Skorpion i Baran
Skorpion i Baran

Skorpion i Baran: Namiętność i intymność

Skorpion i Baran: Baran i Skorpion są znakami o niełamalnych więziach. Baran to naszy pierwszy oddech, a Skorpion ostatni. Są dwiema stronami tej samej monety, obie rządzone przez Marsa, planetę instynktów, potrzeb ciała i seksualności jako jednej z nich. Kiedy są w związku seksualnym, trudno im opanować całą agresję.

Obydwa znaki są rządzone przez Marsa, ale Skorpion jest także rządzony przez Plutona. Pluton jest znany ze swoich destrukcyjnych cech, zwykle związanych z represją seksualną, i może nasilać wszystko, zwłaszcza seks. Są więc połączeniem wszystkiego, czego nie chcemy mieć do czynienia w sferze seksu, tabu i instynktownego zachowania seksualnego.

Kontakt ten nie obfituje w przyjemności i czułość Wenus. Oba znaki są przeciwnością dla tych, którymi rządzi Wenus i reprezentują pozycje, w których Wenus jest osłabiona. Moglibyśmy powiedzieć, że oznacza to “brak miłości”, ale to nie jest takie proste. Ponieważ Skorpion to znak Wody, jest związany z naszą najgłębszą, najciemniejszą zdolnością do miłości.

Skorpiony potrzebują emocji w swoich doświadczeniach seksualnych, ale ze względu na represyjną naturę naszego społeczeństwa mogą realizować dziwaczne scenariusze seksualne, które innym bardziej konserwatywnym znakom zodiaku mogą się wydawać “obłąkane”. Dobrze, że Baran rzadko należy do tej kategorii, ponieważ jest znakiem, w którym wszelkie konserwatywne i sztywne opinie upadły wraz z Saturnem.

Jeśli Baran i Skorpion odnajdą zrozumienie w swoim związku seksualnym, prawdopodobnie staną się atomową bombą wśród wszystkich doświadczeń seksualnych, o jakich można myśleć. Jednakże, trudno im znaleźć wspólny język. Są, w rzeczywistości, zupełnie inni. Baran lubi rzeczy “proste” i jednoznaczne. Skorpion natomiast ma lekką potrzebę manipulacji, gry uwodzenia i traktuje relacje seksualne bardzo poważnie.

Zawsze chcą przekroczyć swoje poprzednie doświadczenia seksualne i znaleźć kogoś, z kim mogą złączyć swoje dusze, by posiąść i uwielbiać do śmierci. Baran jest o wiele prostszy i bardziej męski pod względem seksu. To jest fizyczna potrzeba, która musi być zaspokojona. Zazwyczaj muszą budować emocje w związku seksualnym, gdy poznają swojego partnera. Rzeczywista możliwość tego związku istnieje tylko wtedy, gdy dzielą potrzebę zaspokajania siebie nawzajem i traktują się nawzajem wystarczająco delikatnie.

Skorpion i Baran: Zaufanie

W przeciwieństwie do zgodności seksualnej, ta kwestia jest dla nich łatwa. “Jeśli skłamiesz, umrzesz.” Oczywiście nie dosłownie, ale małe kłamstwo może łatwo zakończyć ich związek. Oboje są zazdrośni i posiadający z natury. Baran lubi wygrywać i być najlepszym kochankiem i partnerem, jakiego kiedykolwiek miał ktoś inny. Skorpion chce być jedyną osobą, którą kiedykolwiek pokochał ich partner Baran. Jeśli mają wątpliwości co do działań drugiej osoby, bardzo prawdopodobne, że nie przetrwają długo.

Skorpion i Baran: Komunikacja i inteligencja

Baran prawdopodobnie będzie stukał nerwowo nogą, gdy Skorpion będzie ciągle opowiadał o tych wszystkich głębokich i znaczących rzeczach. Z perspektywy Barana, to coś, o czym nikt nie powinien myśleć, a co dopiero mówić o tym cały czas. Nie wyraziłby tego jako nudy (choć zawsze jest to możliwość z Baranem), ale bardziej jako potrzebę działania i przestać obsesyjnie myśleć o wszystkim. Skorpion jest zbyt mroczny i trudny dla Barana, podobnie jak Baran jest zbyt płytki z perspektywy Skorpiona. Jednak to, co obaj lubią, to ich wspólna zdolność do przekazywania wielu informacji w jednym lub dwóch zdaniach, ale może to jeszcze bardziej zakłócić ich komunikację, ponieważ mogą powiedzieć wszystko, czego potrzebują w kilka minut i nie mieć nic do powiedzenia potem.

Skorpion i Baran: Emocje

Skorpionowi łatwo się tu zranić. Wydaje się, że weszli w ten związek tylko z tego powodu, aby spłacić jakiegoś rodzaju karmiczy dług. Baran prawdopodobnie nigdy nie będzie wiedział ani nie zrozumie, co się stało w emocjonalnym świecie Skorpiona, ponieważ po prostu nie wyczuł niczego.

Obydwa znaki nie mają silnego uczucia do emocji ogólnie i obaj starają się być silni i pozbawieni emocji. Wynika to z archetypowego “starcia” Marsa z Księżycem – odrzucenie swojego emocjonalnego Ja i zbyt wiele surowości w celu przetrwania. Ponieważ nie ma tu nikogo, kto utrzymywałby emocjonalną równowagę między nimi, łatwo będzie im otwarcie się “obrażać” nawzajem, być może wiele razy, zanim jeden z nich zdecyduje się całkowicie zerwać więź.

Skorpion i Baran: Wartości

Dobrze, że obaj cenią odwagę i rzeczy konkretne i jasne. Jednak rozchodzą się w dalszej obróbce tych wartości.

Podczas gdy Baran uważa, że coś jest zrobione, jak tylko zostanie wyjaśnione, Skorpion będzie szukał powodów, dlaczego byłoby to niejasne lub dlaczego było niejasne od samego początku. Więc gdy są razem, oboje będą czuć potrzebę wyjaśnienia spraw, ale Skorpion będzie obsesyjnie wracał do nich nawet po rozwiązaniu problemów i znajdzie nowe szczegóły, które trzeba będzie wyjaśnić, raz za razem. Muszą być produktywni i całkowicie niezależni, w przeciwnym razie doprowadzą swojego partnera Barana do szaleństwa.

Jeśli chodzi o odwagę, Baran uważa odwagę za opowieść o rycerzu, coś do pokazania, gdy masz na sobie swoje ostrze, podczas gdy Skorpion uważa, że odwagą jest zanurzenie się w ciemności umysłu, schodzenie do podziemia, podziemnego świata lub stawienie czoła samemu diabłu. Dokładnie tu ujawnia się różnica w ich głębokim poziomie natury Marsa.

Skorpion i Baran: Wspólne działania

Można powiedzieć, że ich główną wspólną aktywnością jest seks. Wszystko inne jest w zasadzie drugorzędne.


Skorpion i Baran: Podsumowanie

Pomyśl o tej kombinacji znaków przez najbardziej agresywny obraz żywiołów Ognia i Wody. Ogień paruje Wodę, tak jak Baran niszczy uczucia Skorpiona. Woda tłumi Ogień, tak jak Skorpion wyczerpuje Barana. Wydaje się, że przynoszą sobie nawzajem najgorsze, ale to nikogo nie wina, po prostu trudno pogodzić tak dużą skoncentrowaną energię, która porusza się w dwóch różnych kierunkach. Ich związek jest jak rozgrywka na planszy szachowej i nikt nie wygrywa.

Nie jest niemożliwe, ale prawdopodobieństwo sukcesu jest bardzo niskie. Jeśli jednak potrafią znaleźć równowagę między swoimi przeciwnościami i naprawdę zrozumieć siebie nawzajem, mogą stworzyć niesamowity i intensywny związek, który przekracza granice zrozumienia dla innych.


You cannot copy content of this page