Lew i Waga
Lew i Waga

Lew i Waga: Namiętność i intymność

Lew i Waga: Kiedy Lew i Waga się spotykają, nie potrzebują wiele czasu, aby stworzyć zdrowe życie seksualne. Dzięki pewności siebie Lwa i seksualności Wagi, zwykle inspirują się nawzajem, stając się wspaniałymi kochankami razem. Ich życie seksualne zazwyczaj przepełnione jest szacunkiem, a czują się swobodnie eksperymentując razem. Jeśli związek opiera się na silnej wzajemnej atrakcji, mogą cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym przez bardzo długi czas.

Lewowi nie przeszkadza być widocznym, a Waga jest znakiem, który reprezentuje opinię publiczną. Chociaż to również odzwierciedla ich preferencje seksualne, zwykle zachowują się przyzwoicie w miejscach publicznych. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek ograniczenia, będą musieli odgrywać swoje namiętne scenariusze w każdej chwili i w każdym miejscu, w którym mają szansę być sam na sam, chociażby na minutę. Waga jest znakiem wywyższenia Saturna i dla nich łatwo jest czekać i być racjonalnym, ale przy namiętnym Lewie trudno im zachować kontrolę.

Lew i Waga: Zaufanie

Lew i Waga nie często dzielą związek oparty na wzajemnym zaufaniu. Problem wynika stąd, że mają różne pojęcie o Słońcu, ponieważ rządzi Lwem, a w Wadze jest w spadku. Dodatkowo Lew to znak upadku Neptuna, a Waga często wyczuwa nieuczciwość za pewnością siebie Lwa, jeśli taka występuje. Problem tkwi w tym, że obydwaj lubią być widoczni, ale w zupełnie inny sposób. Lew chce pokazać wszystko, co ma, a Waga chce uzyskać aprobatę innych ludzi. Żaden z nich nie rozumie drugiego, co może prowadzić do zazdrości i nieufności. Jeśli chcą utrzymać relację opartą na zaufaniu, muszą znaleźć aprobatę i odpowiednią publiczność w sobie nawzajem. Dopiero wtedy będą mogli poszukiwać tych rzeczy u innych ludzi bez wzbudzania podejrzeń.

Lew i Waga: Komunikacja i inteligencja

Jeśli chodzi o racjonalny aspekt ich relacji, Lew i Waga mają bardzo korzystny sposób wspierania osobowości drugiej osoby i komunikowania się. Sekstyl między ich Słońcami zwykle umożliwia wzajemny szacunek i pomaganie sobie w budowaniu silniejszych osobowości, wolnych od jakiejkolwiek oceny. Ich elementy – Ogień i Powietrze – doskonale do siebie pasują, a każdy pomysł Wagi spotyka się z namiętnym podejściem Lwa. Ich komunikacja jest szybka i inspirująca, chociaż czasami trudno jest ją ugruntować w konstruktywne pomysły, jeśli Waga nie polega na zimnym i racjonalnym związku ze Saturnem.

Problem pojawia się, jeśli Waga odczuwa zazdrość wobec Lwa z powodu jego czasem nieuzasadnionej pewności siebie i wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa. Jedynym sposobem, żeby Waga nauczyła się być pewna siebie, jest zaakceptowanie tej zdolności Lwa jako najlepszej części ich pięknej osobowości. Jeśli Waga zacznie oceniać Lwa, tworząc założenia na temat jego zachowania, które nie są spełniane, wzajemny szacunek zblednie, a oboje nie zrozumieją istoty swojego związku.

Lew i Waga: Emocje

Te dwa znaki reprezentują nasze miłosne relacje i małżeństwo, i kiedy spojrzysz na tę parę, zobaczysz, że ich miłość do siebie jest prawdziwa, oczywista, widoczna i prowadzi ich w określonym kierunku. Nigdy nie skończą w związku bez przyszłości, a ich wiara w miłość skieruje ich ku małżeństwu, dzieciom i starości razem, jeśli tylko mają wystarczające zaufanie i miłość. Rządzone przez Słońce i Wenus, te znaki reprezentują jeden z podstawowych cykli miłości, który często wiąże się z okresami ośmiu lat. Jeśli pozostaną razem dłużej niż to, mogą równie dobrze pójść do ołtarza i mieć mnóstwo dzieci.

Lew i Waga: Wartości

Dla Lwa nie ma większej wartości niż silna osobowość i ich własna duma oraz bohaterstwo. Z kolei Waga ceni sprawiedliwość i zdolność do bycia bohaterem – czego często uważa, że jej brakuje. Są doskonale dopasowani, jeśli chodzi o sprawy Słońca, i uzupełniają się nawzajem w sposób pomagający im odkrywać siebie i swoje umiejętności oraz siły. Problem w tej parze leży w ich relacji do Saturna, gdyż Lew jest w jego upadku, a Waga go wywyższa. Choć może to być lekcja do nauki, nierówna akceptacja odpowiedzialności może ich rozdzielić. Lew musi być poważny i zdać sobie sprawę, jaka jest jego odpowiedzialność, aby wpasować się w to, co Waga ceni najbardziej – niezawodność i takt.

Lew i Waga: Wspólne działania

Jest pewna dziwna podobieństwo w tempie tych znaków. Lew jest znakiem Ognia i nie powinien być tak wolny jak znak Wody czy Ziemi. Waga należy do elementu Powietrza i powinna być szybsza niż jakikolwiek inny element. Ale patrząc na te dwa znaki, zobaczysz, że Lew chciałby spać 20 godzin dziennie, a Waga musi wszystko przemyśleć dwa razy i ostrożnie wybierać aktywności i słowa, które chce wypowiedzieć. To nie brzmi zbyt szybko, prawda? Jeśli mają te same zainteresowania, mogą mieć nieskończone możliwości wspólnych aktywności. Będą najbardziej cieszyć się wydarzeniami “na czerwonym dywanie” i eleganckimi spotkaniami, gdzie mogą się pokazać światu.

Największym problemem w ich wyborze aktywności leży w niezdecydowanej naturze Wagi, której Lew po prostu nie rozumie i zazwyczaj nie ma dla niej cierpliwości. To właśnie tutaj mogą ulec pokusie “pomocy” w podjęciu decyzji, przejmując stery i decydując za nią. Może to prowadzić do wzajemnego braku szacunku, nawet jeśli wydaje się to małym szczegółem, którego nikt nawet nie zauważyłby. Muszą dać sobie nawzajem czas i pozostać jak najbardziej niezależni.


Lew i Waga: Podsumowanie

Jeśli chcesz podsumować związek Lwa i Wagi, musisz zrozumieć, że ich więź obejmuje piękne i wymagające godności Saturna i Słońca. Mają wiele do nauczenia się od siebie nawzajem, a głównym celem ich relacji jest osiągnięcie punktu wspólnego szacunku i odpowiedzialności w doskonałej równowadze sił. Czasami będzie im trudno pokonać potrzebę rywalizacji, próbując ustalić, kto jest lepszą, mądrzejszą czy bardziej zdolną osobą. Nawet jeśli im się to nie uda, ich związek będzie czymś, czym będą się cieszyć i czym będą chwalić publicznie.


You cannot copy content of this page