Skorpion i Koziorożec
Skorpion i Koziorożec

Skorpion i Koziorożec: Namiętność i intymność

Skorpion i Koziorożec dzielą specjalną więź seksualną jako znaki sekstylne względem siebie oraz z powodu tego, że Koziorożec wywyższa jednego z władców Skorpiona, Marsa. Fizyczna natura Koziorożca pomoże Skorpionowi łatwo zaspokajać swoje potrzeby seksualne. Głównym problemem tej pary jest ich relacja do Księżyca, ponieważ są to znaki jego upadku i osłabienia. To “porozumienie” dotyczące niewrażliwości i emocji może pozbawić ich prawdziwej intymności w życiu seksualnym i uczynić ich zbyt zimnymi i zdystansowanymi, chociaż fizycznie cieszą się swoim związkiem. Mogą nawet myśleć, że to wszystko, czego potrzebują, ale ich serca się nie zgodzą, a w ich życiu pojawią się inni ludzie, którzy pokażą im, jak bardzo zależą od intymności.

Oba te znaki odczuwają grawitacyjne przyciąganie do swoich przeciwnych znaków, Byka i Raka, dwóch najbardziej emocjonalnych znaków zodiaku. To wyjaśnia ich potrzebę budowania prawdziwej intymności. Dla obu z nich przyjemność fizyczna musi być osiągnięta poprzez czułość i emocje, inaczej nie będą naprawdę zadowoleni.

W ogólności, Skorpion wywyższa Urana, i mogą być trochę sfrustrowani konserwatywnym podejściem Koziorożca. Dobrze, że potrafią czekać i stopniowo tworzyć atmosferę, w której ich partner Koziorożec będzie wystarczająco zrelaksowany, aby spróbować nowych rzeczy i eksperymentować. Podniecenie tej kontaktu seksualnego jest czymś, czego Koziorożec będzie miał trudności się pozbyć. Skorpion z kolei będzie cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i cierpliwości, jakie otrzymuje od swojego partnera, nawet jeśli otwarcie wyraża swoją seksualność.

Skorpion i Koziorożec: Zaufanie

Jeśli istnieje znak, któremu Skorpion może zaufać, jest to znak Koziorożca. Nawet jeśli przedstawiciele Koziorożca nie muszą być zbyt uczciwi, ich relacja z tym bezpośrednim i uczciwym partnerem sprawi, że poczują, że również powinni być jak najbardziej szczerymi. Brak zaufania w ich relacji wynika z braku intymności, ponieważ wydaje się, że nie są w stanie odczuwać siebie nawzajem wystarczająco głęboko, aby zrozumieć, czy sobie wzajemnie ufają czy nie. Można to rozwiązać, jeśli każdy partner indywidualnie zajmie się swoimi własnymi niepewnościami i włoży emocjonalny wysiłek w budowanie intymności.

Skorpion i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Niezmienny, nieustępliwy Skorpion, w stanie ciągłej przemiany i ewolucji w tej samej kierunku, może być “zbyt duży do przełknięcia” dla upartego, ziemskiego, trwałego we wszystkim Koziorożca. Podobne tempo i cierpliwość Koziorożca, połączone z wyczuciem Skorpiona, mogą bardzo pomóc w zrozumieniu siebie nawzajem, ale gdy się nie zgadzają w jakiejś kwestii, mogą wpaść w milczącą walkę, która potrwa wiele lat.

W tej interakcji nie ma niczego lekkiego ani łatwego, i chociaż rozumieją głębokość myśli i pewne spojrzenie na życie “jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, rzadko będą się razem śmiać, tańczyć i dobrze bawić. Mogą myśleć, że to nawet nie jest coś, czego potrzebują, ale każdy potrzebuje trochę zabawy i uśmiechu, bo w przeciwnym razie życie traci wiele ze swojego sensu. Ciemny humor może podkreślić ich sytuację, dzień po dniu, a jeśli mają tych samych przyjaciół, będzie im znacznie łatwiej cieszyć się życiem razem. Wszystkie przyjaźnie, jakie Skorpion zawiera, stają się długoterminowe dzięki pomocy Koziorożca, jeśli jest on wystarczająco szanowany, i może to pomóc im zbudować wspaniałe otoczenie pełne zrozumiałych osób, które ich kochają.

W ogólności, rozumieją potrzebę ciszy i cierpliwie zbliżają się do siebie, aż każde z nich się otworzy. To może otworzyć drzwi do szacunkowej komunikacji i intelektualnego zrozumienia, które trwa bardzo długo, jeśli nauczą się kontrolować wszystkie negatywne przekonania, które wynurzają się, gdy są razem.

Skorpion i Koziorożec: Emocje

Największym problemem w relacji między Skorpionem a Koziorożcem jest ich kontakt emocjonalny, po prostu dlatego, że obaj mają problemy emocjonalne, lekceważąc to, co czują przez lekceważenie Księżyca. Kiedy zaczynają swoją relację, oboje sprawią wrażenie osób, które stoją mocno na ziemi, silne i szorstkie, gdy trzeba. Rzadko zauważą, że to rodzi oczekiwanie, że zawsze będą silną osobą, którą byli na początku, i zmusza ich do robienia rzeczy, na które nie są gotowi, tylko po to, aby uniknąć pokazywania jakiejkolwiek słabości. Potrzebne jest wiele głębokiego emocjonalnego zrozumienia, aby nie byli zmuszeni do oddalenia się jeszcze bardziej od swojego celu życiowego, aby znaleźć emocjonalną równowagę.

Skorpion i Koziorożec: Wartości

Naprawdę interesujące jest obserwowanie tej pary, która dzieli wartości, mając jednocześnie trudny związek z Wenus i pojęciem wartości samych w sobie. Skorpion jest znakiem upadku Wenus, a Koziorożec niesie ze sobą wiele poczucia winy, więc ich kombinacja wartości opiera się w zasadzie na poczuciu winy i przekonaniu, że nic nigdy nie jest wystarczająco dobre. Chociaż będzie to dobra motywacja dla nich, aby codziennie stawać się lepszymi, jest to dość trudne do poradzenia sobie w zdrowym, pełnym miłości związku, w którym oboje powinni odkryć, że są wystarczająco dobrzy.

Skorpion i Koziorożec: Wspólne działania

Razem Skorpion i Koziorożec będą dążyć do wielkości. Skoncentrują swoją energię na konstruktywnych działaniach, aby zbudować świat, o którym marzą dla siebie. To nie zawsze będzie najszczęśliwsze, radosne miejsce pełne tęczy i jednorożców, ale jest to realistyczne, praktyczne i przede wszystkim dobre dla osobistego rozwoju. Jeśli zaczną zagłębiać się w przeszłość, mogą odkryć, że terapia partnerska jest wartościowa, nawet jeśli nie potrzebują jej z oczywistych powodów. Mają w sobie potrzebę odkopania prawdy, cokolwiek by to nie było, i to sprawi, że spędzanie razem czasu bez większych wątpliwości co do tego, co chcą robić, będzie łatwe.


Skorpion i Koziorożec: Podsumowanie

Relacja między Skorpionem a Koziorożcem jest pełna wyzwań, ale może przynieść satysfakcję, jeśli oboje są gotowi do pracy nad swoimi emocjami i intymnością. Skorpion i Koziorożec mogą znaleźć wspólny język w sferze seksualnej i zaufania, ale będą musieli pokonać trudności z komunikacją emocjonalną. Wartości i wspólne działania mogą stanowić solidną podstawę dla ich związku, ale będą musieli zwrócić uwagę na budowanie intymności i emocjonalnego zrozumienia. W ostatecznym rozrachunku, praca, cierpliwość i wzajemne wsparcie mogą pomóc tej parze stworzyć trwały i satysfakcjonujący związek.


You cannot copy content of this page