Panna i Waga
Panna i Waga

Panna i Waga: Namiętność i intymność

Panna i Waga: Zgodność seksualna i intymność między Panną a Wagą nie wydają się być najlepszym wyborem. Panna jest znakiem ziemskim, rządzonym przez Merkurego, który polega głównie na intelekcie, podczas gdy Waga jest znakiem powietrznym, rządzonym przez Wenus, i nie może być bardziej różna od nieśmiałej natury Panny czy praktycznego podejścia do seksu. Prawdopodobnie obie strony będą oszalałe z powodu siebie nawzajem – jedna z nich będzie obsesyjnie próbować utrzymać porządek i unikać jakiegokolwiek kontaktu emocjonalnego, a druga będzie konsekwentnie poszukiwać duchowej miłości i partnera, z którym naprawdę będzie można rozmawiać.

Często nie czują wzajemnej atrakcji, a gdy rozpoczynają relację seksualną, muszą zmierzyć się z wyzwaniem tempa. Panna będzie chciała poruszać się powoli, i chociaż jej zmienna natura sprawia, że jest dość elastyczna, często nie wystarcza to, by dorównać szybkości Wagi, która jest powietrzna. Jednak mogą znaleźć złoty środek, gdy Waga polegnie na swoim wysławianiu Saturna i zwolni, a Panna dostosuje się i zmienia się szybciej.

Jeśli odnajdą idealny czas, obie strony mogą wciąż być nieusatysfakcjonowane. Panna spodziewała się bajkowego połączenia, widząc obraz, jaki Waga prezentuje, i znajdzie wiele wad w podejściu partnera. Waga nie toleruje zbyt wielu krytyk, a prawdopodobnie będzie uważać Pannę za nudną, sztywną i nieświadomą jakiejkolwiek emocjonalnej więzi, którą chcieli nawiązać. Aby ta relacja seksualna mogła się powieść, muszą skoordynować emocje, które dają i otrzymują. Dopiero wtedy będą w stanie zaspokoić siebie nawzajem.

Panna i Waga: Zaufanie

To dobre, że Waga wywyższa Saturna, a ich potrzeba sprawiedliwości jest w wielu przypadkach bardziej niż oczywista. Gdyby tak nie było, Panna by zlekceważyła każde ich słowo na samym początku. Pomiędzy nimi jest wiele napięcia, ponieważ nie rozumieją pierwotnej natury drugiej osoby. To nie jest tak bardzo kwestia zaufania, ale zaczyna nim być, gdy kurz opada. Nie ma możliwości wytłumaczenia nieśmiałej, introwertycznej Pannie, dlaczego Waga musi mieć wszystko na wierzchu. Jeszcze mniej jasne jest, dlaczego tak wiele uwagi musi być poświęcone ich związkowi, albo dlaczego partner Wagi flirtuje z każdym, kto wygląda przyzwoicie. Z drugiej strony, Waga nie ufa naprawdę kaprysom Panny i uważa jej lęk przed wyrażaniem się, jakby miała coś do ukrycia.

Panna i Waga: Komunikacja i inteligencja

Będą się doskonale rozumieć, o ile będą rozmawiać o odpowiedzialnościach i poważnych sprawach życiowych, takich jak wybory zawodowe i dochody. To może utrzymać ich w dość dobrym miejscu przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli mają takie same zainteresowania zawodowe lub mają cel, by wspierać się nawzajem w nauce i rozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie. Nawet jeśli dotkną tematu kontaktu emocjonalnego, wciąż będą się zgadzać przez pewien czas. Obydwoje cenią racjonalne wybory i inteligentne posunięcia.

Jednak w pewnym momencie prawdziwe emocje wyjdą na powierzchnię u jednego z partnerów i mogą zdać sobie sprawę, że komunikacja między nimi już nie jest możliwa. Gdy jeden z nich musi poradzić sobie z osobistym problemem, drugi wydaje się zastygać, tracąc zdolność do współczucia lub bliskości. Problem tkwi w tym, że ich związek opiera się na połączeniu umysłowym, co wpływa na brak prawdziwej miłości wzajemnej i brak ciepłego słowa w ważnym momencie.

Panna i Waga: Emocje

Ich kontakt emocjonalny opiera się na punkcie ich komunikacji, ponieważ żyją w dziwnej współistnieniu. Nie ma pary bardziej skłonnej do oddzielania się emocjonalnie niż ta. Może to prowadzić do wielu niezadowolenia po obu stronach, z obiema stronami niezdolnymi do zakończenia relacji, w której się nie czują dobrze.

Panna to znak, w którym Wenus znajduje się w upadku, a jest to władca Wagi i planeta, która obok Księżyca reprezentuje nasze emocje. Wartość i stabilność emocji, które musi znaleźć Waga, zdaje się tracić na znaczeniu, gdy pojawia się racjonalna Panna. Waga natychmiast dopasuje się do oczekiwań swojego partnera, starając się być głosem rozsądku, bardziej racjonalnym, niż w rzeczywistości jest. Z biegiem czasu emocje, które odrzucili, będą się kumulować, powracając w nagłej fali, której nie można powstrzymać. Nie sposób kontrolować emocjonalnej natury Wagi, i jest to coś, czego oboje nauczą się w tej relacji.

Panna i Waga: Wartości

To para, która będzie cenić te same rzeczy, dopóki nie odkryją, że to po prostu nieprawda. To dziwne oszustwo, które pojawia się między nimi, jak gdyby oboje byli w stanie praktykować coś zupełnie poza ich zasięgiem. Wina, którą podświadomie będą czuć za ignorowanie emocji drugiej osoby (i swoich własnych), wypleni satysfakcję między nimi i pozostawi ich w zdziwieniu – jak może dwoje ludzi, którzy cenią tak wiele podobnych rzeczy, cenić coś zupełnie innego pod koniec relacji?

Panna i Waga: Wspólne działania

Panna to znak zmienny i będzie łatwo dostosowywać się do pragnień swojego partnera. Waga jest taktowna i rozważna wystarczająco, aby Panna nie czuła się źle z powodu swoich wyborów. Rzadko zdarza się coś skrajnego w ich kontakcie i głównie będą cieszyć się typowymi działaniami partnerskimi. Nawet ich tempo może być dobrze zsynchronizowane, ponieważ Panna jest znacznie szybsza od pozostałych znaków ziemskich, podczas gdy niezdecydowanie Wagi sprawia, że są dość powolni. Muszą jednak zwracać szczególną uwagę, gdy Panna pomaga w podejmowaniu decyzji, aby nie jeszcze bardziej zranić już uszkodzonego ego Wagi. Może to prowadzić do poważnych problemów nie tylko w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłych działań, ale również w wzajemnym szacunku.


Panna i Waga: Podsumowanie

Panna i Waga mogą stworzyć bardzo satysfakcjonującą więź intelektualną, pod warunkiem że będą szanować uczucia drugiej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, ta relacja czasami może się powieść, a partnerzy mogą zsynchronizować swoje tempo, wybierać odpowiednie aktywności i zbudować satysfakcjonujące życie seksualne przy wystarczającej cierpliwości i trosce. Jednak mogą mieć poważny problem z zrozumieniem emocji, a najtrudniejsze do pogodzenia będą ich delikatne ego. Panna, chcąc zadowolić, łatwo przejmie odpowiedzialność i podejmie decyzje, które Waga powinna podjąć. To doprowadzi do poczucia niższości u Wagi i utraty szacunku wobec partnera Panny. Jeśli ten problem pozostanie nierozwiązany, ich relacja może się zakończyć z powodu braku szacunku, o czym oboje nie byli w stanie mówić.


You cannot copy content of this page