Rak i Waga
Rak i Waga

Rak i Waga: Namiętność i intymność

Rak i Waga: Intymność między Rakami a Wagami na pierwszy rzut oka może wydawać się, że są od siebie bardzo oddalone. Oba znaki mają trudności z akceptacją Marsa, co prowadzi do braku pasji i inicjatywy w ich życiu seksualnym. Jednak taktowna i ostrożna natura Wagi może uspokoić Raka. Dzieje się tak głównie dlatego, że Saturn, władca znaku przeciwnego dla Raka, jest wzniesiony w Wadze. Mimo pewnego braku inicjatywy istnieje szansa, że Rak i Waga będą świetnie funkcjonować w swoim życiu seksualnym, jeśli spędzą wystarczająco dużo czasu razem.

Problem w ich połączeniu seksualnym wynika przede wszystkim z różnicy elementów. Rak należy do elementu Wody, a Waga to znak powietrzny. Chociaż partner Wagi może być niezwykle cierpliwy i miły, to element powietrza, z którego pochodzi Waga, może sprawić, że Rak będzie miał trudności z dostosowaniem się.

Różnią się również rzeczy, które chcieliby wypróbować. Rak potrzebuje emocjonalnego połączenia, podczas gdy Waga potrzebuje kontaktu, dotyku i doświadczenia, zanim stanie się zbyt emocjonalna. Waga rzadko jest inspirowana naturą Raka i zazwyczaj nie zakochuje się w nich od pierwszego wejrzenia. Ich życie seksualne może być bardzo dobre, jeśli już dzielą głębokie emocje, więc najlepiej byłoby, gdyby rozpoczęli związek od przyjaźni, już się znając w pewnym stopniu i dzieląc pewne uczucia oprócz możliwej atrakcji.

Rak i Waga: Zaufanie

Rak i Waga są w tej kwestii dość różni. Rak może być jednym z najbardziej ufających znaków zodiaku, ale irytująca strona natury Wagi rzadko pozostaje na niego bez wpływu. Podczas gdy Rak pragnie spokojnego życia rodzinnego bez ingerencji innych osób, Waga nie potrafi się trzymać z dala od innych, szukając ich uczucia i aprobaty dzień po dniu.

W pewnym momencie partner Rak musi zadać sobie pytanie, czy taki partner jest tym, z którym chce mieć dzieci. Z drugiej strony Waga uważa podejście Raka do romantycznego związku za nieco nierealistyczne. To łatwo może prowadzić do braku zaufania w przypadku Wagi, zwłaszcza jeśli Słońce znajduje się w końcowych stopniach znaku.

Rak i Waga: Komunikacja i inteligencja

Jako znaki rządzone przez Wenus i Księżyc, można przypuszczać, że ich relacja jest w pewien sposób bardzo ważna. Chociaż Waga odpowiada za górny, duchowy aspekt Wenus, to wciąż jest to znak związany z relacjami, a Księżyc tylko podkreśla potrzebę bliskości i harmonii. Ich komunikacja nie będzie zbyt trudna, ale istnieje szansa, że nie podzielą wielu zainteresowań ani wzajemnie sobie wystarczająco nie poważą, by miało to prawdziwą wartość.

Ich główny problem może się pojawić, jeśli zaczną tworzyć nierealistyczne plany razem. Oczekiwania Raka, mającego Koziorożca jako znak przeciwny, będą skrajnie praktyczne i rygorystyczne. Waga wznosi Saturna, ale nie jest to znak ziemski, i zazwyczaj pozostaje w sferze idei, zamiast praktycznego podejścia do materializacji. Rak nie rozumie, jak ktoś może być tak daleki od rzeczywistości, co może prowadzić do dziwnego, ukrytego konfliktu, który może zagrażać całemu związkowi. Rak musi zdać sobie sprawę, że Waga ma swoje miejsce wśród znaków powietrznych, w sferze idei, a niekoniecznie w ich realizacji.

Warto pamiętać, że Waga ma trudne Słońce i zazwyczaj szuka partnera o większym ognistym i pełnym pasji energetycznym niż zwykle ma Rak. Choć to brzmi nieładnie, potrzebują kogoś, na kim mogą się oprzeć, i zwykle mają silne związki z ognistymi znakami, które dostarczają wystarczająco dużo energii nawet dla ich bliskich, lub z powietrznymi znakami, którym nie zależy na tym. Znak Raka nieświadomie oblicza i rozdziela energię według swojej wewnętrznej listy priorytetów i rzadko ma nadmiar wystarczająco duży, aby obdarzyć nią Wagę.

Rak i Waga: Emocje

Zarówno Księżyc, jak i Wenus reprezentują emocje, i oba są znakami bardzo emocjonalnymi. Jednak ich kontekst emocjonalny jest bardzo różny, ponieważ Rak szuka miłości na Ziemi, a Waga szuka kogoś, kogo zabrać do nieba. To właśnie tutaj duchowa strona Wenus Wagi odbiera im prawdziwą szansę na wspólne życie. To Wenus, która nie musi jeść ani spać, o ile czuje tę wyjątkową, harmonijną miłość. Rak w pewnym stopniu zrozumie ten pomysł, ale prawdopodobnie zacznie szukać bardziej przyziemnego partnera, gdy zda sobie sprawę, że to jest wzorzec, który nie zmieni się.

Jako dwa znaki kardynalne, mogą mieć długotrwały, niezadowalający związek, ponieważ oboje czekają na przełomowy moment, który ich uwolni. W niektórych przypadkach należy im doradzić, aby dokonali zmiany, jeśli nie są zadowoleni i szukali kogoś, kto mógłby sprawić, żeby byli szczęśliwsi.

Rak i Waga: Wartości

Ponieważ oba znaki są związane z relacjami – rodziną lub partnerami – obydwoje cenią przyjemne i radosne połączenie między dwiema osobami. Jeśli odnajdą to w sobie nawzajem, na pewno będą mieć trudności, aby to puścić, obaj zdając sobie sprawę, że nie jest to łatwe do znalezienia. Jednak ich cały system wartości różni się znacznie poza obszarem relacji, a podczas gdy Rak ceni czułość i opiekę, Waga ceni odpowiedzialność i miłość platoniczną. To nie brzmi obiecująco, prawda?

Rak i Waga: Wspólne działania

Rak i Waga mogą robić wiele rzeczy razem, ale pytanie brzmi, czy będą tego chcieć. Rak to znak, który wywyższa Jowisza, i choć może być całkowicie szczęśliwy z marudzącym partnerem, doceniłby, gdyby ten partner nie próbował narzucać mu swojego marudzenia. W każdym Raku drzemie tajne pragnienie podróżowania po świecie, mając jednocześnie bezpieczną przystań do powrotu, ale Waga mogłaby zburzyć ich przekonania i skłonić ich do wątpliwości, czy naprawdę tego chcą. Z łagodnym i spokojnym temperamentem Raka, Waga prawdopodobnie poczuje się jeszcze bardziej nieadekwatna i marudna, ponieważ potrzebuje kogoś, kto będzie jej przeciwieństwem i będzie jej przeciwnością, aby zyskać szacunek i energia seksualna.


Rak i Waga: Podsumowanie

Największym ograniczeniem w relacji między Rakiem a Wagą jest to, czego oczekują od swojego partnera. Rak pragnie odpowiedzialnej osoby, która poda mu rękę w potrzebie i uzupełni jego emocjonalną naturę praktycznością. Waga pragnie osoby pełnej życia, pełnej energii, silnej i pełnej inicjatywy, która będzie podążać za ich pomysłami. Mogą wzajemnie się rozczarować, jeśli początkowo postawione zostaną niewłaściwe oczekiwania. Najlepszym sposobem na pokonanie tych różnic i osiągnięcie satysfakcjonującej relacji jest komunikacja, akceptacja i budowanie zrozumienia. Oboje muszą być gotowi do kompromisu i wzajemnego wsparcia, aby tworzyć stabilny związek.


You cannot copy content of this page