Lew i Rak
Lew i Rak

Lew i Rak: Namiętność i intymność

Lew i Rak tworzą bardzo interesującą parę, ponieważ są jedynymi znakami zodiaku rządzonymi światłami na niebie, które nie są planetami – Słońcem i Księżycem. Mimo że nie mają wiele wspólnego, w astrologii reprezentują męża i żonę, są królem i królową zodiaku. Niestety, znamy niezadowalającą naturę seksu między królem a królową.

Aspekt seksualny ich relacji zależy od głębokości ich emocji. Jako znaki o silnym emocjonalnym charakterze, każdy na swój sposób, mają tendencję do wyrażania miłości w różny sposób, co może być nieco trudne do pogodzenia w sferze seksualnej. Jako znak ognia, Lew jest bardziej otwarcie namiętny, co może przestraszyć Raka. Rak jest delikatny i wrażliwy wystarczająco, aby sprawić, że ich partner Lew poczuje się winny ze względu na swoją naturę, albo Lew może po prostu mieć trudności z okazywaniem czułości w taki sposób, w jaki Rak tego potrzebuje. To tak, jakby lew i sarna rozpoczęły relację seksualną i choć nie chcą sobie nawzajem szkodzić, ich pierwotne zachowanie zdaje się pociągać ich w tym kierunku.

Mimo to, ze względu na swoje rządy, mogą się dość zbliżyć i dzielić pięknymi emocjami podczas swoich spotkań seksualnych. Chociaż nie będzie w nich zbyt wiele ekscytacji, mogą być wystarczająco satysfakcjonujące dla obu partnerów, jeśli nie oczekują dzikiego życia seksualnego. Aby znaleźć wspólny grunt, naprawdę muszą być cicho i słuchać potrzeb drugiej osoby.

Lew i Rak: Zaufanie

Mówi się, że Lew chce być w centrum uwagi wszystkich. To jest częściowo prawda, Lew jest urodzonym artystą, bardziej lub mniej wspieranym, aby nim zostać. Jednak ich potrzeba popisów może irytować Raka, ale nie powinna zagrażać zaufaniu. Jeśli Rak czuje się kochany, nie ma powodu, by wątpić w partnera tylko ze względu na jego naturę. Niemniej jednak, różnice między nimi mogą prowadzić do tajnego poszukiwania bardziej kompatybilnych partnerów, co łatwo jest wyczuć dla obojga.

Lew i Rak: Komunikacja i inteligencja

Rak i Lew, rządzeni przez Księżyc i Słońce, reprezentują podświadomy i świadomy umysł. Nawet jeśli mają wspólne zainteresowania, często mają dziwnie różne spojrzenie na tę samą rzecz. Często będą się oddalać od siebie w miarę postępu rozmowy. Księżyc odbija światło Słońca, ale krąży wokół Ziemi. To byłoby w porządku, gdyby Słońce nie było tak przyzwyczajone do faktu, że wszyscy krążą wokół niego. To tłumaczy, co się dzieje w ich związku, gdy Lew zaczyna mówić. Chociaż świeci, Rak zwraca znacznie większą uwagę na kogoś innego lub na pomysł ziemskich rzeczy, które mogliby mieć razem, niż na swojego partnera Lwa.

Podstawą ich komunikacji powinny być rzeczy, które jeszcze mają być odkryte. Wszystkie tajemnice, które czekają na rozwiązanie, mogą być dobrym punktem wyjścia, ponieważ oboje muszą zrozumieć rzeczy, każde w swojej dziedzinie dominacji. Najlepszą możliwością, jaką mają, jest to, że rzeczy potrzebują światła, rzuconego na nie z dwóch różnych kątów. Jeśli mają wystarczający szacunek dla siebie nawzajem, mogą wiele się nauczyć z pasywnego i aktywnego podejścia do życia.

Lew i Rak: Emocje

Możemy powiedzieć z pewnością, że ich emocje są naprawdę piękną rzeczą. Oba znaki reprezentują miłość i choć nie jest to ten sam rodzaj miłości, jest to emocja, czysta i prosta. Rak to znak wodny, który reprezentuje matczyną miłość i wszystkie emocje w rodzinie. Chociaż to nie zawsze jest obietnica szczęścia, głębokość miłości ukrytej wewnątrz jest magiczna. Z drugiej strony, Lew to znak ognia, radości, pierwszych miłości, zabawy i seksu. Ich serce jest ciepłe i wielkie, ponieważ Lew reprezentuje nasze wewnętrzne dziecko, a ich lojalność jest niezmieniona, gdy zdecydują się ją komuś dać.

Główny problem tutaj polega na ich połączeniu, ponieważ Rak musi spojrzeć komuś w oczy i poczuć miłość, podczas gdy Lew chce wykrzyczeć ją na cały świat. To może wydawać się nieprawdziwe dla Raka, tak samo jak Lew może dostrzec w Raku coś, co raczej ograniczy ich niż pozwoli latać. Oboje mają znaki przeciwne tradycyjnie rządzone przez Saturna i to dokładnie dlatego mogą rozpoznać prawdziwą jakość swojego związku, ponieważ każde z nich odgrywa przeciwną rolę, by się czegoś nauczyć. Zazwyczaj nie jest to coś, co może trwać bardzo długo i prawdopodobnie oboje będą szukać kogoś, kto bardziej odpowiada obrazowi z ich siódmego domu.

Lew i Rak: Wartości

Po prostu nie cenią tego samego. Chociaż to jest punkt, w którym odchodzą od siebie, zazwyczaj długo zajmuje im zrozumienie tego faktu. Dla Raka ważne są czułość, emocje, rodzina i stabilne życie z kimś, podczas gdy dla Lwa ważna jest inicjatywa, pasja, energia i skupienie. Rzadko zdarza się, że coś będzie miało dla nich taką samą wartość lub zostanie umieszczone w tym samym miejscu na ich listach priorytetów.

Lew i Rak: Wspólne działania

Pomaga w tym fakt, że Lew chętnie śpi przez 20 godzin dziennie. To sprawi, że będą dostępni w domu. Chętnie będą również obsługiwani śniadaniem, obiadem i kolacją, a kto lepiej przygotuje te posiłki niż troskliwy Rak. Jednak gdy opuszczają dom, będą chcieli odwiedzać różne miejsca. Rak będzie chciał odwiedzić swoich bliskich przyjaciół, zwłaszcza jeśli mają dzieci, i iść na spacer nad jeziorem lub romantyczny wieczór w kinie.

Cokolwiek by robili, lubią to z odrobiną intymności. Jakby się temu przeciwstawiając, Lew będzie chciał spędzać czas w miejscach, gdzie mogą być widziani. Jego partner musi błyszczeć przed innymi i trzymać go za rękę, gdy wszyscy inni będą bić brawo. To nie jest często coś, co Rak będzie gotowy zrobić, ponieważ nie lubi być w centrum uwagi. Z drugiej strony, Lew może pójść na kompromis, ale ostatecznie nie będzie szczęśliwy, jeśli jego potrzeby społeczne nie zostaną zaspokojone.


Lew i Rak: Podsumowanie

Mimo że Księżyc odbija światło od Słońca, znak Raka naprawdę nie widzi Lwa jako źródła całej swojej radości. Lew to znak, który powinien szerzyć radość i miłość aktywnym podejściem do każdej ze swoich relacji. Jak to możliwe, że Rak jest odporny? Najprawdopodobniej dlatego, że Księżyc krąży wokół Ziemi, a nie Słońca.

Są oni wyjątkowi, to na pewno. Oboje są silnymi jednostkami, każdy na swoim własnym poziomie. Ich brak zrozumienia i emocjonalnego kontaktu można wytłumaczyć tym, że oboje mają misję szerzenia miłości wobec mniej szczęśliwych znaków zodiaku. Nie każdy rodzi się z emocjonalnym nurtem jak Rak i ogromnym, ciepłym sercem jak Lew. Gdyby trzymali całą tę miłość dla siebie, niektóre nieszczęsne dusze prawdopodobnie szukałyby ich bezcelowo, a świat byłby o wiele smutniejszym miejscem.