Skorpion i Skorpion
Skorpion i Skorpion

Skorpion i Skorpion: Namiętność i intymność

Skorpion i Skorpion: Dwóch partnerów Skorpiona może być spełnieniem marzeń w kwestii seksu, ale również mogą stanowić dla siebie nawzajem koszmar. Ich energia seksualna i wewnętrzne napięcie są często trudne do opanowania indywidualnie, a gdy są razem, albo się to mnoży do nieskończoności, albo odnajdują absolutne zrozumienie. Zazwyczaj możemy przewidzieć pierwszą opcję. Ogólnie rzecz biorąc, każdy Skorpion potrzebuje kogoś, kto będzie go równoważył, ponieważ skłaniają się ku skrajnościom wszelkiego rodzaju, a gdy są razem, rzadko mają cierpliwość lub delikatność, by cokolwiek równoważyć, nie mówiąc już o sobie nawzajem.

Ich życie seksualne jest intensywne, często niesamowite, choć wszystko wokół wydaje się rozpadać. Będą się kłócić, aby się pogodzić, oczywiście manipulować, aby zdenerwować drugą osobę i działać złośliwie. Gdy mówimy o urozmaicaniu życia seksualnego, musimy zrozumieć, że sami w sobie ci dwoje są urozmaiceniem, i rzadko coś z nimi jest nudne. Aby ich relacja seksualna się udała, obaj partnerzy muszą trzymać się tego wewnętrznego uczucia delikatności i emocjonalnej bliskości, gdy są razem, lub może się okazać, że muszą zakończyć to, jakby zostali rozerwani przez energię jądrową. Kluczem tutaj jest zwolnienie, wdech i spędzanie czasu w przytulnych ramionach drugiej osoby.

Skorpion i Skorpion: Zaufanie

Jaka to dziwna relacja dwóch partnerów zaborczych, pragnących wszystko wiedzieć i dążących do wolności. Choć każdy Skorpion chce być zaangażowany w życie swojego partnera, żaden Skorpion nie chce być kontrolowany ani pozwolić komuś innemu na ingerencję w swoje własne życie. Żaden z nich nie zrozumie braku zaufania ze strony partnera, podnosząc swą dumę wysoko, wiedząc, że nie ma powodu, dla którego nadal dzieliłby cokolwiek z drugim Skorpionem. Problem tkwi w tym, że żaden z nich nie wydaje się być świadomy tego, czego chce od swojego partnera, co może przerodzić się w prawdziwą walkę o dominację. Jednak wystarczająco często będą postrzegać siebie nawzajem jako prawdziwych i szczerych, pozostawiając swoje niepewności na boku, zaufając sobie nawzajem bez wielu słów.

Skorpion i Skorpion: Komunikacja i inteligencja

Gdy emocjonalne bagaże nie są częścią ich codziennej komunikacji, głębia ich umysłów stanowi niesamowite bodźce dla każdej rozmowy, jaką prowadzą. Nikt nie zrozumie Skorpiona intelektualnie tak, jak inny Skorpion. Ich tematy mogą łatwo przybrać mroczny charakter, nie dlatego, że oboje chcą rozmawiać o przygnębiających rzeczach, ale dlatego, że rozumieją się nawzajem w obszarach, którymi inni ludzie nie chcą się zajmować. Jest to dobre dla obojga, by odkryć, że nie są samotni, i może to być uzdrawiające dla każdego partnera, o ile nie wiążą się z tym emocjonalne oczekiwania.

Jeśli będą współpracować i rywalizować o osiągnięcie tej samej pozycji lub odczuwać, że zagrażają sobie nawzajem statusowi w jakikolwiek sposób, ich kontakt może stać się naprawdę nieprzyjemny, prowadzić do kłótni, odrzucania wszystkiego, co powiedziane, albo jednym słowem – braku szacunku. Gdy zaczynają ze sobą walczyć, nie potrafią się zatrzymać, aż jedno z nich jest “martwe”, i nie ma już nic więcej, co można by zrobić, by wrócić do gry. Jeśli będą postrzegać siebie nawzajem jako przeciwników, będą zadawać sobie ciosy dla zwycięstwa, czyli zrobią wszystko, co konieczne, aby wygrać. Jeśli oddalą się od sytuacji, mogą zdać sobie sprawę, że żaden z nich tak naprawdę nie zagraża drugiemu. Aby znaleźć wzajemne zrozumienie, muszą prowadzić osobiste życie i dać sobie wystarczająco dużo przestrzeni.

Skorpion i Skorpion: Emocje

Skorpion jest znakiem Wody i reprezentuje wszystkie odrzucone emocje, których nie chcemy sobie radzić. To powoduje, że przedstawiciele tego znaku skupiają się na mrocznych kwestiach emocjonalnych, i to jest coś, czego obaj będą w sobie nawzajem rozumieli. Problemem ze Skorpionem jest to, że toczy on walkę z Księżycem i faktem, że emocje tu nie są akceptowane. To może sprawić, że obaj partnerzy będą nietolerancyjni wobec słabości, szorstcy w swoim podejściu do siebie nawzajem i zbyt osądzający względem emocjonalnych potrzeb drugiego, chociaż tak naprawdę mają te same potrzeby.

Obaj będą mieli do czynienia z emocjami, których nie chcą sobie radzić, po prostu dlatego, że taka jest ich indywidualna rola w życiu innych ludzi. Może to prowadzić do licznych konfliktów, ale może też być podstawą niezwykłego rozwoju osobistego dla każdego partnera oraz szansą na bycie z kimś, kto naprawdę rozumie głębię ich serc. Najlepszym sposobem na podjęcie tej relacji jest głębokie emocjonalne akceptowanie i tolerancja wobec niezwykłych różnic charakteru, choć są, paradoksalnie, tacy sami.

Skorpion i Skorpion: Wartości

Problem z tym, co wartościują, polega na iluzji wartości, które oboje dzielą. Doceniają racjonalność i dojrzałość emocjonalną, ale żaden z nich nie jest w stanie tego zawsze dostarczyć. Należą do elementu Wody i są głęboko emocjonalni, jednocześnie ceniąc brak emocji u drugiej osoby, który widoczny jest na początku ich relacji. Doceniają podobne rzeczy, ale ich wybory nie są całkowicie racjonalne ani realistyczne. Sprawia to, że są podatni na ocenianie swojego własnego odbicia w drugiej osobie.

Skorpion i Skorpion: Wspólne działania

Nie będą mieć trudności z dyskusją i uzgadnianiem, gdzie i co robić razem, ale ich wybory mogą ich nie uszczęśliwiać. Ponownie, chodzi tutaj o równowagę, której oboje szukają, potrzebując partnera o przeciwnym charakterze i wyborach. Ich kontakt może prowadzić ich do najciemniejszych miejsc, gdy odgrywają sytuacje, których nie mogliby odgrywać z nikim innym. Mimo że będą się czuć smutni i wyczerpani większość czasu, jako dwie osoby o cechach stałych, mogą trzymać się razem przez długi czas. Im więcej czasu spędzają razem, tym mniej energii mogą mieć, ponieważ toczy się w nich cicha, wewnętrzna walka, która wyczerpuje je z ich systemów.


Skorpion i Skorpion: Podsumowanie

Skorpion i Skorpion mają tendencję do wywoływania u siebie nawzajem najgorszych cech. Chociaż mogą dzielić się najgłębszym zrozumieniem spośród wszystkich znaków zodiaku, mogą również stać się zbyt mroczni i przytłaczający dla siebie nawzajem. Ich zaufanie i komunikacja mogą być problematyczne, a ich emocjonalne bagaże mogą prowadzić do napięć i konfliktów. Jednak jeśli zdołają znaleźć równowagę, szacunek i delikatność w swoim związku, mogą stworzyć niezwykle głęboką i intensywną relację. Wzajemne zrozumienie, tolerancja i zdolność do pracy nad sobą są kluczowe dla powodzenia tej zgodności.


You cannot copy content of this page