Strzelec i Waga

Strzelec i Waga: Namiętność i intymność

Strzelec i Waga: Intymność i głębokość kontaktu emocjonalnego między Wagą a Strzelcem zależeć będą głównie od innych czynników w ich indywidualnych horoskopach, ale na pewno będą cieszyć się swoim życiem seksualnym. Są bardzo dobrą parą pod względem seksualnym, ponieważ żadne z partnerów tutaj nie odczuwa presji, a jest wystarczająco dużo miejsca dla obojga, aby rosnąć, rozwijać się, budować swoją pewność siebie i czuć się bezpiecznymi w ramionach drugiej osoby.

Pod władzą dwóch dobroczynnych planet, Wenus i Jowisza, ich głównym celem jest stworzenie przyjemnego związku seksualnego, z pierwszorzędnym celem sprawienia sobie nawzajem radości. W tym celu będą eksperymentować i próbować nowych rzeczy, wszystko podążając za uśmiechem i lekkością, tak jakby seks nie był naprawdę wielką sprawą. Powaga Wagi, związana z jej wywyższeniem Saturna, nadaje całemu ich związkowi wytrzymałość i stabilność, podczas gdy władczyni Wenus, współpracując z Jowiszem, dostarcza odpowiednią ilość romantyzmu, pożądania seksualnego, czułości i może prowadzić do bajkowego zakończenia. Ta kombinacja planet tworzy w pewien sposób Neptuna i mówi o wzroście satysfakcji prowadzącej do “orgazmicznej” przyjemności, nawet jeśli oba znaki mogą nie wydawać się w ogóle seksualne dla innych członków zodiaku.

Strzelec i Waga: Zaufanie

Jak już wspomniano, władcy Wagi i Strzelca są ściśle związani z Neptunem, a wyzwanie zaufania jest jednym z najważniejszych doświadczeń, jakie ten związek przynosi. Oboje mogą pójść na skrajności, mając albo nierealne zaufanie do siebie nawzajem, albo nie ufając każdemu słowu i każdemu działaniu. Jedynym sposobem, aby zachować obraz zaufania dla tych znaków, wydaje się zawsze pozostawać w bajkowym, nierealnym stanie, czego Strzelec nigdy nie będzie chciał zrobić. Jeśli prawda nie jest żywiona, dla Strzelca Słońce nic w świecie nie jest piękne. Jak tylko zaczną szukać czegoś innego, Waga wyczuje tę zmianę i poczuje frustrację z powodu swojej niezdolności do osiągnięcia jedności z ukochanym partnerem.

Strzelec i Waga: Komunikacja i inteligencja

Wspaniale jest obserwować, jak Waga staje się miękka, zapominając o Saturnie i własnej odpowiedzialności, gdy dziecinna natura Strzelca rozczula ich serce. Nawet jeśli nie jest to coś, co obiecuje przyszłość, ponieważ nikt nie może uciec od swojej prawdziwej natury, przyniesie im to obojgu radość i szczęście, przynajmniej na chwilę. Partner Wagi będzie mógł się zrelaksować obok kogoś, kto nie ocenia, a partner Strzelca poczuje, że jego energia jest dobrze skierowana na kogoś, kto potrzebuje trochę młodości, ciepła, światła, optymizmu i kreatywności w swoim życiu.

O ile nie pojawią się problemy z ego, komunikacja i intelektualna zgodność są tutaj naturalne. Główny problem, który w końcu wyłoni się i będzie wymagał rozwiązania, tkwi w siłach ich Słońc. Słońce Wagi jest słabe i łatwo oddaje stery innym, którzy podejmują dla niej pozytywne decyzje i działania. Strzelec ma zbyt wiele ognistej energii w swoim Słońcu, jest aktywny, podejmuje działania i zawsze gotów podzielić się nią, nawet jeśli nikt go o to nie prosił. To może prowadzić do subtelnej, ukrytej narzucania woli i zmiany charakteru, która zostawi ich oboje skaleczonych w kwestii szacunku, gdy na sprawę w końcu padnie światło.

Strzelec i Waga: Emocje

To jedna z najbardziej zgodnych par pod względem emocjonalnym. Żadnemu z nich nie jest łatwo znaleźć miłość i dzielić się nią z kimś. Są przecież to znaki powietrza i ognia. Chociaż Waga jest rządzona przez Wenus, związana jest z procesami umysłowymi, adaptacją społeczną i komunikacją poprzez swój element, podczas gdy Strzelec ma namiętne uczucia, ale korzysta z głowy, szerząc swoją filozofię, bardziej niż faktycznie czując.

Gdy się połączą, wydaje się, że potrafią znaleźć równowagę, w której oboje wystarczająco używają swojej głowy i dają sobie wystarczająco dużo miejsca, aby narodziła się miłość. To więź daje obu partnerom możliwość zrozumienia, jak głęboko mogą sięgać ich emocje, ponieważ dobroczynne władczynie umożliwiają wyłonienie się uczuć w sprzyjającej atmosferze. Chociaż ich związek nie zawsze ma być tym, w którym pozostaną na zawsze, może przygotować ich do miłości, której szukają, dając im spojrzenie na to, na co są zdolni.

Strzelec i Waga: Wartości

Ci partnerzy docenią siłę umysłu w sposób zrozumiały tylko dla nich. Waga nie wydaje się być osobą kreatywną dla innych, ale Strzelec dostrzega ich intelekt poprzez komunikację i motywuje do pokazania swojej ciepłości. To prowadzi do wspólnych wartości całego związku i intelektualnego zrozumienia, które daje im przestrzeń do budowania wspólnej filozofii. Nawet jeśli nie zaczynają swojego związku z tymi samymi przekonaniami, z czasem będą mieli okazję wypracować podobne wartości, pokazując sobie, co naprawdę jest ważne.

Strzelec i Waga: Wspólne działania

Choć łatwo można by przypuszczać, że Waga i Strzelec będą miały wiele wspólnych działań, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich wybory aktywności nie będą takie same. Waga chce trzymać się swojej rutyny i od czasu do czasu odwiedzać miejsca, które ich interesują. Strzelec chce uciec od rutyny i prowadzić życie podróżując po świecie. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, istnieją także Wagi, które pragną podróżować po świecie, podobnie jak Strzelce, które chcą podążać określoną ścieżką, fantazjując o swojej rzeczywistości. Jednak w większości przypadków ich potrzeby nie będą tak dobrze do siebie pasować i prawdopodobnie staną przed wyzwaniem swojej egoistycznej walki, wybierając, co robić razem.


Strzelec i Waga: Podsumowanie

Relacja Wagi i Strzelca w większości przypadków jest korzystną więzią, która pozwala tym partnerom rozwijać swoje emocjonalne, wewnętrzne światy i budować swoje życie bez negatywnych wpływów. Jednak istnieje archetypowa walka między nimi, ponieważ Saturn uwzniośla się w Wadze i nie przejmuje się zbytnio swoim synem, Jowiszem, władającym Strzelcem.

To łatwo może prowadzić do zmagań o dominację i walki o zajęcie rządzącej pozycji między nimi. Jest to kontynuacja doświadczeń Wagi zranionego Słońca, a Strzelec doskonale wpasowuje się w potrzebę porzucenia dumy w imię pewnych dziecinnych przekonań. Jedynym sposobem, aby byli razem szczęśliwi, jest pełne szacunek dla siebie nawzajem i pozwolenie sobie na to, czym mają być.

Waga powinna trzymać się swojego związku i miłości, rządzonej przez Wenus, podczas gdy Strzelec powinien trzymać się swoich przekonań i szerokości, rządzonej przez Jowisza, mnożąc miłość, którą Waga daje.


You cannot copy content of this page