Rak i Lew
Rak i Lew

Rak i Lew: Namiętność i intymność

Rak i Lew: Rak i Lew tworzą bardzo interesującą parę ze względu na fakt, że są jedynymi znakami w zodiaku rządzonymi światłami na niebie, które nie są planetami – Słońcem i Księżycem. Chociaż nie mają wiele wspólnego, w astrologii reprezentują męża i żonę oraz są królem i królową zodiaku. Niestety, wiemy, jak niezadowalający może być seks między królem a królową.

Aspekt seksualny ich związku zależy od głębokości ich emocji. Jako znaki o wysokim stopniu emocjonalności, każdy z nich na swój sposób wyraża miłość, co może być trudne do pogodzenia w życiu seksualnym. Lew jako znak ognia jest bardziej otwarcie pełen pasji, co może zniechęcić raka. Rak jest delikatny i wrażliwy, wystarczająco subtelny, aby sprawić, że ich partner Leo czuje się winny z powodu swojej natury, albo Leo może po prostu mieć trudności z byciem tak czułym, jak Cancer oczekuje od nich. To tak, jakby lew i sarna nawiązały relację seksualną i chociaż nie chcą sobie wzajemnie szkodzić, ich zachowanie pierwotne wydaje się prowadzić w tym kierunku.

Mimo to, ze względu na swoich władców, mogą się dość zbliżyć i dzielić delikatnymi emocjami podczas swoich spotkań seksualnych. Chociaż nie będą one zbyt ekscytujące, mogą być wystarczająco satysfakcjonujące dla obojga partnerów, jeśli nie oczekują dzikiego życia seksualnego. Aby znaleźć kompromis, naprawdę muszą być cicho i słuchać potrzeb drugiej osoby.

Rak i Lew: Zaufanie

Mówi się, że Lew lubi być w centrum uwagi wszystkich. To jest częściowo prawda, ponieważ Lew to naturalny performer, któremu los sprzyjał w roli takiej. Jednak ich potrzeba popisywania się może irytować raka, ale nie jest to powód do utraty zaufania. Jeśli rak czuje się kochany, nie ma powodu, by wątpić w partnera tylko ze względu na ich naturę. Niemniej jednak różnice między nimi mogą prowadzić do tajnego poszukiwania bardziej kompatybilnych partnerów, co łatwo jest wyczuć dla obu stron.

Rak i Lew: Komunikacja i inteligencja

Rak i Lew, rządzeni przez Księżyc i Słońce, reprezentują podświadomy i świadomy umysł. Nawet jeśli mają wspólne zainteresowania, często będą mieli dziwnie różne spojrzenie na tę samą rzecz. Często po prostu oddalą się od siebie w miarę postępu rozmowy. Księżyc odbija światło Słońca, ale krąży wokół Ziemi. Byłoby to w porządku, gdyby Słońce nie było tak przyzwyczajone do tego, że wszyscy krążą wokół niego. To wyjaśnia, co się dzieje w ich związku, gdy Lew zaczyna mówić. Chociaż świeci, Rak skupia znacznie większą uwagę na kimś innym lub na idei ziemskich rzeczy, które mogliby mieć razem, niż na swoim partnerze Lwie.

Podstawą ich komunikacji powinny być sprawy, które mają jeszcze zostać odkryte. Wszystkie tajemnice, które są tam do rozwiązania, mogą być dobrym punktem wyjścia, ponieważ obaj potrzebują zrozumieć rzeczy, każdy w swojej własnej dziedzinie dominacji. Najlepszą możliwością, jaką mają, jest skupienie się na sprawach, które wymagają oświetlenia z dwóch różnych kątów. Jeśli mają wystarczający szacunek dla siebie nawzajem, mogliby się wiele nauczyć z pasywnego i aktywnego podejścia do życia.

Rak i Lew: Emocje

Możemy powiedzieć z pewnością, że ich emocje są prawdziwie piękną rzeczą. Oba znaki reprezentują miłość, chociaż nie jest to ten sam rodzaj miłości, to jest emocja, czysta i prosta. Rak jest znakiem Wody, który reprezentuje miłość matczyną i wszystkie emocje związane z rodziną. Chociaż to nie zawsze jest obietnica szczęścia, głębia wszystkich miłości, które się skrywają wewnątrz, jest magiczna. Z drugiej strony Lew to znak Ognia, radości, pierwszych miłości, zabawy i seksu. Ich serce jest ciepłe i duże, ponieważ Lew reprezentuje nasze wewnętrzne dziecko, a ich lojalność jest niezmienialna, gdy zdecydują się ją dać komuś.

Główny problem tutaj to ich połączenie, ponieważ Rak musi patrzeć komuś w oczy i czuć miłość, podczas gdy Lew chce krzyczeć to z dachów. To może wydawać się nieprawdziwe dla Raka, tak samo jak Lew może dostrzec w Raku coś, co raczej ich przywiąże niż pozwoli latać. Obaj mają znaki przeciwstawne tradycyjnie rządzone przez Saturna i to właśnie dlatego mogą dostrzec prawdziwą wartość w swoim związku, ponieważ każde z nich przyjmuje swoją przeciwną rolę, aby się czegoś nauczyć. Zazwyczaj nie jest to coś, co może trwać bardzo długo, i prawdopodobnie oboje będą szukać kogoś, kto bardziej odpowiada ich ideałowi z siódmego domu.

Rak i Lew: Wartości

Po prostu nie przywiązują tej samej wartości do rzeczy. Chociaż jest to punkt, w którym rozchodzą się ich drogi, zazwyczaj długo trwa, zanim zrozumieją ten fakt. Rak ceni delikatność, emocje, rodzinę i stabilne życie z kimś, podczas gdy Lew ceni inicjatywę, pasję, energię i skupienie. Rzadko zdarza się, że będą obaj wartościować coś w taki sam sposób lub umieszczać to na tym samym miejscu na swojej liście priorytetów.

Rak i Lew: Wspólne działania

Pomaga w tym fakt, że Lew chętnie spałby przez 20 godzin dziennie. To sprawia, że są dostępni w domu. Chętnie też będą obsługiwani śniadaniem, obiadem i kolacją, a kto lepiej mógłby je przygotować niż troskliwy Rak. Jednak gdy opuszczają dom, będą chcieli odwiedzać różne miejsca. Rak będzie chciał odwiedzać swoich bliskich przyjaciół, zwłaszcza jeśli mają dzieci, iść na spacer nad jeziorem lub spędzić romantyczny wieczór w kinie. Bez względu na to, co robią, lubią to z pewnym rodzajem intymności.

Jakby temu przeciwstawiając się, Lew będzie chciał spędzać czas w miejscach, gdzie mogą być widoczni. Ich partner musi błyszczeć dla innych i trzymać ich za rękę, gdy wszyscy inni biją brawa. To nie jest często coś, czego Rak będzie gotów zrobić, ponieważ nie lubią być w centrum uwagi. Z drugiej strony Lew mógłby się zgodzić na kompromis, ale w końcu nie byłby szczęśliwy, jeśli ich potrzeby społeczne nie zostaną zaspokojone.


Rak i Lew: Podsumowanie

Chociaż Księżyc odbija światło od Słońca, znak Raka nie dostrzega Lwa jako źródła całej swojej radości. Lew to znak, który powinien szerzyć radość i miłość aktywnym podejściem do każdej sytuacji. To jest coś, czego Rak nigdy nie zrozumie, a to może zacząć przeszkadzać ich intymności. Niestety, niezależnie od tego, jak długo się starają, nie mogą zmienić swoich podstawowych instynktów.

Wzajemne zrozumienie i kompromis mogą pomóc w tworzeniu harmonii między nimi, ale będzie to wymagało dużej pracy i wzajemnego szacunku. Przy odpowiednim podejściu mogą znaleźć satysfakcjonującą równowagę, ale będą musieli stawić czoła różnicom w naturze i wartościach, które ich oddzielają.

Przykładowe wspólne aktywności, takie jak romantyczne kolacje, spacery nad jeziorem, odwiedzanie przyjaciół i wspólne podróże, mogą przyczynić się do budowania więzi i pogłębiania relacji między rakiem a lwem. Kluczem jest wzajemne zrozumienie i gotowość do kompromisu w celu zaspokojenia potrzeb obu partnerów.


You cannot copy content of this page