Rak i Wodnik
Rak i Wodnik

Rak i Wodnik: Namiętność i intymność

Rak i Wodnik mogą odczuwać stres w swoim związku seksualnym. Mimo że Rak uważany jest za najbardziej wrażliwy znak zodiaku, rządzony przez Księżyc, potrafi być dość szorstki i dystansujący, gdy czuje potrzebę ustanowienia silnych granic. Wodnik z kolei jest uznawany za innowatora, kogoś, kto dokonuje zmian, ale tak naprawdę jest znakiem stałym, mocno przywiązującym się do swoich sposobów i paradoksalnie – niezamienialnym.

Gdy angażują się w aktywność seksualną, Rak może być tak zestresowany, że będzie musiał wyznaczyć te granice, a Wodnik nie będzie w stanie dokonać potrzebnych zmian, by być delikatniejszym wobec swojego partnera Raka. Wodnik posiada zbyt wiele energii, którą musi ukierunkować poprzez aktywność fizyczną, a to obejmuje również seks. Rak nie rozumie tego i jest przekonany, że w stosunkach seksualnych z ukochaną osobą powinny być dzielone jedynie emocje.

Jeśli Wodnik znajdzie sposób, aby zwolnić tempo i nie forsować niczego na swojego partnera, a Rak pozwoli swojemu racjonalnemu umysłowi przejąć kontrolę na pewien czas spędzony razem, mogą podzielić się ekscytującym doświadczeniem seksualnym. Rak wniesie emocje i delikatność do swojego życia seksualnego, a Wodnik nigdy nie pozwoli, aby nudna rutyna go ogarnęła. Jeśli dojdzie do kompromisu w eksperymentowaniu i wymianie emocjonalnej, mogą nawet zacząć dobrze się bawić.

Rak i Wodnik: Zaufanie

Rak zwykle jest lojalny i szczery, chyba że obawia się agresywnej reakcji swojej ukochanej osoby lub że bardzo ją skrzywdzi. Wobec Wodnika mogą czuć presję, aby dzielić się rzeczami, co może prowadzić do wzajemnego problemu zaufania. Liberalna natura Wodnika może wydawać się szalona dla Raka, a szczerość partnera dotycząca swojego szaleństwa nie pomoże w poczuciu wewnętrznego nieufności co do ich możliwych działań. To dla nich skomplikowana sprawa, ponieważ żadne z nich nie chce kłamać, ale wciąż nie wydaje się, że ufają przyszłości, którą mogą razem podzielić.

Rak i Wodnik: Komunikacja i inteligencja

Rak i Wodnik potrafią połączyć siły w działalności intelektualnej. Umysł Raka jest wystarczająco wrażliwy, aby zwracać uwagę na detale i relacje międzyludzkie, czego Wodnikowi brakuje. Razem mogą zrealizować wielkie pomysły, zwłaszcza te, które wymagają zaangażowania wielu osób, aby stały się rzeczywistością.

Jednak mogą mieć trudności w rozmowie ze sobą tym samym tonem lub wzajemnym zrozumieniem. Rak jest rządzony przez Księżyc, najbardziej dynamicze ciało niebieskie na niebie, ale nie jest szybki w rozpoznawaniu tego, co kryje się za słowami Wodnika. Wodnikowi trudno wyrazić swoje wewnętrzne stany, co stanowi problem dla Raka.

Najlepszym początkiem ich związku jest, gdy Wodnik postrzega swojego partnera Raka jako dziwacznego człowieka, który musi zostać zbadany. To pozwoli im obojgu wystarczająco dużo miejsca, aby lepiej się poznać, co może wpłynąć na wszystkie inne obszary ich związku. Jeśli tak się stanie, Wodnik podejdzie do tych dziwnych czynności, których potrzebuje Rak, jakby były zupełnie nietypowe. W końcu nie każdy może pić poranną kawę w zupełnej ciszy z partnerem i cieszyć się tą ciszą tak samo, jak te dwoje.

Rak i Wodnik: Emocje

Nietypowa natura Wodnika koliduje z potrzebą Raka utrzymania spokojnego środowiska, co jest najtrudniejsze do pogodzenia. Ten domowy, przytulny nastrój, którego potrzebuje Rak, może być głęboko zakłócony przez buntowniczy znak powietrzny – Wodnika. Przyniosą oni stres i zbyt wiele informacji do ich życia, a tempo, które nie jest w stanie pogodzić się z subtelnością głębokiej empatii, z którą Rak musi żyć na co dzień.

Sposób, w jaki okazują miłość, jest bardzo różny, ale może być skupiony na ich dzieciach i rodzinie, jeśli osiągną ten punkt. Nie ma znaku w zodiaku bardziej przeznaczonego do życia rodzinnego niż Rak. W związku z Wodnikiem będą oni przejmować większość codziennych czynności i odpowiedzialności. W zamian ich dzieci otrzymają dzieciństwo bez granic i życie pełne swobodnych wyborów, których żadna inna para nie może dać. Jest to konsekwencją różnicy między nimi i tolerancji, jaką muszą wypracować, aby pozostać razem.

Gdy się zakochają, nie będą tak szybko gotowi zakończyć swojego związku. Wodnik podejdzie do tego jako pewnego rodzaju wyzwania i zrozumie stabilność i miłość, jaką otrzymuje od partnera. Rak zda sobie sprawę, że nigdy wcześniej nie był tak wolny, aby być sobą, zamiast żyć w symbiotycznym związku, w który łatwo się wciąga. Gdy nawiążą silną więź, obu będzie bardzo trudno ją przerwać.

Rak i Wodnik: Wartości

Rak ceni wiedzę niemal tak samo jak Wodnik ceni informacje. To jest delikatne połączenie między ich światami, które jeśli zostanie pielęgnowane, może wystarczyć, aby nie różnić się zbytnio innych wartości, które trzymają. Rak ceni stabilność, intymność i rodzinę, podczas gdy Wodnik ceni wolność, inteligencję i nowe technologie. Istnieje różnica między ich światami, która może wydawać się niemożliwa do przezwyciężenia, ale jeśli będą trzymać się swojej miłości do odległości i podróży lub jeśli będą się uczyć razem, łatwo mogą poradzić sobie z faktem, że ich wartości w innych sprawach są tak różne.

Rak i Wodnik: Wspólne działania

Podczas gdy Rak będzie chciał zostać w domu, iść na piknik do parku lub do sklepu meblowego, Wodnik będzie szukał najwyższego wieżowca, pragnął nowego laptopa i czytał wszystko, co wpadnie mu w ręce. Kluczową aktywnością, która naprawdę ich połączy, jest podróżowanie. Chociaż Rak wydaje się domowy i nieruchomy, to nie do końca prawda. Ze względu na fakt, że jest znakiem wywyższenia Jowisza, będzie chciał podróżować daleko. Wodnik zawsze będzie chciał wsiąść na samolot, a byłoby idealnie, gdyby mogli skoczyć ze spadochronem w miejsce, w którym Rak bezpiecznie wylądowałby Boeingiem 747.


Rak i Wodnik: Podsumowanie

Możemy powiedzieć, że Rak i Wodnik nie są typową, szczęśliwą parą w większości przypadków. Ich związek może być zbyt stresujący dla partnera Raka, a brak intymności prawdopodobnie ich rozdzieli. Jednak połączenie między nimi może być naprawdę wspaniałe, jeśli zostanie odnalezione, i mogą otworzyć dla siebie ciekawe nowe perspektywy. Oboje pragną uczyć się nowych rzeczy i podróżować daleko, jeśli tylko mogą znaleźć kompromis w innych obszarach swojego związku, mogą wspólnie tworzyć wyjątkową i inspirującą przyszłość.


You cannot copy content of this page