Rak i Koziorożec
Rak i Koziorożec

Rak i Koziorożec: Namiętność i intymność

Rak i Koziorożec są przeciwstawiającymi się znakami i istnieje silne przyciąganie między nimi. Kiedy się spotykają, budzi się pasja i stają się doskonałymi kochankami dla siebie nawzajem. Cierpliwość, jaką Koziorożec ma dla swojego partnera, jest czymś, czego Rak naprawdę potrzebuje, aby się zrelaksować i zacząć odczuwać popęd seksualny. Koziorożec potrzebuje kogoś, kto działa z prawdziwymi emocjami, ale także kogoś, kto nie lekceważy seksu. Istnieją przedstawiciele Koziorożca, którzy mieli wielu partnerów, ale prawdopodobnie nigdy nie będą z tym, kto nie ma orientacji rodzinnej i emocjonalnej w relacjach fizycznych.

Intymność, jaką Rak może stworzyć, jest dokładnie zgodna z tym, czego brakuje Koziorożcowi. W znaku Koziorożca brakuje miłości, domu i ciepła, a partner Rak potrafi to uleczyć dzięki swojemu wyjątkowo współczującemu podejściu. To może prowadzić do roztopienia emocjonalnego stanu Koziorożca i znacznego polepszenia stanu ich życia seksualnego.

Rak i Koziorożec: Zaufanie

Choć Koziorożec może wydawać się ufny, jest prawdopodobnie jednym z najmniej ufających znaków zodiaku. Nie tylko znak Ryb jest w ich trzecim domu, reprezentującym ich sposób myślenia, ale często kierują się paniką w swoich intymnych relacjach. Kiedy przedstawiciel Koziorożca zakochuje się, zrozumie, że jego partner musi widzieć zaufanie, i to właśnie pokaże. Jednak mogą mieć trudności z wierzeniem w cokolwiek, co powie im partner, dopóki nie zostanie udowodniona pewna konsekwencja lub nie zostanie sprawdzone u innych ludzi.

Na szczęście w świecie Raka zazwyczaj nie ma niczego brzydkiego i tajemniczego do znalezienia, ponieważ ich wartości moralne są tak wysokie, jak wywyższenie Jowisza w ich znaku. Dopóki Rak czuje oddanie Koziorożca, nie będzie kwestionować jego działań. Dlatego Rak może łatwo wyczuć brak zaufania ze strony partnera, udawać, że tego nie zauważył i uznać to za urocze, a nie odpychające.

Rak i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

To para, która ma najdziwniejszą wspólną cechę – genetykę. Oczywiście nie dosłownie, ale często dzielą swoje wyobrażenie o relacji, jaką mieli ich odlegli krewni, może wieki temu. W naszym emocjonalnym ciele są informacje o każdej emocji, jaką odczuli nasi przodkowie i nie wiedzieli, jak sobie z nią poradzić lub jak jej użyć. To właśnie tu Rak i Koziorożec się łączą jako znaki rodziny, z której pochodzimy, i rodziny, którą stworzymy.

Ci partnerzy mogą mieć wrażenie, że znali się wcześniej, zanim naprawdę się spotkali. Ich wzajemna sympatia będzie wydawać się znajoma i ciepła, jakby dorastali w tym samym domu, choć okoliczności mogą być zupełnie inne. To może sprawić, że będą w stanie rozmawiać o wszystkim, ponieważ istnieje bliskość w relacji tych dwóch znaków, która jest nie do wytłumaczenia dla innych.

Jednak jeśli to emocjonalne więzi nie pojawiają się od pierwszego impulsu, Koziorożec może być bardzo trudny do rozmowy z perspektywy Raka. Muszą się połączyć na bardzo głębokim poziomie, w przeciwnym razie będą mieli przeciwstawne cele, a Koziorożec może wydawać się osobą obsesjonalnie zapatrzoną w karierę, bez emocji, podczas gdy Rak może wydawać się przywiązującym się do domu (niezależnie od tego, czy jest mężczyzną czy kobietą). Oboje powinni pamiętać, że jeśli widzą siebie w tym negatywnym świetle, prawdopodobnie tylko uciekają od swojej własnej, wewnętrznej przeciwnej strony, odrzucając szansę na bycie kompletnym.

Rak i Koziorożec: Emocje

Rak i Koziorożec to historia miłości, którą mieli ich przodkowie i która czeka na rozwiązanie. Choć może to brzmieć jak spełnienie marzeń i faktycznie może wywoływać bardzo silne emocje u obojga partnerów, prawie zawsze istnieje karmiczny dług do spłacenia, zanim będą mogli powiedzieć, że są naprawdę szczęśliwi razem. Te znaki reprezentują oś wywyższenia i upadku Jowisza, i ważne jest zrozumienie, że ich stany emocjonalne są ściśle związane z ich oczekiwaniami od siebie nawzajem i od swojego związku.

Są uważane za jeden z najbardziej emocjonalnych i jednego z najmniej emocjonalnych znaków zodiaku. Jeden z nich powinien być zorientowany na rodzinę, a drugi na karierę. Jednak ich emocje często buntują się, jak tylko spojrzą na siebie. Z czasem oboje będą walczyć o bezpieczeństwo i stabilność swojego związku, i choć może być trudno pogodzić te pierwotne różnice emocjonalne, w większości przypadków po prostu znajdą sposób.

Głębokość emocjonalna Koziorożca jest naprawdę trudna do osiągnięcia, ale partner Rak może podchodzić do tego jako do wyzwania życiowego. Kiedy się zwiążą, prawie niemożliwe jest, aby nie pobrali się, nie mieli dzieci i całą pakiet miłości ziemskiej. Jednak mogliby zabrać od siebie tak wiele energii, gdyby próbowali zmieniać siebie nawzajem. Najlepiej, jeśli zaakceptują swoje osobowości jako nieuchronne i niemożliwe do zmiany. To może prowadzić do bardziej rozsądnego przyszłego niż taki, w którym oboje są po prostu zmęczeni sobą nawzajem.

Rak i Koziorożec: Wartości

Obydwaj cenią stabilność i praktyczne podejście. Jako przeciwstawne znaki, mogą wydawać się, że mają przeciwstawne wartości, ale tak naprawdę nie jest to prawda. Obydwaj potrzebują stabilności w swoim życiu i docenią ludzi, którzy dają im poczucie bezpieczeństwa. To prawdopodobnie to, co najbardziej docenią w sobie nawzajem – zdolność obojga do niepoddawania się i niezrzucania, bez względu na to, jak trudne mogą być rzeczy.

Rak i Koziorożec: Wspólne działania

Rak nie jest wybredny, jeśli chodzi o wybór aktywności, które preferuje partner, o ile nie będą mu narzucone lub zbyt agresywne dla jego gustu. Koziorożec jest ostrożny i dokładnie zaplanuje swoje działania z wyprzedzeniem, więc oboje będą mieli czas, aby dostosować się do pomysłu lub zmienić zdanie, jeśli zrozumieją, że to nie to, czego chcą. Będzie im bardzo łatwo porozumieć się, jeśli będą szanować osobowości drugiej osoby. Koziorożec nie będzie chciał chodzić na zakupy po dekoracje do domu, tak samo jak Rak nie będzie chciał nie spać trzy noce z rzędu, próbując zdobyć nowe konto w grze online.


Rak i Koziorożec: Podsumowanie

Rak i Koziorożec są zwykle przeznaczeni do odtworzenia historii miłosnej kogoś, kto żył przed nimi. Wewnętrzna potrzeba naprawienia tego, co jest złamane w naszym drzewie genealogicznym, jest czymś, co nosimy w sobie, ale te znaki Słońca są przeznaczone, aby rozwiązywać karmiczne długi i pozostałe emocje związane z ich rodzinami. Muszą najpierw rozwiązać problemy, jeśli chcą uwolnić się od przeszłości, i dopiero po spłaceniu tego, co trzeba, będą mogli wybrać siebie nawzajem. W większości przypadków jest to miłość na całe życie dla obojga partnerów, i prawdopodobnie wybiorą siebie nawzajem bez wątpliwości.