Waga i Byk
Waga i Byk

Waga i Byk: Namiętność i intymność

Waga i Byk: Związek między Bykiem a Wagą ma pewną szczególną energię, ponieważ oba znaki są rządzone przez Wenus, ale reprezentują zupełnie różne cechy. Podczas gdy Byk lubi wygodę i polega na zmysłach dotyku i smaku, Waga chce, żeby wszystko było piękne i polega na wzroku i zmysłach węchu. W pewnym sensie się łączą, ale w większości przypadków mają różne podejście do Wenus jako planety przyjemności seksualnej.

Główna różnica między tymi znakami polega na planecie, na której osiągają pełnię. Byk osiąga pełnię na Księżycu, a Waga na Saturnie. To jakby uwielbiali przeciwne rzeczy, a podczas gdy Byk dba o emocje i czułość w związku seksualnym, Waga polega na głębi i odpowiednim czasie. Nie będzie łatwo dla nich zrozumieć, czego druga osoba chce, i obydwoje mogą wydawać się potrzebujący – Byk dla Wagi z powodu swojego emocjonalnego przywiązania, a Waga dla Byka z powodu potrzeby fizycznej.

Mimo że mogą się różnić, oba znaki są rządzone przez Wenus i mogą czuć do siebie pewne przyciąganie. Jako znak żeński i męski, mogliby pogodzić swoje różnice i spróbować poznać “drugą stronę Wenus” zamiast oczekiwać niemożliwego od siebie nawzajem. Oboje są delikatnymi kochankami, którzy lubią swoje relacje bez stresu i dramatu, więc przy odpowiedniej cierpliwości mogą do siebie naprawdę pasować.

Waga i Byk: Zaufanie

Zaufanie Byka może zostać naruszone przez potrzebę Wagi, aby być lubianą przez wszystkich, zwłaszcza jeśli nie jest pewna, czy chce być z partnerem Byka. Jeśli Waga nie jest w stanie podjąć tej podstawowej decyzji, niepewność uderzy w ego Byka i bardzo trudno będzie mu się podnieść, gdy zda sobie sprawę, że nie jest z pewnością pożądany.

Nawet jeśli Byk jest pierwszym wyborem Wagi, nadal istnieje kwestia flirtowania z wieloma innymi osobami. Z wyjątkowo niepewnymi osobnikami Wagi jest prawie niemożliwe utrzymać zaufane relacje, ponieważ ich potrzeba akceptacji sięga daleko i może ich pociągnąć ku niewierności. Ich cechą charakterystyczną jest jednak ich spojrzenie na sprawiedliwość i rzadko działają na podstawie swoich niepewności. Jednak kto mógłby być pewien, gdy atmosfera jest tak niestabilna, zwłaszcza gdy osoba tak stabilna jak Byk stara się wtopić.

Waga i Byk: Komunikacja i inteligencja

Ci dwoje doprowadzą się wzajemnie do szaleństwa. Z jednej strony mamy Byka, który nigdy nie kwestionuje swojego charakteru, nigdy się nie rusza i uporczywie jest niezmienialny. Z drugiej strony mamy Wagę, niezdecydowaną i nigdy niepewną co do tego, czego chce. Wydaje się niemożliwe, żeby nie denerwowali się nawzajem na co dzień.

Głównym wyzwaniem jest ich podstawowe postrzeganie siebie nawzajem. Jako dwie strony Wenus, te znaki reprezentują wieśniaczkę (Byka) i mieszczańską damę (Wagę). Kiedy to połączymy z faktem, że Waga ma upadłe Słońce, ich problem z ego może sprawić, że będą wyżywać się na swoim wyrafinowanym, miejskim wizerunku i będą krytykować “wieśniaczkę” za jej brak stylu i prostotę. Po prostu nie rozumieją, że fakt, iż Byk lubi komfort, nie zawsze oznacza brak stylu, i nie mogą zaakceptować różnic w wyglądzie.

Można by powiedzieć, że to dość powierzchowne, ale tak naprawdę jest to problem związany z niepewnością. Waga nie krytykuje Byka, bo jest taką wspaniałą osobą, ale boi się, że nią nie jest. Byk łatwo popadnie w niepewność z powodu takiego krytycznego spojrzenia i będzie wpadał w poczucie winy, jakby zawsze szukał kogoś, kto w nim to poczucie wywoła, ale nie potrafi zmienić się i zaakceptować krytyki jako konstruktywnej. Nawet jeśli żadne z nich tego nie powie na głos, można to odczuć w ich relacji, nawet przez innych.

Waga i Byk: Emocje

Jeśli czują się wystarczająco przyciągani do siebie, mogą się szaleńczo zakochać, ale w większości przypadków obaj są zbyt ostrożni, by wpaść w miłość. Chociaż zarówno Byk, jak i Waga szukają kogoś, kto ich porwie, rzadko doświadczą tego między sobą. Byk zazwyczaj zdecyduje się nie dawać Wadze wystarczająco dużo miejsca, aby ją poznała, podczas gdy Waga będzie poświęcać zbyt wiele czasu na szukanie wad. Jako znaki rządzone przez Wenus, obaj uzupełniają się znakami rządzonymi przez Marsa i zwykle szukają partnera z inicjatywą, aby mieć szybki, ekscytujący start i nie mają wystarczająco dużo czasu, aby przemyśleć sprawy.

Waga i Byk: Wartości

Wenus, ich władczyni, reprezentuje samą wartość, więc można powiedzieć, że cenią te same rzeczy ze względu na podobieństwa widoczne w tym, co lubi lub nie lubi ich władczyni, ale w różny sposób. Oczywiście obaj pragną prawdziwej, magicznej, mistycznej miłości, z Wenus uwielbioną w Rybach, ale wartości Byka obejmują czułość i dotyk w drodze do jej osiągnięcia, podczas gdy Waga ceni odpowiedzialność i powagę. Jednak ich ostateczne cele są takie same, i najbardziej cenią umiejętność kochania ich. To może być ich prawdziwy punkt połączenia, jeśli zakochają się w sobie nawzajem.

Waga i Byk: Wspólne działania

Nie jest trudno znaleźć aktywności do wspólnego spędzania czasu dla tej pary, o ile nie będą one nudne dla jednej ze stron. Chociaż Byk naprawdę nie musi chodzić na przedstawienia i wystawy sztuki bez duszy, mogą miło spędzić czas w przytulnej galerii sztuki, gdzie prezentowane są dzieła o ciepłych kolorach. Waga rzadko będzie chodzić po błocie, ale mogą zrobić wycieczkę po centrum miasta, gdzie oboje będą mogli być widoczni w swoich nowych strojach. Dzięki wzajemnej miłości do pięknych rzeczy i miłości ogólnie, znajdą przyjemny sposób na wspólne spędzanie czasu, jeśli będą wystarczająco otwarci, aby wprowadzić pewne zmiany w swoim zwykłym harmonogramie.


Waga i Byk: Podsumowanie

Uważajcie Libry, bo tu jest Byk, który obudzi wasze wewnętrzne lęki i wydobędzie je na powierzchnię! Byk powinien również być ostrożny, bo jego potrzeba poczucia winy może się rozwijać w towarzystwie Wagi. Ten związek to lekcja, której obaj nigdy nie zapomną, zwłaszcza jeśli uda im się zbudować wystarczającą zdolność do zrozumienia i czułości między sobą. Jedynym sposobem, aby byli naprawdę szczęśliwi, byłoby zaakceptowanie tego, czym nie chcą się zajmować w swoim własnym wewnętrznym świecie. Jeśli to zrobią, można sobie wyobrazić, jaki byłby pełen uroku związek rządzony przez Wenus.


You cannot copy content of this page