdobyć serce partnera Koziorożca i odkryć, że też potrafią być ciepli. Jeśli w ich poprzednich emocjonalnych relacjach było zbyt wiele bólu, obaj partnerzy mogą być prawie zbyt uparci, aby dotrzeć do momentu, w którym mogliby się naprawdę zakochać.

Lew i Koziorożec: Wartości

Lew i Koziorożec cenią sobie dobrze zorganizowane osoby, prezentacje i plany. Lew nie jest wielkim twórcą planów, wolałby płynąć z nurtem i patrzeć tylko kilka dni naprzód, a szanuje zdolność Koziorożca do skupienia się na ostatecznym celu i ważeniu każdego kroku. Jednak wrażliwe, spokojne, emocjonalne centrum, które ceni Koziorożec, nie występuje w Leo, i chyba że są naprawdę zainspirowani swoim partnerem Leo, mogą odebrać im wartość tylko ze względu na preferencje. Leo ceni bezpośrednich, szczerych ludzi o wielkich uśmiechach, i jak tylko ocenią Koziorożca za to, że nie uśmiecha się przez cały czas, mogą równie dobrze zakończyć związek.

Lew i Koziorożec: Wspólne działania

Aktywności, które mogą wspólnie podejmować ci partnerzy, zależą w dużej mierze od ich priorytetów, jeszcze raz. Jeśli Lew chce się ustatkować, może znaleźć interesujące spędzanie czasu w typowy dla Koziorożca sposób. Z kolei jeśli Koziorożec potrzebuje dodatkowej energii i zapału, chętnie pójdą za Leo w ich wybranych działaniach. Najważniejszą rzeczą w ich relacji jest dobry timing. Jeśli go nie ma, będą po prostu opierać się, uparcie nie robiąc niczego, czego druga osoba chce zrobić.


Lew i Koziorożec: Podsumowanie

Jeśli spotkają się we właściwym momencie, Lew i Koziorożec mogą dogadywać się bardzo dobrze. Głównym problemem w ich związku jest różnica w priorytetach, których niekoniecznie dzielą, oraz pasja lub determinacja, którą oboje mają. To nie jest łatwe zadanie, pogodzenie Saturna z Słońcem, ale przynosi wielkie korzyści, gdy zostanie wykonane. Struktura, jaką Leo może otrzymać, i kreatywność, którą mogą razem rozwijać, mogą ich unieść do dokładnie tego, czego pragnęli, choć niekoniecznie tego, czego oczekiwali.


You cannot copy content of this page