Strzelec i Koziorożec
Strzelec i Koziorożec

Strzelec i Koziorożec: Namiętność i intymność

Strzelec i Koziorożec: Kiedy ci partnerzy mają kontakt seksualny, jest w nim coś nieznośnego. Nawet jeśli się do siebie przyciągają i tworzą więź seksualną, po pewnym czasie prawdopodobnie poczują, że nie powinni być razem. Nie ma na to logicznego wyjaśnienia, ale ten uczucie jest często obecne. Różnice w ich charakterach mogą być dla nich dziwnie łatwe do zaakceptowania, po prostu dlatego, że Strzelec akceptuje wszystko z łatwością, a Koziorożec czuje się na tyle odpowiedzialny, by rozumieć niedojrzałość partnera jako swój własny błąd, w pewien dziwny sposób.

Każdy Koziorożec pragnie znaczenia i głębi w swoich doświadczeniach fizycznych, ponieważ są powolni, dokładni i cenią sobie swoją rzeczywistość fizyczną. Strzelec często nie rozumie tempa, w jakim Koziorożec chce się poruszać, ani nie dostrzega ważności świata fizycznego, za który odpowiedzialność ponosi Koziorożec. Na początku ich związku, jeśli mają te same pragnienia, mogą nie dostrzec, jak naprawdę są niezgodni. Niestety, z biegiem czasu staje się jasne, że ich archetypowa walka odbija się na ich charakterach w sposób, który szkodzi ich życiu seksualnemu.

Jedyny sposób, w jaki mogą utrzymać zdrowy związek seksualny, to jeśli Strzelec szanuje to, co jest fizyczne, tak jak Koziorożec rozluźnia się i szanuje zmianę, która wiąże się z duszą rządzoną przez Jowisza ich partnera. Ich punktem spotkania jest znak przeciwny Koziorożca, gdzie władca Strzelca jest wywyższony. Innymi słowy, ich punktem spotkania jest czysta emocja.

Strzelec i Koziorożec: Zaufanie

Prawdą jest, że Strzelec jest jednym z najbardziej uczciwych członków zodiaku, jeśli chodzi o relacje z innymi, ale rzadko są całkowicie szczery sami do siebie. Koziorożec to odczuwa i dostrzega brak wewnętrznej szczerości, która zdaje się nie zmieniać. Problem tkwi w tym, że Koziorożec jest znakiem upadku Jowisza, który jest władcą Strzelca, a także tradycyjnym władcą Ryb.

Magia życia i przekonania, które prowadzą w określonym kierunku, wydają się zgubione dla Koziorożca. Oni z pewnością wiedzą, że jedynymi rzeczami, które przynoszą rezultaty, są ich racjonalny umysł i ciężka praca. Jak może ktoś taki jak Strzelec wyjaśnić im, że przekonania kreują ich rzeczywistość i że wystarczy wierzyć w dobry wynik, by wpływać pozytywnie na całą sieć okoliczności? Ten problem sprowadza się do kwestii zaufania, ale w rzeczywistości jest znacznie głębszy.

Strzelec i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Strzelec i Koziorożec mogą doskonale się rozumieć, jeśli nie wchodzą w bitwę o swoje systemy przekonań. Strzelec ma ten optymistyczny uśmiech, który na pewno wywoła uśmiech także na twarzy Koziorożca, i dzięki temu o wiele łatwiej dla tych ognistych, kreatywnych pomysłów Strzelca znaleźć swoje ukorzenienie w praktycznym podejściu Koziorożca. Jeśli tylko zachowają wzajemny szacunek, są to partnerzy, którzy łączą wizjonera z budowniczym, i naprawdę nie ma dla nich nic niemożliwego, kiedy są razem. Jeśli nie oczekują od siebie zmiany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są bardzo kompatybilni intelektualnie.

Najpiękniejsze w tym kontakcie jest wzajemne uzupełnianie się ich roli ochronnych. Oba te znaki reprezentują ochronę, Strzelec rządzony przez największego benefika, a Koziorożec jako nasz płot, nasza powłoka przed światem zewnętrznym. Kiedy uda im się zbudować funkcjonalne centrum, są to partnerzy, którzy nie pozwolą nikomu innemu wpływać na ich związek. Jeśli szukają kogoś, kto nie pozwoli na wtrącanie się, mieszczenie się i jakikolwiek rodzaj braku szacunku ze strony innych ludzi, ta relacja może być dla nich najlepszym wyborem.

Strzelec i Koziorożec: Emocje

Strzelec i Koziorożec mogą znaleźć wspólny język emocjonalny ze względu na to, że Koziorożec potrzebuje kogoś takiego jak ich przeciwny znak, aby go uzupełnić, a Strzelec ma tendencję do stania się tym znakiem jako miejsce wywyższenia Jowisza. To tutaj spotykają się ich serca i jeśli jest wystarczająco dużo wiary w Strzelcu, bez nierealistycznych oczekiwań, mogą się głęboko zakochać. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że Strzelec stanie się dla Koziorożca tą łagodną, czułą osobą, którą potrzebuje, ale jest to coś, co można przezwyciężyć poprzez dostateczną bliskość i zrozumienie ich różnic.

Strzelec i Koziorożec: Wartości

Istnieje jedna istotna rzecz, na której ci partnerzy się zgadzają, a jest nią wartość inteligencji. Strzelec to znak umysłowy, skupiony na filozofii i nauce, zawsze poszukujący jedności, syntezy i uniwersalnej prawdy. Koziorożec jest logicznym kontynuatorem Strzelca jako praktycznym narzędziem, które wykorzystuje wiedzę. Jeśli nie uważają siebie nawzajem za głupich, łatwo się zrozumieją i odkryją, że mają pewną głębię i ciekawość, która nie jest oczywista na pierwszy rzut oka. Jednak większość ich wartości różni się znacznie, a ich potrzeby często są zbyt odległe. Podczas gdy jeden z nich ceni wolność, szerokość i kreatywność, drugi ceni praktyczność, odpowiedzialność i skupienie.

Strzelec i Koziorożec: Wspólne działania

Choć moglibyśmy przypuszczać, że Strzelec znudzi się i będzie chciał uciec od partnera Koziorożca, w większości przypadków tak się nie dzieje. Brak relacji między ich Słońcami przynosi im więzi bez braku szacunku. Prowadzi to do sytuacji, w której Strzelec uważa Koziorożca za interesującą istotę pozaziemską, którą zawsze chcieli spotkać. Są na tyle różni, że interesują się sobą z prawdziwą ciekawością, a Strzelec jest zawsze gotów spróbować czegoś nowego.

Koziorożec prawdopodobnie odrzuci wiele dziecięcych aktywności, które proponuje Strzelec, ale staje się zabawne przekonywać go do nich, a w tych próbach jest nuta śmiechu i radości. Oboje są wystarczająco mądrzy i świadomi istnienia swoich różnic, co sprawia, że cała ich historia jest tak ekscytująca i odświeżająca dla obojga.


Strzelec i Koziorożec: Podsumowanie

To nie jest idealny związek i rzadko będzie to ten, który obydwoje wybiorą na całe życie. Jednak zrozumienie i akceptacja ich różnic jest odświeżająca i zabawna dla obojga partnerów, i mogą dobrze się bawić razem, choćby na jakiś czas. Nie możemy przewidzieć zbyt wiele o takiej relacji, ale jeśli między nimi istnieje prawdziwe zaangażowanie, można się spodziewać, że zrozumieją się i przyspieszą wzrost każdego z nich, jak nikt inny to by zrobił.


You cannot copy content of this page