Skorpion i Byk
Skorpion i Byk

Skorpion i Byk: Namiętność i intymność

Skorpion i Byk: Jak wszystkie przeciwstawne znaki, Byk i Skorpion mogą być nawzajem niezwykle pociągający, szczególnie ze względu na seksualną naturę swoich znaków. Choć nie łączymy przede wszystkim Byka z seksualnością, jest on symbolem zmysłowości i rządzącym znakiem przyjemności fizycznej. Ich związek opiera się na najgłębszych emocjach i seksualności, których żadna inna para w zodiaku nie jest uprzywilejowana.

Każde niewyrażone seksualne potrzeby mogą prowadzić do dość mrocznego podejścia do życia seksualnego. Skorpion ma to depresyjne pragnienie umierania nago i spoconego w ramionach ukochanej osoby, podczas gdy Byk ma potrzebę bycia tak bardzo kochanym. Może to brzmieć romantycznie, ale niesie ze sobą nierozwiązane emocjonalne problemy jako bagaż do ich spotkań seksualnych. To nie oznacza, że ich życie seksualne będzie złe.

Wręcz przeciwnie, oboje uważają je za fantastyczne, ponieważ wypełnią je różnymi emocjami, dobrymi i złymi. W końcu, emocje będą jedyną rzeczą, która pozostanie, a seks będzie sposobem na połączenie, a nie środkiem do osobistego zadowolenia. Może to stać się obsesją, a nawet uzależnieniem, ale kto zrezygnowałby z możliwości tak głębokiej intymności?

Jako znaki o jakości stałej, gdy się ze sobą dogadają, niemożliwe jest ich rozdzielenie, i nikt nie chciałby tego zrobić, biorąc pod uwagę możliwą zemstę ze strony Skorpiona. Przedstawiają podstawowy kontakt między planetami seksualnymi Wenus i Marsem, jednocześnie będąc znakami związanymi z płaszczyzną fizyczną i emocjonalną jako Ziemia i Woda. Są ucieleśnieniem głębokiego związku intymnego i bogatego życia seksualnego, o ile Skorpion jest wystarczająco czuły, a Byk gotów do eksperymentów.

Skorpion i Byk: Zaufanie

Skorpion rzadko ufa komukolwiek bezwarunkowo, a w związku z Bykiem muszą zbudować poczucie bezpieczeństwa. Nie można powiedzieć, że Skorpion jest niepewny, ale ich głęboka natura emocjonalna sprawia, że kwestionują motywy wszystkich w obawie przed zranieniem.

W związku Byka i Skorpiona istnieje cienka granica między dwiema możliwościami. Pierwsza możliwość polega na tym, że partner Byka jest naprawdę zamknięty, nieosiągalny i zbyt cichy. To może wzbudzić podejrzliwość Skorpiona, a ich obsesyjne przepytywania jeszcze bardziej naruszą ich wzajemne zaufanie. Drugą opcją jest to, że partner Byka jest wystarczająco otwarty, by podzielić się tym, czego Skorpion potrzebuje usłyszeć.

Jeśli uda im się znaleźć ten delikatny balans, nie powinni mieć problemów. Gdy stają się coraz bardziej intymni, Byk czuje się wystarczająco pewnie, aby podzielić się wszystkim, czego Skorpion chce się dowiedzieć, a Skorpion zda sobie sprawę, że Byk, stabilny i niezmienny, ich nie zawiedzie.

Skorpion i Byk: Komunikacja i inteligencja

Jak wszystkie przeciwstawne znaki, wydają się zupełnie różnić się od siebie i jakby nie miały nic wspólnego. Niemniej jednak, powinniśmy pamiętać, że przeciwstawne znaki doskonale się uzupełniają, a ich komunikacja powinna być ekscytująca, wymagająca i przyjemna, jeśli oboje są wystarczająco pewni siebie.

Podczas gdy Skorpion będzie zagłębiał się w tematy, którymi Byk wydaje się nie interesować, może być bardzo zaskoczony odkrywając, że za delikatną i pełną życia naturą Byka kryje się głębokie zrozumienie wszystkiego, co naturalne, choć mogłoby się to wydawać mroczne. W zamian Skorpion pokaże Bykowi wartość życia z ich perspektywy. Byk będzie pod wrażeniem, jak Skorpion jako znak śmierci i zniszczenia może lepiej zrozumieć głębię życia i emocji niż jakikolwiek inny znak zodiaku.

Skorpion i Byk: Emocje

To emocjonalne połączenie naprawdę zasługuje na uwagę. Obaj reprezentują oś szczególnych godności Księżyca, eksponowany w Byku i upadły w Skorpionie, ale mają również Wenus jako władczynię z jednej strony i intensywny element Wody z drugiej. Gdy się zakochają, stają się obrazem wiecznej miłości. Nie ma lepszego ucieleśnienia Hadesa, boga podziemi w starożytnej Grecji, i Persefony – idei nieśmiertelnej miłości, która nigdy nie umiera.

Skorpion i Byk: Wartości

Oni cenią życie i miłość w sposób, w jaki żaden inny znak nie rozumie. Głębokość ich systemu przekonań sięga rdzenia planety Ziemia, i jeśli rozpoczną swój związek na tej samej stronie, to może być to to, co ich łączy na wiele lat. Choć ich perspektywy różnią się pod względem wartości materialnych i emocjonalnych, ich podstawa jest taka sama, a wszystko inne można dostosować.

Skorpion i Byk: Wspólne działania

Choć Skorpion jest znakiem zmiany, nie oznacza to, że są bardzo dynamiczni w swojej codziennej rutynie. Jako znak stały, podobnie jak Byk, są statyczni i bezczynni. W Skorpionie jest wiele energii, energia jądrowa tkwi w ich znaku, ale jeśli chodzi o życie codzienne, mają tendencję do powtarzania schematów i dopasowywania się do tego, co większość ludzi uważa za “normalne”. Jednak czasami potrzebują nowych, ekscytujących i zapierających dech w piersiach doświadczeń, ale byliby zadowoleni z ich doświadczania samodzielnie, gdyby nie było zainteresowania ze strony partnera Byka.

Spośród wszystkich możliwych działań, najczęściej będą dzielić się tymi seksualnymi i wszystkimi doświadczeniami fizycznego przyjemności. Oboje będą cieszyć się odkrywaniem, jak daleko ich pragnienie seksualne może prowadzić, i to będzie ich zajmować przez większość czasu.


Skorpion i Byk: Podsumowanie

Byk i Skorpion są znakami najgłębszej fizycznej przyjemności, każdy na swój sposób. Musi to być skoncentrowane na ich związku, ponieważ nie potrafią zrozumieć platonicznych i wyobrażeniowych związków, gdy się spotykają. Nie ma takiej rzeczy jak platoniczne doświadczenie romansu, gdy cały jego sens polega na staniu się fizycznym. Bardzo możliwe jest, że zbudują swoje życie seksualne do takiego stopnia, że żaden inny partner nie będzie w stanie zaspokoić ich potrzeb.

To może prowadzić do zaborczego związku bez wyjścia, chociaż prawdopodobnie nawet by nie chcieli odejść, gdyby mogli. Całe doświadczenie może być zbyt mroczne dla partnera Byka, zwłaszcza jeśli ich zdrowy rozsądek jest wystawiony na próbę przez charakter Skorpiona. Jeśli jednak obaj są niezależni i gotowi na połączenie z drugą osobą, mogą być doskonałym połączeniem seksualnym i emocjonalnym, o które wszyscy pragniemy.


You cannot copy content of this page