Rak i Byk
Rak i Byk

Rak i Byk: Namiętność i intymność

Rak i Byk – komuś może wydawać się, że są to dwa z najmniej seksualnych znaków w całym zodiaku. Jest to instynktowne założenie oparte na fakcie, że oba znaki nie przywiązują dużej wagi do Marsa, co oznacza, że nie przejmują się instynktownym seksem. Prawdopodobnie nigdy nie mieliby ochoty na seks tylko dla samego seksu, ale w żadnym przypadku nie oznacza to, że są aseksualni.

Byk to znak przyjemności fizycznej. Rządzony przez Wenus, planetę kobiecej seksualności, Byk musi podchodzić do swoich doświadczeń seksualnych z taką samą starannością, jak do każdej innej rzeczy w swoim życiu. Muszą widzieć, dotykać, wąchać, czuć wszystko na ciele partnera i czerpać przyjemność z zaspokajania ich potrzeb. Z potrzeby bliskości Raka i braku zdolności do lekkiego i beztroskiego prowadzenia życia seksualnego, Byk wydaje się mieć doskonały sposób na ich zrelaksowanie i zbudowanie zaufania w ich relacji seksualnej.

Z brakiem Marsa wiąże się brak inicjatywy, co może stanowić problem w kwestii seksu. Jeśli żaden z nich nie ma większego napędu seksualnego niż miłość do jedzenia, mogą znaleźć się w aseksualnym związku, w którym będą leżeć w domu, gotować, jeść i przybierać na wadze przez cały dzień.

Rak i Byk: Zaufanie

Kiedy Rak i Byk zakochują się w sobie, opierają swoją całkowitą relację na uczuciach wobec swojego partnera. Niewiele można ukryć przed tym wrażliwym, “szóstym” zmysłem, który potrafią podzielić, gdy się łączą. Wymagałoby wiele, aby złamać ich zaufanie, co z pewnością oznaczałoby koniec ich związku. W większości sytuacji żaden z nich nie odczuwa potrzeby zdrady partnera, ponieważ ich celem jest to samo – miłość, rodzina i dom.

Rak i Byk: Komunikacja i inteligencja

Dzielą wiele różnych zainteresowań i łatwo rozmawiają o swoim związku. Żaden z tych znaków nie mówi wiele, ale są doskonale w stanie zrozumieć milczenie drugiej osoby i przypisywać każdemu słowu dużą wagę. Ich najczęstsze tematy to miłość, dom i dzieci, z wyjątkiem sytuacji, gdy czują się niegotowi lub są zbyt młodzi. Ważne jest zrozumienie, że nie są to jedynie kwestie, które mają na uwadze. Niezależnie od ich obecnych zainteresowań, będą je komunikować w powolny, wrażliwy sposób, prowadząc rozmowę do punktu głębokiego wzajemnego zrozumienia.

Jednak Byk może być naprawdę uparty czasami. Nie ma to znaczenia, czy mają rację czy nie, ponieważ po prostu zamykają się na dalszą rozmowę, jak tylko dotknięta zostanie jedna z ich prawdziwych przekonań. Rak nie może zrobić wiele w takiej sytuacji. Mogą spróbować być jeszcze bardziej delikatni i pełni współczucia. Jeśli są blisko oświeceni, na pewno to zadziała. Jeśli nie, stają się bardzo emocjonalni i odkrywają, że ich partner Byk w rzeczywistości doprowadza ich do szału. W rezultacie Byk będzie postrzegał swojego partnera jako prawdziwego wariata, machającego rękami bez powodu i nie wykazującego żadnego racjonalnego zachowania.

Rak i Byk: Emocje

Rak i Byk są władcami całego ciepłego, ziemskiego świata emocji. Jest to nie tylko ze względu na ich wrażliwość, ale również na kombinację ich wyrażania emocji, która jest niemal niewyobrażalna. Podczas gdy Rak odczuwa, czuje i dba o swojego partnera Byka na poziomie emocjonalnym, Byk odwzajemnia miłość poprzez fizyczną czułość, materialne bezpieczeństwo i delikatne dotknięcie praktycznego zmysłu, którego potrzebuje Rak. Kiedy ten cykl powtarza się kilka razy, ich miłość wydaje się być reakcją łańcuchową, która nigdy nie przestanie rosnąć.

Jeśli spotkają się w sprzyjających okolicznościach, kiedy nie będą musieli walczyć o siebie ani o możliwość ich miłości, każde emocje powinny po prostu budować się na poprzednich, a sprawy między nimi powinny przebiegać płynnie. Ale jeśli napotkają przeszkodę jakiejkolwiek natury, zanim ich miłość do siebie się rozwinie, prawdopodobnie zostaną zniechęceni i nigdy nie odkryją tego, co mogli poczuć, gdyby tylko walczyli dla siebie nawzajem. Jeśli się zakochają, nie zabraknie im energii do walki o swoją relację, bez względu na przeszkody.

Rak i Byk: Wartości

Przede wszystkim obaj cenią życie i spokój. Ponieważ Księżyc jest władcą znaku Raka i podniesiony w Byku, obaj głęboko cenią wszystko, co Księżyc reprezentuje – rodzinę, współczucie, zrozumienie i błogość.

Jednak może wystąpić pewne rozbieżności w ich spojrzeniu na świat materialny. Rak jest znakiem Wody, bardziej skupionym na wartości emocji, podczas gdy Byk skupi się na bezpieczeństwie finansowym. To zazwyczaj odzwierciedla lęk, którego Byk doświadcza, gdy jego istnienie materialne jest zagrożone. W oczach Raka może to wydawać się powierzchowne, ponieważ mają tendencję do idealistycznego myślenia o rzeczywistości materialnej. Jeśli mają razem rodzinę, te kwestie powinny się załagodzić, ponieważ miłość Raka do ich dzieci połączona z pragnieniem zapewnienia im wszystkiego, czego potrzebują, łatwo zmienia perspektywę Raka i uczy go o prawdziwej wartości pieniędzy.

Rak i Byk: Wspólne działania

Możemy powiedzieć, że mogą oni dzielić się każdą pojedynczą aktywnością, o której którykolwiek z nich pomyśli, ale to nie jest często nazywane “aktywnością”. Przez większość czasu, zwłaszcza jeśli oboje mają wymagające prace, po prostu będą dzielić się aktywnością spania, jedzenia lub robienia niczego. To nie jest pytanie o lenistwo, ale bardziej o przesadzoną potrzebę przyjemności odpoczynku. Gdy się dzielą, wydaje się to mnożyć i rosnąć poza racjonalnymi umysłami obojga.


Rak i Byk: Podsumowanie

Rak i Byk stanowią najłagodniejszą parę w zodiaku. Gdy się zakochają, rzadko znajdują powód do rozstania, ze względu na swoje wspólne emocjonalne cele miłości, zrozumienia, rodziny i poczucia domu. To jest relacja, która wydaje się być perpetuum mobile miłości, jeśli obaj partnerzy nie mają już zbyt wielu emocjonalnych bagaży, które sprawiają, że są niezdolni do dawania i otrzymywania takiej głębi emocji. Nawet jeśli mają, bez przeszkód na drodze, prawdopodobnie nauczą się wybaczać i zapominać, gdy przepływ ich relacji prowadzi ich do tego, czego zawsze pragnęli.


You cannot copy content of this page